Jak się pozbyć kreta z ogrodu?

Jak się pozbyć kreta z ogrodu?

Nawet najładniej zadbany trawnik w naszym ogrodzie może zostać zniszczony przez podziemnego intruza. Kret nie będzie miał żadnych skrupułów przed rozkopaniem naszej działki. Co najgorsze, bardzo trudno pozbyć się tego szkodnika z ogrodu. Jak się pozbyć kreta z ogrodu?   

 

 

Kret jest aktywny przez cały rok. 

 

Odpraw kreta z ogrodu

Pomocne mogą być preparaty w płynie, karbid, sierść psa lub szmatki nasączone naftą, które można zakopać w odsłoniętych korytarzach. Koszmar zaczyna się, gdy chcemy skosić trawnik, a wszędzie pełno stożków ziemi i kamieni, które wykopał czarny wandal. Zanim przystąpimy do prac w ogrodzie, kopce kreta trzeba uprzątnąć, zebrać wykopane kamienie i przygotować trawnik do koszenia.   

 

 

Kret jest bardzo aktywnym zwierzęciem.

 

Jak się pozbyć kreta? Co możemy zrobić?

W sprzedaży jest mnóstwo preparatów, które według ich producentów mają za zadanie uwolnienie nas od towarzystwa kretów. Są też specjalne urządzenia imitujące sygnały dźwiękowe i drgania odstraszające krety. Warto spróbować wszystkiego, choć nigdy nie ma stuprocentowej gwarancji, że dany specyfik od razu załatwi sprawę i skutecznie zniechęci natręta do kopania. Jeśli ziemia w naszym ogrodzie zawiera dużo dżdżownic, możemy mieć spory kłopot z definitywnym pozbyciem się ślepego amatora robaków. Można wtedy sprawdzić działanie specjalnych pułapek na te stworzenia.

 

 

 

Kret jest w Polsce pod ochroną!

Pamiętajmy też, że krety są w naszym kraju pod ochroną. Jeśli już jakiegoś złapiemy, przenieśmy go w miejsce oddalone od naszej posesji, ale pod żadnym pozorem nie zabijajmy stworzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl