Babcia z wnuczkiem

Dzień Babci – wszystkiego, co najlepsze!

Jest jednym z najbardziej zakorzenionych świąt w polskiej tradycji – każdego roku Dzień Babci angażuje setki tysięcy osób, które z kwiatami i podarunkami ruszają do swoich babć. Jak sprawić, by uśmiech na twarzy tej wyjątkowej osoby, utrzymywał się nie tylko przez ten jeden dzień w roku? Mamy kilka wskazówek, które możesz zacząć wykorzystywać już dziś!

Dzień Babci – krótka historia

Święto obchodzone 21. stycznia w Polsce, Bułgarii i Rumunii. W Hiszpanii tym dniem jest 26. lipca, we Francji przypada na pierwszą niedzielę marca, a w Wielkiej Brytanii(National Grandparents Day) – w pierwszą niedzielę października.

W Polsce, wzmianki o stworzeniu takiego święta pojawiły się w tygodniku „Kobieta i Życie” już w roku 1964 roku, a spopularyzowano ją rok później z głównym pomysłodawcą na czele – Kazimierzem Fliegerem. W końcu w roku 1966 „Ekspress Wieczorny” określił ostateczną datę tego święta.

Prezent na Dzień Babci

Najpiękniejszy prezent dla babci

Drewniana szkatułka, szklane dekoracje, a może wygodne fotele bujane? Nie zawsze drogi prezent jest tym najbardziej trafionym. Czasem to drobiazgi, z którymi łączą nas najpiękniejsze wspomnienia przynoszą więcej radości, niż najdroższe podarunki. Owszem, to co przyda się na co dzień może być dobrym pomysłem na prezent, ale pod jednym warunkiem – że wykorzystasz je do podtrzymywania relacji. Przykłady? Prezentujemy kilka poniżej!

5 propozycji na prezent dla babci

1. Nowoczesne półki wiszące – jedna lub kilka, proste, kwadratowe, okrągłe itd. Jak sprawić, by taka półka była prezentem trafionym? To proste – z każdego miejsca w którym będziesz, każdą rzecz, którą robisz,  upamiętnij zdjęciem, figurką lub obrazkiem. Stopniowo zapełnisz tę niewielką półeczkę pamiątkami przygotowanymi z myślą o swojej babci. Będzie to dla niej znak, że jako wnuczek/ wnuczka pamiętasz o niej i dzielić się z nią najpiękniejszymi wspomnieniami.

2. Instrument muzyczny – mały i dźwięczny, który pozwoli Ci odtworzyć ulubione melodie z dziecięcych lat. Przy każdych kolejnych odwiedzinach swojej babci, instrument będzie czekał na Ciebie w kącie pokoju. Przypomnij sobie obrazki z ulubionych filmów familijnych, które wzruszają za każdym razem gdy patrzymy na sceny ze szklanego ekranu. Teraz sam masz możliwość tworzenia takich chwil dzięki zaangażowaniu we wspólnie spędzany czas.

3. Stylowy serwis kawowy? Tak, jeżeli będziesz odwiedzał babcię częściej, by wspólnie delektować się smakiem ulubionej kawy czy herbaty. Do tego pyszne domowe ciasteczka, które przyozdobisz wspólnie z nią, dzięki…

4 … zestawom do dekoracji ciast i deserów – przyda się zwłaszcza przed świętami i uroczystościami rodzinnymi. Dzięki nim wykorzystasz czas spędzany z babcią będzie wspólnym wyzwaniem, a jego realizacja przyniesie smakowite i pięknie udekorowane wypieki.

5. Dekoracje do ogrodu – mogą to być donice, skrzynie, a także subtelne oświetlenie ogrodowe. Zima minie szybko i wspólne wieczory spędzane na zewnątrz zapadną w pamięć na długo.

Wspólnie spędzany czas jako prezent na Dzień Babci

Nie musisz głowić się i przez wiele dni szukać idealnego prezentu na Dzień Babci. Tym, co doceni najbardziej zawsze pozostanie wspólnie spędzany czas. Im więcej chwil wykorzystasz na budowanie relacją z tą wyjątkową osobą, tym więcej radości jej sprawisz. Pamiętaj o różnicy pokoleń i o tym, że te starsze znacznie bardziej doceniają regularne odwiedziny, niż prezenty z najwyższej półki.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.