Jak uprawiać rośliny storczyki?

Jak uprawiać rośliny storczyki?

 

O klimacie danego wnętrza decyduje kilka czynników. W naszym mieszkaniu powinny być nie tylko gustownie pomalowane ściany oraz modne meble, ale także piękne rośliny doniczkowe. Rośliny mają nie tylko walory estetyczne, ale także korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Tworząc specyficzny mikroklimat wnętrza, wpływają na nasze samopoczucie.
 

Rośliny storczyki to popularny motyw dekoracji domowych, takich jak fototapeta

Storczyki w domu

 

Jest wiele roślin doniczkowych, które stanowią niebanalną ozdobę wnętrz, cieszącą nie tylko  miłośnika kwiatów. Niezwykle popularne w ostatnich latach stały się storczyki. Nie bez przyczyny. Są one doskonałym prezentem dla naszej kochanej mamy, babci, cioci czy dziadka na imieniny bądź urodziny. Pięknie prezentują się na parapecie okna, a także w dowolnym miejscu jasnego wnętrza. Można je kupić w różnych kolorach. Zazwyczaj są niekłopotliwe w utrzymaniu i trwałe, więc będą niebanalną ozdobą na długi czas.

 

 

Jak pielęgnować storczyki?

 

Orchidee zazwyczaj nie są zbyt wymagające i nie sprawiają zbyt wielu kłopotów. Warto jest jednak poznać kilka podstawowych zasad uprawy storczyków, by utrzymać je jak najdłużej w dobrej kondycji. Gdy o nie odpowiednio zadbamy, odpłacą się pięknym, obfitym kwitnięciem.

 

Kluczową sprawą jest specjalna doniczka. Te rośliny sprzedawane są w donicach z dobrym odprowadzeniem wody i z wypełnieniem niezatrzymującym nadmiaru wilgoci. Zatem nie przesadzajmy ich do zwykłej doniczki z jedną małą dziurką na spodzie i do zwykłej ziemi, bo takie podłoże im nie służy.

 

 

Od czasu do czasu warto jest zasilić roślinę odpowiednim nawozem dla tego typu roślin. Najwygodniejsze dla użytkownika preparaty mają formę pałeczek, które włożone między korzenie rośliny, z czasem uwalniają składniki odżywcze.

 

 

Nie stawiajmy tych roślin na parapetach okien południowych i zachodnich. Orchidea to roślina bytująca w naturalnym środowisku w cieniu innych roślin. A zatem pełne słońce i duża ilość światła nie są dla niej korzystne. Zdecydowanie lepiej będzie się czuć na oknach wschodnich i północnych.

 

Pamiętajmy, by te kwiaty doniczkowe podlewać wodą w temperaturze pokojowej. Cały nadmiar wody musi być usunięty – ta roślina nie może stać w wodzie!

 

Storczyki to piękne rośliny doniczkowe, które odpowiednio pielęgnowane będą długo cieszyły swoim egzotycznym pięknem. Zatem dbajmy o nie.
 
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl