Dzień Dziadka – czas na prezent!

Poprzedni wpis poświęciliśmy ukochanym babciom oraz temu, by prezent z okazji ich święta wywołał jedynie pozytywne emocje. Dziś na warsztat bierzemy dziadków – oni także mają swoje święto i warto pokazać, jak wiele dla nas znaczą. W tym celu przeszukaliśmy Internet, wybraliśmy pięć pomysłów i… zinterpretowaliśmy je na nasz własny sposób. Zacznijmy jednak od przypomnienia, skąd wziął się Dzień Dziadka i dlaczego warto go celebrować.

Dzień Dziadka – w Polsce i na świecie

W przeciwieństwie do Dnia Babci, Dzień Dziadka pochodzi spoza granic naszego kraju, a konkretnie z Ameryki lat osiemdziesiątych. Obecnie, zarówno Stany Zjednoczone jak i Kanada obchodzą jedno wspólne święto dla babci i dziadka, znany jako Narodowy Dzień Dziadków(National Grandparents Day). Ustanowione przez Jimmy’ego Cartera w roku 1978 i przypadające na pierwszy poniedziałek września, posiada nawet oficjalny hymn A song for Grandma and Grandpa. Za symbol święta uznana została niezapominajka i na terenie całego USA organizowane są uroczystości – rodzinne, państwowe i kościelne.

Książki jako prezent na Dzień Dziadka

Prezent dla dziadka – życzenia, upominki i…?

Dzień Dziadka to jedna z wielu okazji do okazania troski i zaangażowania. Oczywiście nasze zainteresowanie ich samopoczuciem powinno być ciągłe i okazywane więcej niż raz do roku. Jednak jest to historia na inną okazję. Tymczasem, jaki prezent kupić i jak wykorzystać tę okazję do podtrzymania więzi z dziadkiem? Oto kilka gotowych pomysłów, które możesz wykorzystać.

5 propozycji na prezent dla dziadka

1. Prezent dla zdrowia – myślisz o zakupie ciśnieniomierza, tabletek z witaminami dla seniorów lub książki z poradami dotyczącymi zdrowego trybu życia po pięćdziesiątce? Ok, pod warunkiem że zadbasz o zdrowie dziadka razem z nim. Regularne wspólne spacery jako dodatek do takiego podarunku z pewnością sprawdzi się lepiej, niż najładniej zapakowane tabletki na serce 🙂

2. Niezastąpione książki, najlepiej wybrane przez samego obdarowywanego. Jakie książki lubi lub jakie zawsze chciał, a nie miał okazji czytać? Dziadkowie, którzy mają czytanie we krwi bardzo chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, dlatego może warto, byś Ty również przeczytał jego ulubione lektury? Nie będziesz musiał obawiać się krępującej ciszy – bez trudu znajdziesz interesujący temat do rozmowy.

3. Sprzęt wędkarski i wypad na ryby. Większość seniorów ceni sobie relaksujące chwile nad wodą i chętnie podzieliłoby się nimi z wnuczętami. Choć pogoda w styczniu nie sprzyja – zaplanuj wyprawę na cieplejszy miesiąc i przygotuj się do niego jak najlepiej. Dopytaj dziadka jakie metody lubi najbardziej i czego nie może zabraknąć podczas takiego wypadu.

4. Meble – takie, które możecie złożyć wspólnie. Właściwie nie musi to być konkretny element wyposażenia jak fotele bujane. Równie dobrze możecie razem zaprojektować i wykonać prosty karmnik dla ptaków. Chwile spędzone nad tworzeniem czegoś oryginalnego dadzą sporą dozę satysfakcji, przy okazji ułatwicie ptakom przetrwanie zimowej pory.

5. Telefon, tablet, a może komputer? Zmobilizowanie dziadków do korzystania z nowoczesnych technologii bywa nie lada wyzwaniem, pomimo zakupienia podręcznika do obsługi dla seniorów. Możesz mieć jednak w rękach poważny argument, by zachęcić dziadka do nauki przynajmniej podstawowych funkcji. Jaki? Możliwość utrzymania kontaktu online, zwłaszcza video rozmowy. Spróbuj pokazać dziadkowi jak prosta jest obsługa sprzętu elektronicznego i przekonaj możliwością częstszego kontaktu online!

Technologia na prezent

Bez względu na okazję, wybór prezentów zawsze przysparza sporo problemów. Czasem jednak warto się zatrzymać i pomyśleć, czy nie przywiązujemy zbyt wielkiej wagi do przedmiotu, nie zaś do oczekiwań osoby obdarowywanej. Nasze intencje najlepiej oddaje to, jak bardzo jesteśmy w stanie się zaangażować i ile czasu poświęcić na dokonanie wyboru. Dzień Dziadka to jedna z wielu okazji, by docenić tę bliską nam osobę. Niech jednak nie będzie jedyną.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.