Dzień Kobiet 2017

7 wskazówek na Dzień Kobiet

Kosmetyki, perfumy, ubrania, biżuteria, dekoracje, zakupy… jesteś w  błędzie, jeżeli myślisz, że dzięki jednej z tych rzeczy uda Ci się „jakoś przeżyć” zbliżający się Dzień Kobiet. Oczywiście kwiatek może być dodatkiem, jednak warto wysilić swoją wyobraźnię i podarować coś więcej. Zanim przejdziemy do konkretów, kilka słów o tym, co to święto oznaczało jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

W Polsce Dzień Kobiet cieszył się szczególną popularnością w okresie PRL i właśnie temu zawdzięcza negatywne określenia. Do najpopularniejszych podarunków tamtych czasów należały kwiaty, w szczególności goździki i tulipany.

Dzień Kobiet – początki

Wbrew pozorom, Dzień Kobiet nie jest „typowo komunistycznym świętem”, choć w Polsce głównie z takim określeniem jest kojarzone. To właśnie z tamtego okresu pochodzą liczne, bardzo dziś popularne plakaty ilustrujące kobiety i ich role w różnych dziedzinach życia – także zawodowego. Tymczasem już w starożytnym Rzymie obchodzono Matronalia, święto podczas którego mężowie obdarowywali swoje żony i spełniali ich życzenia. Miało ono charakter wyrażania szczerej wdzięczności za poświęcenie związane z macierzyństwem, a termin jego celebrowania przypadał na pierwszy tydzień marca.

Oficjalnie, Międzynarodowy Dzień Kobiet po raz pierwszy odbył się 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, rok później Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła Dzień Kobiet o zasięgu ogólnoświatowym. Celem było rozpowszechnianie idei równości, także w kwestii praw wyborczych. Kraje takie jak Dania, Niemcy, Szwajcaria czy Austria zainicjowały obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet zaledwie kilkanaście miesięcy później. Z roku na rok kolejne kraje dołączały je do swojego kalendarza.

Jedną z najistotniejszych dat związanych z tym świętem jest rok 1945, kiedy to powstał pierwszy międzynarodowy dokument potwierdzający zasadę równości kobiet i mężczyzn. Była nim Karta Narodów Zjednoczonych. Dziś tak pojmowana równość jest oczywista, kiedyś stanowiła cel, który koniec końców udało się osiągnąć.

W Polsce Dzień Kobiet cieszył się szczególną popularnością w okresie PRL i właśnie temu zawdzięcza negatywne określenia. Do najpopularniejszych podarunków tamtych czasów należały kwiaty, w szczególności goździki i tulipany.

 

Bukiet kwiatów w prezencie

Jakie są i co podarować?

Szukając udanego prezentu na święto takie jak Dzień Kobiet, nie kieruj się stereotypami i podaruj to, czego kobiety naprawdę od Ciebie oczekują. Mama, babcia, siostra, żona czy narzeczona – znasz je doskonale i na pewno przychodzi Ci wiele ciepłych wspomnień z nimi związanych. Jaki prezent sprawi im najwięcej radości? Przecież wiesz!

Możemy zaproponować Ci setki gotowych produktów, które znajdziesz w przygotowanej strefie prezentów na Dzień Kobiet – kliknij i sprawdź :). Niektóre z nich mogą wydawać się nietypowe i zaskakujące, inne tradycyjne i tylko dla niej. My podchodzimy do tego inaczej. Jak? Bierzemy pod uwagę to, co charakterystyczne dla każdej kobiety i na takim gruncie podsuwamy pomysły do wykorzystania. A jakie są?

Kobiety są… wyjątkowe! Każda na swój sposób cieszy się życiem, a dzięki rozwijaniu pasji potrafi wyciągać z niego jak najwięcej. Pomożemy Ci podsuwając kilka gotowych propozycji. sprawdź!

 

Prezenty na Dzień Kobiet

1. Kobiety są MĄDRE – dlatego bez obaw możesz podarować im książki lub coś, bezpośrednio związanego z ich zainteresowaniami.

2. Kobiety lubią ROBIĆ WSZYSTKO – po swojemu! Jeżeli jej pasją są samodzielnie wykonywane dekoracje czy majsterkowanie – podaruj jej komplet narzędzi i akcesoriów, które ułatwią tworzenie nowych mini dzieł sztuki.

3. Kobiety ZNAJĄ SIĘ NA RZECZY i doskonale wiedzą, czego potrzebują. Prowadzi bloga? Na pewno przyda jej się sprzęt do wykonywania profesjonalnych zdjęć, np. domowe mini studio fotograficzne czy tło w różnych kolorach.

4. Kobiety są… TROSKLIWE i uwielbiają żywe rośliny w doniczkach – szczególnie gatunki egzotyczne i rzadko spotykane przysparzają wiele radości.

5. Kobiety uwielbiają RELAKS – niekoniecznie w najlepszym salonie SPA. Domowe zacisze lub ogród doskonałe miejsce do wypoczynku. Wygodny fotel masujący lub hamak zawieszony między drzewami… do tego ulubiony drink i przekąski.

6. Kobiety dbają o swoje zdrowie – zawsze, dlatego tak chętnie korzystają z wielu dostępnych akcesoriów, takich jak masażery czy poduszki sensomotoryczne.

7. Kobiety potrafią się bawić! W towarzystwie znajomych chętnie sięgają po różnego rodzaju gry jak piłkarzyki, dart czy bilard.

Prezent to nie jedynie przedmiot, to także wartość, którą ofiarowujesz tylko wybranym osobom. Dlatego dopilnuj, by to co dajesz wywoływało uśmiech nie tylko podczas jednego dnia w roku. Jak? To już zależy od Ciebie!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

2 komentarzy:
 1. Judi
  Judi says:

  Mam fajnego faceta i zawsze potrafi mnie zaskoczyć prezentem. Raczej nie zapomina o takich okazjach. Na walentynki zabrał mnie do symulatora lotów do Leszna, a teraz na dzień kobiet nie wiem co planuje. Ja już mam dla niego prezent niespodziankę na 10 marca.

  Odpowiedz
 2. Ewelinka
  Ewelinka says:

  Dzień Kobiet to fajne święto. Przynajmniej z mojego doświadczenia jest ono przyjemne. Jestem jedyną kobietą w pracy więc wszyscy mężczyźni obdarowują mnie kwiatami i czekoladkami, a w domu mój ukochany zawsze czeka z bukietem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.