Dbanie o środowisko - co może zrobić każdy z nas?

Dbanie o środowisko - co może zrobić każdy z nas?

Dbanie o środowisko powinno być obowiązkiem każdego z nas. W dzisiejszych czasach, kiedy wiemy jak świat jest zanieczyszczony, większą wagę trzeba przykładać do tego jak żyjemy. Każdy małymi rzeczami może sprawić, że świat będzie czystszy. Wiele przyzwyczajeń bez problemu zmienimy na lepsze dla środowiska. I tańsze dla domowego budżetu.

 

Dbanie o środowisko - śmietniki do odpadów segregowanych

Segregacja śmieci to podstawowa sprawa i najłatwiejszy sposób na odzyskanie cennych materiałów w ramach danego gospodarstwa domowego. Skrupulatne i precyzyjne segregowanie sprawia, że więcej śmieci trafia do recyklingu, a mniej na wysypiska śmieci. Nowoczesny podwójny kosz na śmieci  pomoże rozdzielić odpady.

 

             

 

Posiadacze działek i ogrodów mogą założyć kompostownik. Zredukuje to jeszcze bardziej ilość wytwarzanych śmieci. Bio odpady tworzą cenny naturalny nawóz, którym bez szkody dla środowiska, nawieziemy grządki ogrodowe.

 

          

 

Zgniatarki do butelek i puszek

Przy segregowaniu śmieci ważne jest też to, by wyrzucać je zgniecione. W ten sposób zmieścimy w pojemniku więcej opakowań. Ułatwi nam to domowa zgniatarka do butelek i puszek.

 

     

 

Pojemniki, torby i wózki na zakupy

Do spakowania warzyw i owoców, warto jest używać woreczków wielorazowych, zamiast plastikowych, tzw. zrywek. Podobnie sery i wędliny można pakować we własne pojemniki wielorazowe. Na jajka kupowane na sztuki na straganie, zabierzmy ze sobą pudełko na jaja. Zabezpieczy ono doskonale produkty przed uszkodzeniem i niepotrzebne będą innego rodzaju opakowania jednorazowe.

 

          

 

Na zakupy zabierajmy torby materiałowe - wielorazowe. Plastikowe siatki nie dość, że przyczyniają się do zaśmiecania ziemi, to jeszcze sporo kosztują. Bardzo wygodną opcją transportu zakupów, jest wózek zakupowy. Pozwala bez wysiłku przewozić sporo produktów. Jest to też trwała torba na długi czas, dzięki której siatki zakupowe nie będą nam potrzebne. Nie zapominajmy także o tradycyjnych wyrobach, takich jak wiklinowe kosze zakupowe. Trwałe, estetyczne, ponadczasowe, pozwolą nam przez wiele lat na przenoszenie w nich kupionych produktów.

 

     

 

Dbanie o środowisko - pojemniki wielorazowego użytku

Pojemniki plastikowe na żywność i drobnych rzeczy, pozwalają nam zaoszczędzić zużywaną w domu folię i jednorazowe woreczki. Gdy zabieramy przygotowane w domu posiłki ze sobą do szkoły i pracy, koniecznie wybierzmy opakowania wielorazowego użytku. Pudełka na kanapki, na ciepłe posiłki, na modne napoje warzywno-owocowe – dzięki nim nie zużywamy wielu jednorazowych opakowań dziennie.

                                       

Domowe porządki w stylu eko

Woda środkiem czyszczącym? Jeśli jest pod ciśnieniem lub jest w formie pary – jest bardzo skuteczna! Myjka ciśnieniowa pozwoli na gruntowne czyszczenie dowolnych powierzchni na zewnątrz budynków. Umyjemy nią także meble ogrodowe, samochód – wszystko, co do tej pory myliśmy z wysiłkiem ręcznie. Domowe porządki usprawni czyścik parowy. Znakomicie radzi sobie z brudnymi fugami, kaflami, kuchenką do gotowania i piecem kuchennym czy mikrofalówką. Dzięki zmiennym końcówkom doczyści także okna, szyby kabiny prysznicowej, a także odświeży tekstylne meble czy dywan.

 

                   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl