Jak dobrać zegary ścienne?

Jak dobrać zegary ścienne?

 

Wydawać by się mogło, że zegary ścienne odeszły do lamusa. Kojarzą się głównie z dawniejszymi czasami i tradycyjnymi wnętrzami... A jednak wciąż są popularne, a nawet powstają dopasowane do współczesnej mody wnętrzarskiej  projekty. Co ciekawe, w dobie powszechnej cyfryzacji, nadal najpopularniejsze są zegary wskazówkowe, nie elektroniczne. Popatrz, czym kierować się przy ich wyborze.

 

Zegar z miejscami na własne zdjęcia

 

Zegary ścienne - estetyka

 

W kategorii zegary wybierać możemy warianty nowoczesne, jak i tradycyjne. Dobór konkretnego modelu zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Zegary nowoczesne, o minimalistycznym designie, doskonale pasują do pomieszczeń w podobnym stylu. Z kolei bardziej tradycyjne projekty sprawdzą się w pomieszczeniach umeblowanych klasycznymi meblami lub antykami. Miłośnicy stylu retro mogą zdecydować się na replikę zegara z funkcją wybijania godzin.

 

 

Klasyczny zegar z wahadłem, który wybija pełne godziny

 

W przypadku modeli nowoczesnych masz ogromny wybór projektów. Zegary ścienne produkowane według współczesnych standardów, często nie posiadają godzin na tarczy. Zamiast nich mogą być zdjęcia, grafiki, tarcza może być ażurowa itp. Każdy w tej kategorii produktów znajdzie kreatywny projekt odpowiadający jego oczekiwaniom. Takie zegary to opcja dla osób lubiących oryginalne pomysły, nieszablonowe rozwiązania i zaskakujące efekty. Nowoczesne zegary to także znakomita opcja dekoracji biurowych, w placówkach firm, praktyczne ozdoby warsztatów czy gabinetów każdego rodzaju.

 

 

Zegary ścienne - walory dekoracyjne

 

Zegary dekoracyjne cechują się dalece posuniętym minimalizmem. Często nie posiadają typowej przeszklonej tarczy. Przybierają formę wskazówek i punktów montowanych na ścianach. Ich zakup powinny rozważyć osoby ceniące profesjonalizm i prostotę. Są dobrym wyborem dla firm, które cenią nowoczesność, jednak nie chcą wyłamywać się z konwenansów. Takie dekoracje ścienne z pewnością korzystnie wpłyną na poprawę estetyki  w pomieszczeniu i jego odbiór przez klientów.
 

  

Nowoczesny zegar ścienny 

 

Zegary ścienne - rozmiary

 

Szukając zegara na ścianę, warto zwrócić uwagę na jego rozmiary. Modele o standardowych rozmiarach sprawdzą się w niedużych pomieszczeniach, w tym także w domach. Z kolei modele o dużych, czy wręcz ogromnych rozmiarach, polecane są jedynie do zastosowań w firmach czy placówkach użytku publicznego. Doskonale wpasują się w stylistykę  pomieszczeń firmowych i na pewno będą doskonale widoczne z każdego punktu sali konferencyjnej czy wspólnej przestrzeni biurowej.

 

        

 

Zegary wiszące czy zwykłe

 

Wybór zegara zaczynamy od oceny jego walorów wizualnych i wielkości. Gdy już jakiś model przypadnie nam do gustu, nie zapominajmy o sprawdzeniu, w jaki sposób dany produkt możemy powiesić. Wiele zegarów wiszących wymaga umocowania na ścianie na dobrze umocowanym w ścianie kołku.

 

Gdy jednak z jakiejś przyczyny nie można naruszyć struktury tynku, warto zastanowić się nad wersjami zegarów montowanymi bezpośrednio na powierzchnię ściany. Zegary wiszące montowane na specjalne przylepce mogą być opcją dla Ciebie.

 

 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie Twoje wątpliwości i dokonasz wyboru, który Cię usatysfakcjonuje.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl