Uporządkowane narzędzia

Altany narzędziowe – alternatywne zastosowania

Przechowywanie narzędzi ogrodowych – to oczywiste.  Czy jednak wiesz, jak jeszcze wykorzystasz przestrzeń wewnątrz altany narzędziowej? Jeżeli z jakiegoś powodu rezygnujesz z większość prac w swoim ogrodzie mamy dla Ciebie sposób na to, by Twoja altana narzędziowa nigdy nie stała pusta. Sprawdź!

Prace ogrodnicze

Przesadzanie, pikowanie, przycinanie i wiele innych drobnych prac ogrodowych wykonuje się z czystą przyjemnością. Pod warunkiem, że nawet gdy z nieba leje się gęsty deszcz (w tym roku to codzienność), masz możliwość wykonywania ich w warunkach niegrożących przemoczeniem i przeziębieniem. I właśnie do takich celów może posłużyć domek na narzędzia. Wystarczy stół ogrodniczy i regał do przechowywania podręcznych akcesoriów: doniczek, sekatora czy nożyc. Aby zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie, nie musisz doprowadzać przewodu zasilającego. Wystarczy mocne oświetlenie solarne, by doświetlić wnętrze.

Rośliny w doniczkach

Drobne prace pielęgnacyjne wygodniej przeprowadzać w suchym i zacienionym miejscu.

Mini warsztat

Mało kto jest fanem budzenia poprzez dźwięki prac warsztatowych. Dźwięk piłowania i wiercenia to nie jest melodia, którą chce się słyszeć w leniwe popołudnia. Do tego roznoszący się po domu kurz i trociny… Część z tego typu prac wykonasz w domku narzędziowym. Tam – bez obaw o frustrację innych domowników – będziesz miał możliwość niezakłóconej pracy. Niestety do warsztatowego domku nie przeniesiesz wszystkich zadań, ale przynajmniej ograniczysz frustrujący hałas i ilość kurzu w domu.

Susz i przechowuj

Suszenie to jeden z wielu sposobów na zachowanie właściwości odżywczych wielu produktów spożywczych. Zamiast uruchamiania piekarnika, co podczas trzydziestostopniowych upałów jest szczególnie dotkliwe, wystarczy, że odpowiednio zorganizujesz miejsce w altanie. Rozwieś sznurki tuż pod sufitem i na nich zawieszaj gałązki ziół, grzyby czy owoce na nitkach. Pamiętaj, że dla prawidłowo przebiegającego procesu suszenia należy chronić produkty od bezpośredniego słońca i suszyć w warunkach przewiewnych. Dlatego upewnij się, że podczas kilku godzin niezbędnych do wysuszenie np. ziół, drzwi altany będą otwarte, a powietrze ciepłe i suche.

Jeżeli nie masz pomysłu, jakie gatunki ziół warto mieć w swojej kuchni, sprawdź nasze propozycje: Zioła – 5 gatunków, które musisz mieć.

Suszone papryczki

Właściwe warunki suszenia to gwarancja zachowania smaku i aromatu produktów.

Lato zimą, zima latem

Posiadacze niewielkich domów cieszą się niższymi kosztami ogrzewania, mniejszą powierzchnią do sprzątania i praktycznym rozplanowaniem pomieszczeń. Niestety jest to okupione brakiem miejsca na drobne rzeczy sezonowe, takie jak ubrania. Do ich przechowywania nada się właśnie altana narzędziowa. Aby polepszyć warunki przechowywania, warto zamontować podłogę drewnianą lub osadzić altanę na betonowej posadzce. Z kolei izolacja styropianowa zapobiegnie gwałtownym zmianom temperatury wewnątrz altany.

Jak przechowywać odzież?

  • złóż ubrania w równą kostkę,
  • zapakuj do worków próżniowych,
  • owiń warstwą cienkiej folii, dokładnie zaklejając całość,
  • najniżej układaj najcięższe paczki ubrań, wyżej coraz lżejsze,
  • układaj odzież na regałach – nigdy nie bezpośrednio na betonie.

Altany narzędziowe mogą spełniać wiele funkcji w zależności od chwilowych potrzeb. Powyżej podaliśmy tylko kilka z nich, bo z pewnością są jeszcze takie, o których także my nie wiemy. Podziel się swoim pomysłem i daj nam znać już teraz!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

1 komentuj

Trackbacks & Pingbacks

  1. 7 zadań na jesień, czyli o czym warto pamiętać - Blog TwójPasaż.pl napisał(a):

    […] Po ostatnim koszeniu upewnij się, że w zbiorniku paliwa nic nie pozostało. Zabezpiecz ostrza przed korozją, stosując dostępne na rynku środki chemiczne. Oczyść drobne narzędzia ogrodowe z ziemi i resztek roślinnych. Przechowuj je w suchym miejscu, np. altanie ogrodowej ( o jej zastosowaniach dowiesz się z poprzedniego wpisu: Altany narzędziowe – alternatywne zastosowania). […]

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.