Jak dobrać zegary wiszące?

Jak dobrać zegary wiszące?
Wydawać by się mogło, że zegary ścienne odeszły do lamusa. Kojarzą się głównie ze starością, powagą... a jednak wciąż są popularne. I to zegary wskazówkowe, nie elektroniczne, cieszą się największym zainteresowaniem. Dlaczego? Ponieważ powstają dopasowane do współczesnych konwencji projekty.  Przeczytaj, jak wybrać zegary wiszące?
 

 

Estetyka zegarów ściennych

 

Szeroka gama modeli, od nowoczesnych do klasycznych, pozwala każdemu Klientowi wybrać model pasujący do jego wnętrza. Modele nowoczesne, o minimalistycznym designie, doskonale pasują do pomieszczeń o podobnym stylu. Z kolei bardziej tradycyjne modele zegarów sprawdzą się w pomieszczeniach umeblowanych w tradycyjny sposób.

 

 

 

Klasyczny zegar drewniany, idealny do klasycznych wnętrz domowych i biurowych

 

 

W przypadku modeli nowoczesnych możesz oddać się wodzom fantazji. Zegary ścienne produkowane według współczesnych standardów, często nie posiadają godzin na tarczy. Zamiast nich... może być cokolwiek! Każdy znajdzie oryginalny pomysł, odpowiadający jego oczekiwaniom. Cyfry na tarczy mogą zastąpić na przykład zdjęcia gwiazd kina czy kolory. Takie rozwiązanie polecane są szczególnie osobom poszukującym niezobowiązujących i ciekawych rozwiązań we wnętrzu.

 

Nowoczesny zegar ścienny

 

 

Funkcje dekoracyjne

 

Zegary dekoracyjne cechują się dalece posuniętym minimalizmem. Często nie posiadają typowej przeszklonej tarczy. Przybierają formę wskazówek i punktów montowanych na ścianach. Ich zakup powinny rozważyć osoby ceniące profesjonalizm i prostotę. Są dobrym wyborem dla firm, które cenią nowoczesność, jednak nie chcą wyłamywać się z konwenansów. Z pewnością korzystnie wpłyną na nastrój w pomieszczeniu i jego odbiór przez osoby trzecie.

 

 

 

Nowoczesny zegar wiszący w stylu industrialnym

 

 

Rozmiary zegara ściennego

 

Szukając zegara, warto jest zwrócić uwagę na jego rozmiary. Modele o standardowych rozmiarach sprawdzą się w małych pomieszczeniach, w tym także w domach. Z kolei modele o dużych, czy wręcz ogromnych rozmiarach, polecane są zazwyczaj do biur i pomieszczeń firmowych. Doskonale dopasują się do surowych pomieszczeń firmowych i będą widoczne z daleka.
 

 

 

 

 

Duży zegar ścienny, idealny do nowoczesnych wnętrz biurowych

 

 

 

Jak montujemy zegary wiszące?

 

Wszystko zależy od rodzaju zegara wiszącego. Są modele przystosowane do powieszenia na wbitym w ścianę kołku. Są modele, które ze względu na formę i ilość elementów tworzących tarczę, są naklejane bezpośrednio na ścianę.  Trzeba zatem zastanowić się wcześniej, jakiego rodzaju mamy podłoże, czym jest pokryte, czy możemy w nim zrobić otwór na kołek. Dopiero wtedy wybieramy konkretny model zegara, najbardziej zbliżony do naszej koncepcji.
 
 

 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie Twoje wątpliwości i dokonasz wyboru, który Cię usatysfakcjonuje.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl