Grypa - nigdy jej nie lekcewarz!

Grypa - nigdy jej nie lekcewarz!

 

Grypa jest bardzo uciążliwą chorobą zakaźną, która może każdemu z nas sprawić sporo kłopotów. Ta choroba, dość powszechna w okresie jesienno-zimowym, zbyt często bywa ignorowana. To poważny błąd, gdyż brak odpowiedniego leczenia może się w tym przypadku wiązać z szeregiem poważnych komplikacji.

 

Grypa to nie przeziębienie!

 

Nigdy nie lekceważ grypy! Ta choroba wywoływana jest przez wirusy i ma ostry przebieg. Powikłania związane z nieleczona i „przechodzoną” grypą są bardzo niebezpieczne dla naszego  zdrowia a nawet życia. Warto zatem zadbać o siebie już w tym momencie, gdy pojawią się pierwsze objawy grypy. Co można zrobić dla swego dobra?

 

Grypa rozwija się szybko

 

Grypa bardzo często pojawia się nagle. To choroba, która może rozwijać się bardzo dynamicznie. Pierwsze jej objawy są dość charakterystyczne, a jednocześnie – bardzo uciążliwe. Wysoka gorączka, bóle głowy, stawów i mięśni – oto pierwsze symptomy grypy, których nie można ignorować. Im wcześniej zaczniemy leczenie, tym większa szansa na to, że uda nam się skutecznie pokonać grypę. Co można zrobić?

 

Grypa – po pierwsze: wypoczynek

 

Podstawa to wypoczynek. Pozostanie w łóżku, jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na walkę z grypą. Bardzo ważny jest wypoczynek pod ciepłym kocem i przyjmowanie dużych ilości ciepłych płynów. Pomocne będą napary z rozgrzewającej lipy, mobilizującej odporność maliny czy imbiru działającego przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

 

 

Wysokie temperatury spowalniają namnażanie się wirusów i mają wpływ na szybsze wyleczenie.

 

Osłabienie organizmu, bóle mięśniowe, dreszcze, gorączka i brak apetytu, uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i pracę. Wypoczynek zatem to ważny element kuracji, jednak ograniczenie się tylko do niego jest sporym błędem.

 

Grypa – stosujemy się do zaleceń lekarza

 

W walce z grypą warto wykorzystać odpowiednie leki –najlepiej te, w których wyborze pomaga lekarz. Wizyta w jego gabinecie jest zatem równie ważna, jak zadbanie o odpowiednią ilość snu i relaksu. Koniecznie zgłośmy się również na zalecaną przez lekarza wizytę kontrolną. To bardzo ważne, by po grypie osłuchać oskrzela, płuca i serce.

 

 

Dość częstymi powikłaniami pogrypowymi jest zapalenie oskrzeli czy płuc. Gdy lekarz stwierdzi nieprawidłowości, leczenie należy kontynuować. Zlekceważenie nieustępujących objawów po grypie zazwyczaj oznacza pobyt w szpitalu, długotrwałe leczenie, a czasem – choć trudno w to uwierzyć! - nawet zgon. Dlatego stosujmy się do zaleceń lekarza, odpoczywajmy wygrzewając się i stosujmy zalcane leki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl