Jaki fotel wybrać?

Fotele dla uczniów i rodziców!

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzieci i młodzież coraz więcej czasu spędzają przed komputerem. Szczególnie „wciągającym” zajęciem są gry komputerowe, które potrafią pochłonąć uwagę na wiele godzin. Chociaż zbliża się szkoła i czas spędzony przed monitorem zostanie mocno ograniczony, warto pomyśleć nad zakupem fotela obrotowego. Nim jednak zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź zbiór informacji, które warto zweryfikować przed zakupem.

Jaki fotel wybrać?

Właściwy wybór spośród setek modeli dostępnych na polskim rynku może wydawać się trudny. Dlatego, aby ułatwić Ci decyzję, przeanalizujmy wszystkie elementy fotela obrotowego. Dzięki temu bez większych problemów postanowisz, który model wybrać dla dobra Twojego dziecka.

Konstrukcja podstawy

Jest to jeden z kluczowych elementów, ponieważ to od sposobu wykonania podstawy zależy jego potencjalne zastosowanie. Ważne, aby wszystkie śruby były mocno dokręcone, zapobiegając tym samym powstawaniu luzów. To pozwoli uniknąć uszkodzeń i zwiększy stabilność całej konstrukcji. W ofercie naszego sklepu znajdują się fotele z dwoma rodzajami podstaw: płaskie lub z podstawą jezdną.

Fotel z płaską podstawą w pokrowcu

Podstawa płaska to nic innego jak okrągła platforma. Zapewnia ona dużą stabilność, dzięki mechanizmom umożliwiającym równomierne rozłożenie ciężaru fotela. Fotel z płaską podstawą posiada niższy dopuszczalny udźwig (zazwyczaj do 100 kg) niż inne modele. Ze względu na ciężar produktu i samą podstawę nie nadaje się do stosowania przez osoby poniżej piętnastego roku życia. Dla dziecka fotel będzie zbyt ciężki i podczas siedzenia przy biurku nie będzie mogło swobodnie przesuwać się bez konieczności wstawiania z fotela.

Podstawa jezdna, czyli np. pięć ramion z kółkami na końcach mają znacznie bardziej uniwersalne zastosowanie. Tego typu podstawy stanowią większość w naszym asortymencie. Fotele z podstawą jezdną sprawdzają się zarówno jako fotel dla młodszych użytkowników, jak i osób pracujących przed komputerem. Kółka z miękkim wykończeniem nie rysują podłogi, dlatego mogą być używane na panelach. Odpowiednio zlokalizowany środek ciężkości umożliwia łatwe odsunięcie się od biurka, także przez dzieci.

Powierzchnia siedziska

Ma znaczenie wtedy, gdy kupujemy fotel dla dziecka. Siedzisko nie może być zbyt duże. Jeżeli planujesz zakup fotela na dwa lub trzy lata, weź pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka i etapy intensywnego wzrostu. Może się zdarzyć, że fotel kupiony dziś, za rok będzie już odrobinę za mały.

Siedzisko fotela

Oparcie

Powinno być dobrze dopasowane, mieć możliwość regulacji i być wypełnione miękkim materiałem. Oparcie jest głównym punktem zapewniającym utrzymanie prawidłowej postawy ciała. To także wygodne podparcie kręgosłupa, co przekłada się na ograniczenie bólu pleców. Zagłówek oparcia powinien być dobrany tak, by nie wymuszał nienaturalnego pochylenia głowy do przodu. Prosta postawa to możliwość oparcia głowy i rozluźnienia mięśni szyi.

Fotele obrotowe – materiał i wykończenia

Eko skóra, tkanina poliestrowa czy naturalna skóra. Każdy rodzaj użytego materiału to inne właściwości i zalecenia stosowania. Eko skóra dobrze się prezentuje i łatwo utrzymasz ją w czystości. Tkanina poliestrowa jest trwała i odporna, a właściwości naturalnej skóry są doskonale znane oraz szeroko doceniane w branży meblarskiej.

Obicie fotela

Fotele obrotowe przeznaczone są do użytku zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Dla zapalonych graczy, uczniów i rodziców. Wygodny fotel z precyzyjnie zaprojektowanym i wykonanym każdym elementem to ulga podczas wielogodzinnej pracy lub rozrywce przed komputerem. Zadbaj o siebie i swoje dziecko, by w przyszłości ograniczyć konsekwencje długotrwałego utrzymywania niewłaściwej postawy ciała. Sprawdź naszą ofertę na fotele obrotowe już teraz!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.