Jaki wybrać prezent dla dziecka?

7 propozycji na prezent dla dziecka

Znalezienie odpowiedniego podarunku dla dorosłego to nie lada wyzwanie. W przypadku najmłodszych domowników, zadanie wydaje się być prostszym. Właśnie – wydaje się. Owszem, możesz kupić kolejnego misia, nowy telefon, czy kultową grę komputerową. Prezent dla dziecka powinien spełniać wiele funkcji jednocześnie, by pomóc młodemu człowiekowi rozwinąć zdolności i korzystnie wpłynąć na jego rozwój. Ten właśnie temat jest dziś przedmiotem naszych dociekań.

Prezenty dla najmłodszych

Prezent dla dziecka – jak wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że w przypadku prezentów dla dzieci znacznie większy nacisk kładzie się na ich walory edukacyjne, niż ma to miejsce przy wyborze podarunku dla osoby dorosłej. W końcu to my odpowiadamy za przyszłe pokolenie i powinno nam zależeć na tym, by było ono jak najlepiej przygotowane do realizacji czekających je wyzwań. Aby lepiej zobrazować taki tok rozumowania, weźmy pod uwagę kilka istotnych czynników.

Jaki prezent dla dziewczynki, jaki dla chłopca?

Mimo że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele się zmieniło, wciąż można spotkać tradycyjny podział prezentów na te dla dziewczynek i te dla chłopców. Nie ma w tym niczego złego jeżeli podążamy za naturalnymi zainteresowaniami dziecka i nie ograniczamy jego wyborów dotyczących sposobu zabawy. Różne typy zabaw, z którymi mają do czynienia dzieci wzbogaca je o nowe doświadczenia na przyszłość w dorosłym świecie.

Rozglądając się po polskich domach widzimy przecież, że obowiązki domowe i zawodowe są wykonywane przez obie płcie. Coraz częściej Panowie pomagają przy codziennych pracach, a Panie potrafią poradzić sobie z przysłowiowym wbiciem gwoździa. Wiele umiejętności nabytych w czasie zabawy w dzieciństwie, zaowocuje w dorosłości zwiększając samodzielność.

„Nie” dla zbieractwa

Zastanawiasz się, czy pod choinką nie powinien znaleźć się kolejny miś, do którego Twoje dziecko będzie mogło przytulać się nocą i który ochroni przed złymi snami? To nic, że na półkach w swoim pokoju ma ich już kilkadziesiąt… Ok, podejdźmy do sprawy poważnie. Jeden, dwa lub trzy pluszaki nie są niczym złym ale gdy nadchodzi kolejne święto, a tego typu zabawek przybywa, zatrzymaj się i zastanów nad sensem swojego działania.

Właściwie już od najmłodszych lat dziecko uczone jest zbieractwa i niepotrzebnego gromadzenia przedmiotów, których użyje raz lub dwa. Pluszaki mogą być uroczym dodatkiem do prezentu dla dziecka ale pod warunkiem, że zachowamy zdrowy rozsądek.

Pluszowy miś

Prezenty edukacyjne – uczą i rozwijają

Choć tego pojęcia używa się rzadko, kryje się pod nim znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Prezent dla dziecka, który nie spełnia jedynie roli kolejnej zabawki na półce, to cenny podarunek z perspektywy rozwoju młodego człowieka. Już od najwcześniejszych lat życia możemy inwestować w przyszłość malucha ofiarowując mu to, co nie tylko rozbudzi wyobraźnię ale i pomoże odkryć zainteresowania.

Czy może być prezent edukacyjny? To wszelkiego rodzaju gry planszowe, zeszyty obrazkowe, książki i książeczki, a także dodatkowe zajęcia pozaszkolne np. z muzyki. Im starsze dziecko tym więcej możliwości, dlatego warto poznawać kiełkujące zainteresowania dziecka.

Nic na siłę – gdy dziecko nie chce być lekarzem

Rodzice uwielbiają swoje dzieci i chcą dla nich idealnej przyszłości. Czasem jednak, według nich powinna ona wyglądać inaczej, niż wyobrażą ją sobie dziecko. Sami nie raz mówiliśmy, że chcemy być lekarzem, strażakiem, policjantem, kosmetyczką, prowadzić restaurację lub opiekować się zwierzakami. I w ciągu kilku lat zmiana zdania następowała wielokrotnie. W takich sytuacja łatwo o konflikt – rodzice swoje, a dziecko swoje. Jak go rozwiązać w sposób kompromisowy?

Można próbować zachęcać dziecko do zainteresowania się tematem, który nam wydaje się najlepszy ale… prawdopodobnie odniesie to skutek odwrotny do zamierzonego. Podarowanie mu prezentu, którego nie chce nie tylko popsuje atmosferę świąt ale i zniechęci do zainteresowania się podsuwanym tematem.

Młody lekarz

7 prezentów dla dzieci

Każdy z nich możesz podarować zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Nasze propozycje zawierają zabawki dla dzieci(i nie tylko), które rozwijają wyobraźnię, poprawiają koncentrację, stwarzają doskonałe miejsce do nauki i pozwalają spożytkować dziecięcą energię. Sprawdź!

I. Suchy basen z piłkami – gdy na zewnątrz zimno, śnieg i deszcz podaruj dzieciom miejsce doskonałej zabawy. Namiot wypełniony miękkimi kolorowymi piłeczkami daje możliwość rozładowania nadmiaru energii. Szczególnie polecany dla młodszych dzieci, dla który namiot stanie się własną fortecą!

II. Tablica dwustronna do rysowania kredą – przyda się nie tylko do zabawy ale i nauki. Możliwość przyczepienia kolorowych magnesów z literkami i cyferkami pomoże w rozwiązywaniu codziennych zadań ze szkoły.

III. Komplet mebelków z ulubionym motywem przewodnim – podmorski świat, superbohaterowie z książek i komiksów a może kolorowe nutki?

IV. Wspólny wypad do zoo lub w inne ciekawe miejsca, gdzie maluchy będą mogły lepiej poznać otaczający ich świat.

V. Zestaw gier planszowych, przy których spędzicie świąteczny czas razem.

VI. Gry komputerowe – tak, ale to przeznaczone dla odpowiedniej grupy wiekowej.

VII. Jeszcze więcej czasu spędzanego wspólnie!

Kupując dziecku prezent nie zapomnij o jego wrodzonych talentach, które rozwijane od najmłodszych lat, będą stanowiły solidna podstawę do budowy przyszłości w świecie dorosłych.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.