Porządek w ogrodzie

6 sposobów na porządek w ogrodzie

Porządek w ogrodzie (a raczej jego utrzymanie) to zadanie, które wydaje się czasem przerastać niejednego posiadacza działki i nie zawsze znaczenie ma tu jej wielkość. Skosić trawnik, uporządkować opadłe owoce i liście, przygotować grządki oraz dziesiątki innych zadań do wykonania każdego roku. Jak opanować sytuację pozornie bez wyjścia? Na co warto zwrócić uwagę? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych rozwiązań, które pomogą Ci utrzymać ład i zapanować nad ogrodowym chaosem. Zwłaszcza w dniu, w którym obchodzimy Dzień bez Śmiecenia.

Kosze na śmieci – poza Twoim wzrokiem

Nikt z nas nie lubi widoku worków pełnych odpadów zalegających w widocznym miejscu – przy bramie, furtce czy podjeździe. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia: znaleźć inne miejsce na kosze na śmieci lub ukryć je w specjalnej obudowie. Przy ograniczonej powierzchni podwórka to pierwsze rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę, dlatego rozważ zakup obudowy na kosz na śmieci, np. wykonanej z wytrzymałego technorattanu. Pojedyncza lub podwójna – ukryje nieestetyczne kubły bez konieczności zmiany ich miejsca położenia.

Skrzynie ogrodowe

Do przechowywania narzędzi, akcesoriów ogrodowych, a także poduszek z mebli ogrodowych. Skrzynie drewniane lub z tworzywa sztucznego, doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie ułatwiając utrzymanie porządku, zaczynając od tych drobniejszych rzeczy. Niektóre z nich, np. sekator, zmiotka, szufelka czy rękawice, warto mieć zawsze pod ręką. Dzięki skrzyni ustawionej na tarasie, drobne prace jak przycinanie kwiatów, staną się jeszcze wygodniejsze.

Skrzynia drewniana

Koszopopielnice balkonowe

Osoby palące w domu potrafią dać w kość innym domownikom, zwłaszcza jeżeli chodzi o niedopałki, które znaleźć można praktycznie wszędzie. Popularne w biurach kosze na śmieci z popielniczkami ograniczają ten problem niemal do zera. Koszopapielnice to wygodny i bezpieczny sposób na pozbycie się niedopałków. Niewielka inwestycja dla znaczącego efektu – także na przydomowym balkonie czy tarasie.

Ogrody z altanami – dla pasjonatów prac ogrodowych

Uporządkowanie grządek, przycinanie drzewek owocowych i iglastych, a także inne prace porządkowe potrafią zabrać wiele czasu. Wymagają dużego nakładu pracy i wielu narzędzi ogrodniczych, które powinny mieć swoje stałe miejsce. Na te drobne i większe narzędzia idealne miejsce to takie, które o każdej porze roku zapewni im bezpieczeństwo i ochronę przed wilgocią. Altany narzędziowe to niewielkie konstrukcje umożliwiające przechowywanie sprzętu ogrodowego i nie wymagające stawiania trwałych fundamentów. Dzięki różnorodności dostępnych rozmiarów, do każdej wielkości ogrodu uda się dobrać odpowiednią altanę.

Nieatrakcyjne miejsca w ogrodzie?

Można śmiało powiedzieć, że w każdym ogrodzie znajduje się takie miejsce, którego nie chcielibyśmy pokazać gościom. Rozbudowany kompostownik, skład niepotrzebnych chwilowo rzeczy czy miejsce do przygotowywania opału na zimę. Tego typu konstrukcje są raczej niemożliwe do przeniesienia i jedyne co możemy zrobić, to ukryć je skutecznie używając ogrodzenia w pastelowych odcieniach naturalnych ogrodowych barw. Aby jednak nie zaburzyć estetyki całego ogrodu i nie kierować uwagi właśnie na ten punkt, zastosowane ogrodzenie powinno być możliwie dyskretne. W tym celu warto skorzystać z oferty ogrodzeń z naturalnego bambusu, wikliny, trzciny lub imitacji naturalnych surowców.

Ogrodzenie bambusowe

Donice samonawadniające

Wyjazd na dłuższy urlop czy przeciągające się upały to duże wyzwanie dla wielu roślin doniczkowych znajdujących się na tarasie czy balkonie. Nowoczesny system zastosowany w donicy z systemem nawadniania pozwala utrzymać odpowiednią wilgotność podłoża, a materiał izolujący znajdujący się w ściankach zapobiega gwałtownym zmianom temperatury wewnątrz donicy. W jaki sposób pomoże Ci to utrzymać porządek w ogrodzie? Zapobiegnie więdnięciu roślin, a co za tym idzie, ograniczy konieczność wysadzania nowych – bez bałaganu.

Porządek w ogrodzie jeszcze prostszy

Kilka powyższych propozycji nie zastąpi Twojej pracy wkładanej każdego dnia w utrzymanie porządku. Pozwoli Ci natomiast ograniczyć czas ich wykonywania oraz zapewni estetyczne ukrycie niektórych mniej atrakcyjnych punktów w Twoim ogrodzie. Jeżeli szukasz konkretnych produktów, które pojawiły się powyżej, sprawdź ofertę ogrodową sklepu internetowego TwojPasaz.pl i ciesz się widokiem wzorowej aranżacji w ogrodzie!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.