oświetlenie świąteczne

5 alternatywnych zastosowań oświetlenia świątecznego

OŚWIETLENIE NIE TYLKO NA ŚWIĘTA

Uwielbiamy święta Bożego Narodzenia ze względu na niezwykłą magię, jaką ze sobą niosą. To czas radości, przepełniony podniosłą atmosferą i zapowiadany już długo wcześniej przez świąteczne dekoracje oraz światełka – którymi przystrajamy nasze domy oraz którymi ozdabiane są miejsca publiczne, na przykład sklepy, czy urzędy. Jednakże oświetlenie świąteczne w postaci łańcuchów lamp, sieci lampek, czy też migocących gwiazd, to doskonała dekoracja nie tylko na zimowe święta! Idealnie sprawdzą się również w innych okolicznościach! Oto pomysły na alternatywne zastosowania świątecznego oświetlenia.

ŚWIET(L)NE WESELE

Oświetlenie przyjęcia weselnego

pawilon imprezowy

Oczywiście, niektórzy biorą śluby w okresie świątecznym i wówczas nawet stojący gdzieś Mikołaj nie zdziwi nikogo z gości. Jednakże oświetlenie, które określamy mianem świątecznego idealnie nada się na przystrojenie sali weselnej o każdej porze roku. Doskonale nadadzą się do tego węże świetlne, które można rozciągnąć na ścianach, nad wejściem i przy orkiestrze. Gdy zapadnie zmrok, takie sznury lamp oraz zapalone na stole świeczniki, albo świece, pozwolą uzyskać w pomieszczeniu właściwy, podniosły nastrój. Węże świetlne są w kolorze białym (a zatem weselnym), ale można je także zakupić w przeróżnych, innych kolorach. Zwykle prócz bieli, jakiś kolor jest przewodni na weselu. Czerwień, róż, niebieski, zieleń – zależy to od upodobań pary. Światełka dostosują się zatem do przewodniej barwy, świetnie komponując się z resztą dodatków.

weze-swietlne2

Jeśli chodzi o wspomniane świece, które można ustawić na stołach, polecamy zestawy białych, woskowych świec, ze zdalnym sterowaniem czasowym – dzięki takiej nowince technicznej i dekoracyjnej, możemy w dowolnym momencie wyłączyć świece, jak również za pomocą pilota zmienić kolor oświetlenia. Taka feeria barw będzie idealna na weselną zabawę!

świece na baterie

Niektóre pary decydują się także na urządzenie przyjęcia weselnego w ogrodzie – wtedy światełkami można ładnie udekorować namiot, a nawet rosnące w nim drzewka i krzewy. Świetnie nadadzą się do tego zarówno wspomniane węże świetlne, jak też łańcuchy z wieloma odnogami, albo tworzące sieć światełek. Można je rozpiąć na rosnących w ogrodzie krzewach i drzewach, albo ustawić pomiędzy roślinami piramidy świetlne. Wówczas zabawa weselna będzie upływała w naprawdę magicznej atmosferze!

siatka świetlna

ROCZNICE, CHRZCINY, URODZINY…

Oświetlenie na imprezy

oświetlenie pomieszczenia

Tak naprawdę nie tylko wesele, ale i każda inna okazja jest dobra, aby świętować w ładnie przystrojonym, rozświetlonym wnętrzu! Wiele osób organizuje we własnym domu przyjęcie z okazji chrzcin, czy kolejnej rocznicy. Nawet pozornie zwykłe imieniny mogą się zamienić we wspaniałą imprezę, gdy do pokoju wprowadzimy trochę nastrojowego światła. Podobnie będzie z komunią (światełkami można przystroić salę), urodzinami, czy wszelkimi innymi okazjami.

Już na progu gości może witać świecąca kurtyna, po wejściu zaś girlandy świateł przypięte w różnych miejscach. W oknach można powiesić węże świetlne, a na stołach ustawić wspomniane wcześniej, woskowe świece czasowe. Świąteczne lampki tak naprawdę są uniwersalne – dzięki nim na każdym przyjęciu zapewnimy sobie idealną, podniosłą atmosferę. Już jeden taki akcent – na przykład sznur świateł rozpięty pomiędzy grupami balonów – jest w stanie wyjątkowo przystroić wnętrze.

girlandy ledowe

 NASTROJOWY BALKON

 Oświetlenie balkonu lampkami LED

Wśród naszych propozycji lampek świątecznych znalazły się również ozdoby LED wykonane z rattanu. Jest to roślina z rodziny palm, o długich, wiotkich pędach, które wykorzystuje się do wykonywania mat, plecionych mebli oraz różnych dekoracji.

łańcuch kul rattanowych

Zawieszając rattanowe kule na balkonie, możemy stworzyć sobie przytulne miejsce do spędzania tam wieczorów. Bardzo popularne są teraz balkony i tarasy, na których można siąść w wygodnym leżaku z kubkiem herbaty w ręce i relaksować się, patrząc w dal. Nasze rattanowe dekoracje mają to do siebie, że po zmroku świecą, ale pięknie prezentują się również w dzień. Wystarczy wystawić na taras krzesła, położyć na nich ozdobne poduszki i rozwiesić nad wszystkim łańcuch rattanowych kul, by takiego stylowego balkonu zazdrościli nam wszyscy sąsiedzi.

MAGICZNY OGRÓD

 Oświetlenie ogrodu lampkami LED

Oświetlenie świąteczne jest na tyle uniwersalne, że można nim ozdobić własny ogród, dzięki czemu szczególnie w trakcie letnich miesięcy będzie miejscem, w którym warto przebywać. Podobnymi, iskrzącymi się dekoracjami można zaakcentować na przykład:

– fontannę

– oczko wodne

– ganek

– werandę

– altanę

Szczególnie ładnie będą się prezentować w ogrodzie piramidy świetlne oraz choinki świetlne. Wśród drzew i krzewów można też ustawić drzewka ledowe, z lampkami rzucającymi ciepłe światło. Wspaniałym pomysłem do ogrodu są również świecące gałęzie, albo latarnie z oświetleniem LED 3D na baterie.

drzewka led

Lampiony pozornie są świąteczne, ale ozdabiający je motyw gwiazd tak naprawdę wcale nie musi się kojarzyć z Bożym Narodzeniem. Umieszczając w ogrodzie dekoracje w kształcie gwiazdek – łańcuchy, czy też pojedyncze gwiazdy – uzyskamy we własnym ogrodzie prawdziwie romantyczną, kosmiczną atmosferę. Jak gdyby gwiazdy spadły z nieba prosto przed nasz dom!

gwiazdki led

ROZŚWIETLONY GARAŻ

Oświetlenie garażu

garaż oświetlonyźródło: https://flic.kr/p/jhU85m

Lampki świąteczne mogą mieć też bardziej praktyczne, techniczne zastosowanie – można nimi oświetlić podjazd, albo garaż. Tym samym przez cały rok będą czuwały nad bezpieczeństwem naszego auta, przy okazji stylowo oświetlając drogę i budynek.

Najlepiej sprawdzą się w tym celu węże świetlne, które można rozwiesić sztywno na przykład nad wjazdem do garażu. Lampki białe są szczególnie mile widziane, ze względu na swoją uniwersalność. Interesująco będą także wyglądać lampki – sople, ze swym jasnym blaskiem. To świetny pomysł na sprytne wykorzystanie świątecznych lampek w codziennym życiu.

Wszystkie wymienione tutaj oświetlenia świąteczne możesz kupić w naszym sklepie klikając w ten link:

Ozdoby świąteczne

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.