Kot - jaki drapak wybrać?

Drapak dla kota – 5 cech drapaka idealnego

Jakiś czas temu podpowiadaliśmy Jaki drapak wybrać dla kota i na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Dziś, nauczeni doświadczeniem naszych pupili postanowiliśmy podzielić się pięcioma najistotniejszymi cechami z punktu widzenia naszych kotów. Kociaki wystawiają pazurki, a my szukamy najlepszego sposobu by nie wbijały ich w nasze ulubione meble salonowe.

Jaki powinien być drapak dla kota?

Drapak dla kota – krok po kroku

1. Wysokość – banalne? Z perspektywy jednego z bardziej leniwych kotów wiemy, że jego maksymalny poziom wspinaczki to 120 – 160 cm. Jednak gdy powyżej tej bariery zostaną umieszczone zabawki, kot czasem decydował się wejść na kolejne półki. A gdy i one nie przekonują puchatego czworonoga, wystarczy ulubiona przekąska. Na tej podstawie określamy optymalną wysokość drapaka, czyli powyżej 120 cm.

2. Liczba półek – przechodzenie między nimi to prawdziwa gratka dla bardziej aktywnych domowych tygrysów. Mogą one posłużyć do odpoczynku, obserwacji otoczenia i gromadzenia ulubionych zabawek.

3. Wykonanie – w grę nie mogą wchodzić żadne ostre wystające przedmioty. Drapak powinien być montowany tak, aby kot nie miał możliwości zahaczyć pazurkiem np. o zszywkę czy wystającą grubą nić. I choć kot spędzi wiele godzin na wdrapywaniu się w określone miejsce – lepiej być pewnym jego bezpieczeństwa. Do intensywnego ścierania pazurów doskonale nadają się kolumny grubo obwiązane sznurkiem(który można łatwo wymienić).

4. Zapach – odpadają drapaki wykonane z nieznanych nam materiałów. Mogą one posiadać bardzo intensywny zapach, co skutecznie odstraszy każde zwierzę. W takiej sytuacji może pomóc jedynie intensywne wielodniowe wietrzenie, jednak zapach nie znika, jest jedynie mniej odczuwalny. Za to każdy kot doceni drapak z sizalu.


Sizal to włókno otrzymywanego z agawy sizalowej. Charakteryzuje się one dużą wytrzymałością i trwałością, dlatego jest chętnie wykorzystywany, między innymi, do produkcji drapaków.


5. Liczba i sposób zabudowania domków – rachunek jest prosty: dwa koty – dwa domki, trzy koty – trzy domki, itd. Niestety nie jest to recepta na zakończenie bójek między kotami ale gdy już zabraknie im sił na dalszą walkę, każde ułoży się wygodnie w swoich czterech kątach.

Drapak dla kota z zabudową

Drapak dla kota – gdzie kupić?

Tam, gdzie masz pewność, że wszystkie powyższe cechy zostały wzięte pod uwagę jeszcze na etapie projektowania. Sklep internetowy TwojPasaz.pl w ofercie posiada ponad 45 modeli, a wśród nich takie, które są dostępne od ręki. Nasze koty potwierdziły – sizal i odpowiednia zabudowa drapaka to podstawa udanego odpoczynku i zabawy!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.