Mata do akupresury

Akupresura – zdrowie w dotyku

Tradycyjne metody leczenia, zwłaszcza te pochodzące z dalekich krajów azjatyckich jak akupresura, są coraz popularniejsze w krajach zachodnich. Liczne praktyki uzdrawiające to olbrzymi potencjał, chętnie wykorzystywany w branży sprzętu rehabilitacyjnego. Gdy uciążliwych dolegliwości nie udaje się pokonać przy pomocy nowoczesnej medycyny, sięgamy po niekonwencjonalne środki. Jaka jest jest ich skuteczność i, przede wszystkim, kto może je używać? Tych i kilka innych przydatnych informacji  znajdziesz w tym wpisie.

Akupresura – leczenie dotykiem

Wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej akupresura to metoda leczenia, której głównym narzędziem jest oddziaływanie dotyku. Uciskanie, głaskanie i opukiwanie określonych miejsc na ciele ma przynosić ulgę w dolegliwościach bólowych mięśni czy stawów. Istnieją dwie podstawowe konwencje z sugerowanymi mechanizmami działania.

Zgodnie z konwencją chińską, dotyk pozwala odblokować przepływ energii Yin i yang co prowadzi do ich zrównoważenia. To właśnie brak harmonii między tymi dwiema energiami jest przyczyną wielu chorób somatycznych, czyli tych odpowiedzialnych za nieprawidłowe działanie funkcji fizycznych.

Konwencja zachodnia zwraca uwagę na wpływ nacisku na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu pobudza znajdujące się w tych miejscach zakończenia nerwowe. Stamtąd impulsy biegną dalej, aż do kory mózgowej i dalej do chorego narządu, zmniejszając związane z nim dolegliwości bólowe. Konwencja zachodnia opiera się na znajomości powiązanych ze sobą punktów układu nerwowego.

Masaż

Akupresura a akupunktura

Akupresura bywa nazywana „miękką” wersją akupunktury.  O ile w pierwszej metodzie działamy na powierzchni skóry, o tyle w drugiej dochodzi do jej wkłucia.

Mata do akupresury – zastosowanie i działanie

Olbrzymią popularnością w Polsce zaczynają cieszyć się maty do akupresury, których regularne użytkowanie pozwala zmniejszyć lub zlikwidować dolegliwości bólowe. Ćwiczenia na macie nie tylko korzystnie wpływają na zdrowie, ale i poprawiają wygląd skóry dzięki lepszemu ukrwieniu tkanek. Zgodnie z chińską konwencją, gdy ćwiczenia lub relaks na macie jest Twoją codzienną rutyną, zaczniesz odczuwać prawdziwą harmonię ciała.

Ok, wielu z nas stwierdzi, że akupresura w profesjonalnym gabinecie nie da takich samych efektów jak ćwiczenia na macie. Czyżby? Podczas sesji akupresury rzeczywiście odpoczniesz i poczujesz napływające odprężenie. Mata to możliwość połączenia relaksu z aktywnością fizyczną.

Mata z poduszką

Akupresura – wskazania i przeciwwskazania

Nim rozpoczniesz swoją przygodę z akupresurą sprawdź, czy aktualnie występujące dolegliwości nie są przeciwwskazaniami. Są to między innymi: ciąża, łagodne i złośliwe nowotwory, przewlekłe choroby infekcyjne, zawał mięśnia sercowego, daleko posunięte wyniszczenie organizmu.

Akupresura w różnej formie, przynosi ukojenie w chorobach:

 • serca i układu krążenia (nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia krążenia w kończynach, miażdżyca),
 • układu moczowego (stany zapalne, obrzęki kończyn pochodzenia nerkowego_
 • układu oddechowego (zapalenie zatok, oskrzeli i gardła, astma, nieżyt nosa, kaszel),
 • układu pokarmowego (wrzody żołądka, niestrawność, choroby jelit, wątroby i woreczka żółciowego),
 • neurologicznych (choroby korzeni i splotów nerwowych, osłabienie i zanik mięśni, zawroty głowy),
 • psychicznych (nerwice, wyczerpanie psychiczne, zaburzenia snu).

Rynek sprzętu fitness to tysiące produktów, które ułatwiają i uskuteczniają ćwiczenia. Maty do akupresury w tym zestawieniu stanowią jeden z najcenniejszych dodatków do codziennej aktywności fizycznej. Sprawdź i korzystaj dla zdrowia!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

1 komentuj
 1. Refleksolog
  Refleksolog says:

  WOW, muszę powiedzieć, że produkt wygląda na prawdę świetnie! I jeśli spisuje się tak, jak piszecie, no to… moje wielkie gratulacje 🙂 Znajdziecie coś podobnego dla Refleksologa ;)? Bardzo ciekawy blog – szkoda, że trafiłem na niego dopiero teraz. Z pewnością będę wracał!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.