Fototapeta

Fototapety – tak czy nie?

Długi uciążliwy remont, bałagan i czas, którego jest zawsze jest za mało. Nic dziwnego, że na ostatni etap prac wykończeniowych zwyczajnie brakuje nam sił i przede wszystkim – chęci. Musisz zdecydować: odpuścić lub użyć dekoracji tymczasowej, która bywa tzw. „mniejszym złem”. A może fototapeta? Co musisz wiedzieć, czym się kierować i co wybrać? Kilka wskazówek znajdziesz w tym wpisie ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Fototapety – montaż i przeznaczenie

Bądźmy szczerzy, fototapeta to dekoracja na lata. Raz naklejona pozostanie na ścianie i w przypadku chęci zmiany wystroju musimy liczyć się z koniecznością jej demontażu. W przypadku regularnych wzorów na całej ścianie możesz ustawić regały i półki bez obaw o zasłonięcie kluczowego elementu. Sytuacja wygląda inaczej, gdy fototapeta przedstawia zdjęcie konkretnego obiektu: kwiatu, zwierzęcia, budynku czy postaci. Zasłonięte jedynie częściowo, nie będzie prezentowało się dobrze.

Montaż fototapety wymaga nieco wysiłku i precyzji. Przede wszystkim, produkt jest dostarczany w rolkach o szerokości 50 cm. Aby równo i dokładnie zamocować fototapetę na ścianie musisz odmierzyć i narysować pionowe linie, dzięki którym równo nakleisz rozwiniętą rolkę. Im więcej punktów do narysowania pionowej prostej, tym lepiej.

Ołówek

Kolejny krok to równomierne posmarowanie ściany specjalnym klejem- nie na odwrót. Warstwa powinna być cienka, jednakowa w każdym miejscu. W ten sposób unikniesz pofałdowań i wypukłości, które (choć mało widoczne) mogą stać się dla Ciebie codzienną bolączką. Przy powtarzaniu czynności podczas naklejania kolejnych pasów upewnij się, że pod powierzchnią fototapety nie pozostał nadmiar kleju lub pęcherzyki powietrza, które w trakcie naklejania wciąż możesz usunąć.

Fototapety wymagają skrupulatnego montażu, dlatego jeżeli nie masz odpowiedniej wprawy, warto zatrudnić fachowca i dopilnować, by wszystko przebiegało sprawnie. A niezbędne akcesoria do tapetowania znajdziesz w naszym sklepie.

Plusy:

  • żywe kolory odporne na działanie promieni UV,
  • gramatura 120 g/m² zapewniająca trwałość i odporność,
  • druk wysokiej jakości, nie zawierają substancji szkodliwych,
  • do użytku także w pokojach dziecięcych i sypialni,
  • produkt bezzapachowy,
  • trwałe rozwiązanie na lata,
  • nie wymaga częstego czyszczenia – wystarczy odkurzyć szczotką z miękkim włosiem lub piórami,
  • doskonały do dekorowania zarówno całych, jak i części ściany.

Za jedyny minus można uznać montaż, który dla osób bez doświadczeń remontowych rzeczywiście czasem sprawia trudność.

Fototapeta z kawą

Fototapety – dekoracja dla kogo?

Już od kilkunastu lat fototapety cieszą się popularnością szczególnie wśród właścicieli kawiarni i lokalów gastronomicznych. A w ciągu ostatnich lat, także wnętrza wielu polskich domów są urozmaicane dekoracjami tego typu. Natura, architektura, abstrakcje i wiele innych motywów pozwala podkreślić charakter pomieszczeń.

Tego typu dekoracje przeznaczone są w szczególności dla osób o jasno zdefiniowanym guście. To także sposób na urozmaicenie pokoju dziecięcego przynajmniej na kilka najmłodszych lat, dzięki specjalnym kolorowym wzorom. W domu, w biurze czy restauracji – fototapety są uniwersalnym sposobem na podkreślenie niepowtarzalności danego wnętrza. Jeżeli jesteś zdecydowany – sprawdź ofertę fototapet już teraz!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.