Jak dbać o meble ogrodowe?

Jak dbać o meble ogrodowe?

Słonecznie dni zachęcają do prac w ogrodzie. Sadzimy kwiaty, spulchniamy ziemię, przygotowując ją na nowy sezon. Jednakże ogród, to nie tylko rośliny, drzewa czy miejsce ciężkiej pracy, ale też miejsce odpoczynku. Miło jest usiąść wśród kwiatów, wypić kawę z przyjaciółmi bądź urządzić grilla. A zatem trzeba się zastanowić jakie meble wypoczynkowe do ogrodu trzeba wybrać. Jak dbać o meble ogrodowe, by służyły nam przez wiele sezonów? Podpowiadamy w tym artykule.

 

 

Wybieramy meble ogrodowe

Meble ogrodowe powinny być wygodne i praktyczne. Ponadto dobrze jest, jeśli będą odporne na zmienne warunki pogodowe. Rodzaj mebli ogrodowych warto dopasować do potrzeb rodziny i tego, jak będą użytkowane. Meblom z plastiku nie zaszkodzą nawet ulewne deszcze. Meble z wikliny czy z drewna warto jest chować pod dach, gdy spodziewamy się długotrwałych i ulewnych deszczy. To wpłynie na ich dłuższą żywotności oraz piękny wygląd. Meble metalowe warto osłaniać pokrowcami. Ich ramy są zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, jednakże wilgoć z czasem sprawia, że stają się one podatne na uszkodzenia.

 

Poduszki na meble ogrodowe

Aby przyjęcie pod chmurką było udane, należy pomyśleć o tekstyliach ogrodowych. Meble ogrodowe zaopatrzone w nowoczesne tekstylia wyglądają zachęcająco i ciekawie. Są to wszelkiego rodzaju koce, pledy czy poduszki. Kiedy grill w ogrodzie się przeciąga, przyjemnie jest wieczorem otulić się miękkim kocem. Poduszki na meble ogrodowe zapewniają komfort wypoczynku i izolują od zimnej powierzchni ławki czy krzesła.

 

 

Należy jednak zawsze pamiętać, by na noc chować poduszki ogrodowe i koce w suchym, ale jednocześnie przewiewnym miejscu. Jeżeli zostawimy koce i poduszki podczas ulewy na meblach, wówczas mogą zawilgotnieć, jeśli nie osuszymy ich wystarczająco dokładnie. Mogą się wtedy pojawić trwałe zaplamienia, a nawet pleśń. Pokrowce na meble ogrodowe także pomogą zabezpieczyć tekstylia ogrodowe, pod warunkiem, że co wieczór będziemy je nimi osłaniać.

 

Jak zatem zabezpieczyć meble ogrodowe?

Podobna zasada dotyczy mebli ogrodowych. Przy silnym deszczu powinniśmy schować wyposażenie pod zadaszenie lub do pomieszczeń gospodarczych. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to najlepiej jest zabezpieczyć je pokrowcem na meble ogrodowe. Przykrywanie mebli ogrodowych pokrowcami skutecznie osłoni meble ogrodowe przed przemoczeniem oraz zapobiegnie także ich wypłowieniu. Gdy przez dłuższy czas ich nie używamy, warto jest je chronić, by jak najdłużej cieszyły użytkowników swoim nienagannym wyglądem. 

 

 

Pokrowiec na meble wypoczynkowe ogrodowe

 

Czym czyścić meble ogrodowe?

Meble plastikowe możemy czyścić myjką ciśnieniową, pod warunkiem, że strumień nie będzie zbyt silny i nie uszkodzi ich powierzchni. Czyszcząc meble ręcznie, zabrudzenia umyjemy domowymi uniwersalnymi środkami czyszczącymi w płynie. Ważne jest wtedy, by nie używać ostrych czyścików, tylko miękkie, delikatne gąbki czy ścierki. W ten sposób powierzchnie nie zostaną porysowane a meble odzyskają nienaganny wygląd. Drewniane meble ogrodowe czyścimy środkiem do pielęgnacji drewna. Większość mebli ogrodowych drewnianych wykonanych jest z surowca egzotycznego. Są to rodzaje drewna bardzo odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Jednakże użycie środków do konserwacji drewna z pewnością dodatkowo zabezpieczy je przed wilgocią i spowolni naturalny proces zmiany koloru takiego materiału. 

Olej do pielęgnacji drewna tekowego z oferty sklepu internetowego TwójPasaż.pl

 

Jak dbać o meble ogrodowe?

Przykrywanie mebli ogrodowych tekstylnymi pokrowcami zapobiegnie ich wypłowieniu i przemoczeniu oraz zabrudzeniu. W sezonie, gdy wyjeżdżamy lub jest deszczowa pogoda, pokrowce doskonale zabezpieczą meble i ich poduszki. 

 

Pokrowiec na huśtawkę ogrodową. Meble ogrodowe i pokrowiec ma w ofercie sklep internetowy TwójPasaż.pl

 

Pamiętajmy jednak, że pokrowce na meble ogrodowe to opcja tylko na sezon letni. Na zimę wszystkie meble ogrodowe oraz tekstylia do nich, bezwzględnie musimy schować do pomieszczeń gospodarczych, by zachowały swój wygląd na wiele kolejnych sezonów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl