Lampy solarne

Sortuj według:
 
GB34115
GB34274_SL4
V_122051631
121,00 zł
 

Odpowiednia aranżacja oświetlania w ogrodzie, czy też na budynku, tak aby było ono estetyczne, funkcjonalne oraz oszczędne, zawsze stanowi spore wyzwanie. Decydują się  bowiem na określone lokalizacje lamp, zarówno tych na budynku, jak i w gruncie, należy brać pod uwagę szereg czynników, na które nie zawsze, jako użytkownicy, mamy wpływ.

Z czasem zatem, dobór, zdawało się optymalnych rozwiązań, pokazuje gdzie i na jaką skalę pomyliliśmy się w naszych obliczeniach i w projekcie. Dopiero korzystając z przestrzeni, można bowiem samodzielnie doświadczyć, gdzie lampy ogrodowe zostały osadzone dobrze, gdzie niepotrzebnie, a gdzie ich brakuje. Do tej pory, zmiana lokalizacji lamp była dość trudna i skomplikowana, ponieważ tradycyjne oświetlanie, zasilane z sieci elektrycznej, przy zmianie lokalizacji, wymagało najczęściej także zmiany prowadzonych w gruncie czy ukrytych w elewacji kabli. Obecnie jednak producenci oświetlenia zewnętrznego oferują produkty, które pozwalają na sporą elastyczność w tym zakresie.

Oferują rozwiązania, które dodatkowo są w pełni oszczędne, poprzez swoja samowystarczalność. Mowa tu o lampach ogrodowych wykorzystujących energie słoneczną. Obecnie rynek ma bardzo szeroką ofertę w tym zakresie, a lampy solarne z powodzeniem wypierają z niego te tradycyjne, zasilane z sieci. Zastosowanie lamp solarnych jest bowiem dużo łatwiejsze, odwracalne i przede wszystkim oszczędne, a wiąże się jedynie z koniecznością  znalezienia odpowiednich punktów do poboru energii ze słońca.

W przypadku oświetlenia elewacyjnego zaleca się, aby punkty, w których lokalizuje się panele, były położone jak najwyżej, najlepiej na dachu, jednak w przypadku małych lamp, nierzadko panel wraz z akumulatorem są połączone z samą lampą. Podobne rozwiązania przyjęto w lampach stojących lub gruntowych. Zwalnia to całkowicie użytkowania od prowadzenia zbędnych kabli, co znacznie zwiększa komfort użytkowania takich lamp. Można bowiem co jakiś czas zmieniać aranżację ogrodu, bez ponoszenia kolejnych kosztów związanych z nowym oświetleniem.

facebook
Sklep internetowy Shoper.pl