rozrywka w ogrodzie

7 przedmiotów, które sprawią, że nie będziesz chciał opuszczać swojego ogrodu

DEKOROWANIE OGRODU

Niedawno pisałam Wam o rodzajach i zastosowaniu skrzyń ogrodowych. Dziś chcę pozostać w konwencji i zaproponować Wam kilka innych mebli i akcesoriów ogrodowych, które sprawią, że to właśnie wasz kawałek zieleni będzie robił największą furorę wśród znajomych. Będzie coś dla leniuszków, kucharzy, ale nie zabraknie także odrobiny klimatycznych dodatków. Zapraszam was na zestawienie 7 rewelacyjnych dodatków do Twojego ogrodu.

Coś dla wygody

Stół i krzesła to standard ogrodowego umeblowania. Jednak nawet te najbardziej wygodne nie zastąpią hamaka. Możesz wyłożyć się w nim wygodnie, wziąć książkę i zapomnieć o całym świecie na kilka godzin. To dobre miejsce nawet na popołudniową drzemkę, o ile oczywiście powiesisz go w cieniu. Jestem pewna że wzbudzi zainteresowanie wszystkich znajomych, a już szczególnie ich dzieci. Nie minie chwila, a będziesz montować drugi, bo chętnych będzie zbyt wielu.

hamak ogrodowy

hamak na stelażu

Coś dla rozrywki

Wiecie, co jest najczęściej wybieraną atrakcją na placu zabaw? Tak, to huśtawki! Zawieś huśtawkę w swoim ogrodzie, a tą małą zmianą uradujesz nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Każdy lubi się czasem pobujać! Myślę, że przemawia przez nas tęsknota za dzieciństwem.  Dla maluchów proponuję okrągłe huśtawki, które możesz zawiesić na specjalnym stojaku lub gałęzi silnego drzewa. Nieco starszym polecam ogrodową huśtawkę do siedzenia, na miłe, letnie wieczory.  Ciekawe są także tak zwane „brazyliskie siedziska”, ostatnio bardzo popularne. We Wrocławiu można je znaleźć nawet w kilku barach!

huśtawka gniazdo

huśtawka drewniana

hamak bujak

Jeśli jednak nie jesteś fanem bujania, mam dla Ciebie inne rozwiązanie… Niestety potrzebuje ono dość dużo miejsca, ale wierzcie mi – warto. O czym mowa? O trampolinie. Bez znaczenia, czy masz 5, czy 55 lat… W końcu i tak się skusisz! Moment, kiedy Twoje stopy są na wysokości dwóch metrów jest nieporównywalny z niczym innym. Oczywiście należy zachować ostrożność! Rozsądek podpowiada, by nie przesadzać z fikołkami i piruetami w powietrzu. Ciekawym pomysłem jest wykopanie dołu o średnicy trampoliny, tak, by jej elastyczna część była na równi z trawą. Poza tym… Wiecie, jaką jeszcze zaletę ma trampolina? Wyskakane na niej dzieci śpią jak małe aniołki 🙂

trampolina

Coś dla brzucha

Każdy z nas ma w ogrodzie grilla. Ba, niektórzy mają go nawet na balkonie! Jednak grill grillowi nie równy… Bardzo ciekawą opcją są modele zamykane. Dzięki temu potrawy robią się szybciej, a zapachy nie nęcą wszystkich ciekawskich sąsiadów 😉 Mnie urzekły te okrągłe, kolorowe maluchy! Są prześliczne, ale trzeba wziąć pod uwagę, że zmieszczą się na nich najwyżej dwie porcje. Dla tych natomiast, którzy lubią urządzać ogrodowe imprezy przy grillu, mam nieco inną propozycję. Ten duży model, z podwójnym rusztem wykarmi nie tylko Twoją rodzinę, ale i wszystkich znajomych. Dla psa też coś się znajdzie!

mały grill różowe

grill ogrodowy fioletowy

A jeśli jesteście zwolennikami kiełbaski osmolonej w ogniu, koniecznie musicie zorganizować w swoim ogrodzie miejsce na ognisko. Wystarczy trochę niezadrzewionej przestrzeni i kilka otoczaków. Chyba jeszcze pamiętacie, jak się to robi? Dla tych, którzy nie byli w harcerstwie, lub nie chcą niszczyć pięknego, zielonego trawnika również istnieje pewna opcja. Słyszeliście o metalowych paleniskach? To duże metalowe „miski” na nóżkach. Można je postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie i cieszyć się wieczornym ogniskiem, a rano po prostu sprzątnąć palenisko. Bez wypalonej trawy i kręgu kamyków. Zresztą, co wam będę opowiadać, wygląda to dokładnie tak:

grill wielopoziomowy

Coś dla nastroju

Na początku obiecywałam, że w tym zestawieniu znajdzie się też coś, co podkreśli wieczorny klimat w ogrodzie. Zachęcam więc do zaaranżowania pergoli ogrodowej. Chyba każdemu z nas kojarzą się one z ślubami wyjętymi wprost z bajek Disneya… Są zdecydowanie mocno klimatycznym dodatkiem do ogrodu. Wypielęgnowane pnącza lub krzewy ogrodowych róż będą prezentować się na nich przepięknie. Warto ustawić ją tak, by już w pierwszej chwili było ją widać, a więc na froncie ogrodu. Nie polecę wam niestety jakie odmiany krzewów najlepiej sprawdzą się w tym wydaniu, bo kiepska ze mnie ogrodniczka.

pergola ogrodowa

I ostatnia propozycja na dziś – oświetlenie. Nic tak nie dodaje nastroju, jak kolorowe lampki ogrodowe, które można rozwiesić wokół tarasu. Być może nawet nie wiecie, ale istnieją modele, które zasilane są energią słoneczną, przez co nie musisz martwić się o rachunek za prąd. Co więcej – same zapalają się po zmroku, nie musisz zatem o tym pamiętać. Kilka źródeł światła wokół centrum ogrodu spowoduje, że pomimo późnej godziny nikt nie będzie chciał wracać do domu. A przecież o to nam chodziło na początku tego artykułu, prawda?

oświetlenie ogrodowe

oświetlenie pergoli

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.