Jak dobrać zegary wiszące?

 

Wydawać by się mogło, że zegary ścienne odeszły do lamusa. Kojarzą się głównie ze starością, powagą… a jednak wciąż są popularne. I to zegary wskazówkowe, nie elektroniczne, cieszą się największym zainteresowaniem. Dlaczego? Ponieważ powstają dopasowane do współczesnych konwencji projekty.  Przeczytaj, jak wybrać zegary wiszące?

 

Estetyka zegarów ściennych

 

Szeroka gama modeli, od nowoczesnych do klasycznych, pozwala każdemu Klientowi wybrać model pasujący do jego wnętrza. Modele nowoczesne, o minimalistycznym designie, doskonale pasują do pomieszczeń o podobnym stylu. Z kolei bardziej tradycyjne modele zegarów sprawdzą się w pomieszczeniach umeblowanych w tradycyjny sposób.

 

Klasyczny zegar drewniany z wahadłem, do tradycyjnych wnętrz domowych i biurowych

 

W przypadku modeli nowoczesnych możesz oddać się wodzom fantazji. Zegary ścienne produkowane według współczesnych standardów, często nie posiadają godzin na tarczy. Zamiast nich… może być cokolwiek! Każdy znajdzie oryginalny pomysł, odpowiadający jego oczekiwaniom. Cyfry na tarczy mogą zastąpić na przykład zdjęcia gwiazd kina czy kolory. Takie rozwiązanie polecane są szczególnie osobom poszukującym niezobowiązujących i ciekawych rozwiązań we wnętrzu.

 

Kolekcja nowoczesnych zegarów ściennych z kolekcji firmy BELIANI

 

Funkcje dekoracyjne

 

Zegary dekoracyjne cechują się dalece posuniętym minimalizmem. Często nie posiadają typowej przeszklonej tarczy. Przybierają formę wskazówek i punktów montowanych na ścianach. Ich zakup powinny rozważyć osoby ceniące profesjonalizm i prostotę. Są dobrym wyborem dla firm, które cenią nowoczesność, jednak nie chcą wyłamywać się z konwenansów. Z pewnością korzystnie wpłyną na nastrój w pomieszczeniu i jego odbiór przez osoby trzecie.

 

Nowoczesny zegar wiszący, bez typowej tarczy z liczbami

 

Rozmiary zegara ściennego

 

Szukając zegara, warto jest zwrócić uwagę na jego rozmiary. Modele o standardowych rozmiarach sprawdzą się w małych pomieszczeniach, w tym także w domach. Z kolei modele o dużych, czy wręcz ogromnych rozmiarach, polecane są zazwyczaj do biur i pomieszczeń firmowych. Doskonale dopasują się do surowych pomieszczeń firmowych i będą widoczne z daleka.

 

Duży zegar naścienny, idealny do nowoczesnych wnętrz biurowych

 

Jak montujemy zegary wiszące?

 

Wszystko zależy od rodzaju zegara wiszącego. Są modele przystosowane do powieszenia na wbitym w ścianę kołku. Są modele, które ze względu na formę i ilość elementów tworzących tarczę, są naklejane bezpośrednio na ścianę.  Trzeba zatem zastanowić się wcześniej, jakiego rodzaju mamy podłoże, czym jest pokryte, czy możemy w nim zrobić otwór na kołek. Dopiero wtedy wybieramy konkretny model zegara, najbardziej zbliżony do naszej koncepcji.

 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie Twoje wątpliwości i dokonasz wyboru, który Cię usatysfakcjonuje.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.