Hamak ogrodowy

Hamaki ogrodowe, pierwszy test!

Wiosna rozpoczęła się na dobre – powietrze jest rześkie, ciepłe, a w ogrodach króluje soczysta zieleń. Czas na wypoczynek! Wygodne fotele, materace, wyspy ogrodowe, a może hamak? W związku z rozpoczętym już sezonem na relaks poddaliśmy testom kilka z hamaków dostępnych na stronach naszego sklepu. Jeden model, trzy kolory i 5 punktów podsumowania. Jesteście ciekawi wniosków? Zapraszamy do lektury!

Jaki hamak wybrać?

Opinii jest wiele, mimo to nasza sugestia dotyczy przede wszystkim rodzaju materiału, z którego wykonano produkt. Tym, co dyskwalifikuje dany produkt do użytku podczas cieplejszych dni jest przewaga nici syntetycznych. Mogą one powodować odparzenia, nadmierną potliwość i dyskomfort związany z brakiem odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Jeżeli już decydujemy się na zakup hamaka z tworzywa sztucznego, warto zakupić taki, który pleciony jest na wzór sieci o dużych oczkach.

Kolor. Dla niektórych kluczowy, dla innych mało istotny. W przypadku tej cechy jedynie Twój gust jest decydujący, a że o gustach się nie dyskutuje… 🙂

Kolejnym istotnym parametrem jest mocowanie materiału do słupków. W przypadku zastosowania bezpośredniego połączenia sznura z materiałem, spowoduje to większe zapadanie się i nieco mniejsza stabilność hamaka. Zastosowanie dodatkowej belki to gwarancja równomiernego naprężenia materiału na całej jego szerokości.

Hamaki ze sklepu internetowego TwojPasaz.pl

Przedmiotem naszych testów stał się hamak ogrodowy o wymiarach 210 x 150 cm. Wykonany ze 100% bawełny, kolorowy bez dodatkowych belek wzmacniających.

Hamak ogrodowy bawełniany

Bezpieczne i mocne zamontowanie hamaków wymagało solidnych słupków, prawdopodobnie równie dobrze sprawdziłby się specjalny stelaż (metalowy lub drewniany). Liny okazały się być dość grube co odrobinę utrudniło umocowanie hamaka. Mogłyby być odrobinę dłuższe i cieńsze, choć wtedy wpłynęłoby to na dopuszczalne obciążenie, które w tym produkcie wynosi maksymalnie 150 kg. Także ono zostało przetestowane i przy obciążeniu 140 kg szwy i linki trzymały mocno.

Lina do mocowania hamaka

Co do samych lin, ich wykonanie może budzić wątpliwości w jednym przypadku, jeżeli hamak będzie montowany na szorstkich powierzchniach, np. drzewa. Wówczas należy zastosować dodatkowe sznury do obwiązania konara, które niestety pod wpływem kontaktu z szorstką powierzchnią będą ulegały stopniowemu przecieraniu. Sam materiał okazał się odporny na odkształcenia i po umieszczeniu na nim kuli o wadze 30 kg prze 4 godziny, po ściągnięciu przedmiotu nie pozostały trwałe wgłębienie. Zniknęło ono zaraz po równomiernym naciągnięciu hamaka.

 

Kolory hamaków nieco różnią się od tych, prezentowanych na zdjęciach w galerii sklepu. Część pasów jest jaśniejsza, a fiolet można zakwalifikować raczej jako bliższy odcieniom różu. Wymiary nie różnią się znacząco od podanych w specyfikacji (różnica wynosi nie więcej niż 2 cm w przypadku długości i 1 cm szerokości).

Hamaki ogrodowe, podsumowanie

Omówionych powyżej kilka cech hamaków sprawdzony na przykładzie naszych produktów, pozwoliło nam na stworzenie krótkiego podsumowania i wyciągnięcia subiektywnych.

  1. Bawełna jest najlepszym materiałem, jeżeli chodzi o bezpośrednią styczność ze skórą.
  2. By zamocować hamak na drzewie, przyda się solidna lina odporna na intensywne ścieranie i dodatkowa wstawka zapobiegająca uszkodzeniom kory. W przypadku testowanych przez nas modeli, liny nie są dołączone do zestawu.
  3. Kolory mogą różnić się od prezentowanych na zdjęciach, co wynika z natężenia światła użytego podczas fotografowania przedmiotów.
  4. Materiały użyte do produkcji prezentowanych powyżej hamaków nie płowiały podczas przeprowadzonych 5-ciu prań.
  5. Hamak okazał się dla nas najbardziej relaksującą formą odpoczynku w ogrodzie 🙂

 

Szukasz hamaka dla siebie? Przetestuj tak jak i podziel się opinią!

Hamak ogrodowy 220 x 160 cm, wzory w kolorowe pasy

Wszystkie hamaki ogrodowe i akcesoria z naszej oferty

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.