Fontanna betonowa

Fontanna? Także do Twojego ogrodu!

Suche powietrze, nadwiędnięte liście roślin, znużone upałem zwierzęta – to uroki każdego lata. Upalne dni ciągnące się w nieskończoność i marzenie o nowym klimatyzatorze lub wentylatorach, które przyniosą wyczekiwaną ulgę. Twój ogród także boleśnie odczuwa deficyty wody. Podlewanie odbywa się zazwyczaj wieczorem, by gromadzące się na liściach krople skupiające promienie słoneczne jak soczewka, nie zniszczyły ich delikatnej struktury.

Każdego roku, lipiec i sierpień przynosi wysokie temperatury. Dlatego zadbaj, by zarówno Twoje samopoczucie, jak i kondycja roślin w ogrodzie pozostawała na wysokim poziomie.

„SPA” dla Twojego ogrodu

Nie musisz wydawać fortuny na skomplikowane instalacje i wylewać hektolitry wody, by ogród prezentował się nieskazitelnie o każdej porze. Drzewa i krzewy zazwyczaj mają bardzo rozbudowane systemy korzeniowe i bez trudu uzupełnią braki. Mniejsze rośliny doniczkowe wymagają regularnego dostępu do wody – niekoniecznie codziennego podlewania. Jak to możliwe? Sprawdź donice z systemem nawadniania, dzięki którym możesz spokojnie jechać na urlop bez obaw o ulubione rośliny.

Jeżeli Twój ogród jest gęsto porośnięty drzewami, krzewami, a pergole uginają się pod ciężarem pnączy, będzie Ci łatwiej utrzymać odpowiednią wilgoć powietrza w upalne, bezwietrzne dni. Wystarczy… fontanna ogrodowa. Może ona spełniać szereg funkcji, o których mogłeś nie wiedzieć.

Fontanna ogrodowa

Fontanny ogrodowe – dlaczego warto?

  • Odświeżenie i nawilżenie powietrza – dzięki cyrkulacji, część wody w postaci pary wodnej unosi się w powietrzu. Fontanna ustawiona między drzewami dostarcza im wilgoci, co sprawia, że rośliny lepiej znoszą upały.
  • Ratunek dla zwierząt – w wielu miejscach na obrzeżach miast brak jest jakichkolwiek naturalnych zbiorników wodnych. Fontanna ogrodowa w takim przypadku jest ocaleniem dla wielu gatunków zwierząt. O ile ptaki są w stanie pokonać większe odległości, o tyle mniejsze stworzenia, jak wiewiórki, nie mają aż tak dużych możliwości.
  • Ukojenie po ciężkim dniu – szum wody z fontanny to sposób na relaks. Charakterystyczny dźwięk pluskania pozwoli Ci się wyciszyć i uspokoić.
  • Stosowanie dużej fontanny na trawniku daje cień powoli przesuwający się wraz z ruchem Słońca. Choć jest to tylko efekt chwilowy, może wpłynąć korzystnie na kondycję Twojego trawnika.

Wiewiórka

Fontana ogrodowa – gdzie ustawić?

Miejsce na fontannę powinno być dobrze przemyślane. Zwłaszcza w przypadku modeli o dużych wymiarach. Niewielkie fontanny bez większego trudu możesz przestawiać, by znaleźć odpowiednie miejsce. Ok, ale dlaczego w ogóle miałbyś chcieć fontannę?

  • Jest atrakcyjnym uzupełnieniem dla ogrodów skalnych. Fontanny z naturalnego kamienia lub jego imitacji nie zdominują kompozycji dodadzą jej świeżości.
  • Fontanna umożliwia podkreślenie stylu aranżacji ogrodu – angielski, japoński czy holenderski, w skrócie: każdy!
  • Jeżeli szukasz na podkreślenie ekskluzywnego stylu Twojej restauracji czy hotelu, duża klasyczna fontanna ustawiona na placu przed wejściem sprawdzi się do tego celu doskonale.

Poza funkcją dekoracyjną, fontanny ogrodowe posiadają kilka cech produktu praktycznego. Jedyne czym musisz się zająć to regularna wymiana wody, opróżnienie zbiornika na wodę przed wystąpieniem przymrozków. I… voilà!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.