Fototapeta do łazienki – czyli jak przełamać rutynę?

Fototapeta do łazienki – czyli jak przełamać rutynę?

Łazienki w mieszkaniach i w domach wyglądają podobnie. Ich wygląd wymusza funkcja, jaką spełniają. Ściany zazwyczaj są pokryte standardowymi kaflami, które są jedyną ozdobą w tym pomieszczeniu. Na szczęście wiele osób zaczyna dostrzegać możliwości, które dają nowoczesne dekoracje i ozdoby do domu. Fototapeta do łazienki to modny sposób na spektakularną odmianę każdej łazienki. W prosty sposób nawet we własnym zakresie, można odnowić wybraną ścianę. Szybko i niedrogo.  

 

 

Fototapeta do łazienki

Wybór wzoru zdjęcia fototapety do łazienki to wyzwanie. Jest tyle pięknych motywów, które w niebanalny sposób mogą odmienić to pomieszczenie! Warto też zwrócić uwagę na kolorystykę zdjęć. Zsynchronizowane z kolorem łazienki pięknie dopełnią jej klimat. Kontrastowe barwy mogą dać zaskakujący i bardzo ciekawy efekt wizualny.  

 

                              

 

Wilgotność i wietrzenie łazienki

Decydując się na położenie w łazience fototapety, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Jest to dekoracja ścienna przeznaczona do dobrze wentylowanych i suchych pomieszczeń. Nie powinno się jej kłaść w zawilgoconych łazienkach, w których na ścianach kumuluje się pleśń lub ściany są stale mokre. W łazienkach z oknem dodatkowo zaleca się, jak w każdym pomieszczeniu, stałe rozszczelnianie okien. To zabezpieczy fototapetę przed zawilgoceniem, ale także zagwarantuje zdrowy mikroklimat tego pomieszczenia. Ważne jest też miejsce położenia fototapety. Powinna to być ściana oddalona od prysznica czy zlewu i rozchlapywanej z nich stale wody. Tapeta to nie kafelki, więc trzeba ją chronić przed niepotrzebnym zmoczeniem czy zachlapaniem kosmetykami.

Kładąc fototapetę, należy skorzystać z instrukcji jej przyklejenia, znajdującej się w opisie każdego wzoru, na karcie produktu. Dlaczego jest to takie ważne? Od tego, w jaki sposób fototapeta zostanie przyklejona, zależy, czy będzie idealnie przylegała do ściany i czy nie będzie się odklejała. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że fototapetę kleimy na styk, nie na zakładkę. Poszczególne pasy tapety zsunięte ze sobą, dadzą precyzyjnie odwzorowany motyw. Klejone na zakładkę zniekształcą nieco w miejscach łączeń całe zdjęcie, niwecząc precyzję wydruku.

Małe rozmiary – duże rozmiary

Małe fototapety do łazienki mają rozmiary już od 100 cm x 70 cm lub 150 cm x 105 cm i przypominają wielkością obrazy ścienne. To dobre rozwiązanie do małych łazienek lub łazienek, które nie mają wolnej całej ściany do ozdobienia. Gdy mamy do dyspozycji całą ścianę i sporą przestrzeń,  zdjęcie na fototapecie da nam oczekiwany efekt!

 

   

 

Obrazy do łazienki?

Dla osób, które lubią, gdy całe ściany w łazience pokryte są kafelkami, mamy dobrą wiadomość. Obrazy na szkle akrylowym to sposób na efektowną dekorację ścian w łazience. Można wybrać dowolny wzór obrazu, w dowolnej kolorystyce. Jednakże motywy nawiązujące do wody, kwiatów, morskich pejzaży, będą współgrały z tym pomieszczeniem najpełniej.

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl