Jak zagospodarować wolne ściany w pomieszczeniach?

Jak zagospodarować wolne ściany w pomieszczeniach?

Nie tylko w małych mieszkaniach użytkownikom zależy na efektywnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Po latach zazwyczaj mamy sporo rzeczy do przechowywania, sporo sentymentalnych drobiazgów i modnych gadżetów. Gdzie i jak te rzeczy wyeksponować? Półki ścienne są znakomitym rozwiązaniem!

Praktyczne półki ścienne

Najczęstszymi przedmiotami, które są wieszane na ścianach w domach, są oczywiście obrazy, lustra i inne dekoracje. Jednakże dla wolnej, niewykorzystanej ściany lub jej części, najlepsze są półki wiszące. Potrafią nie tylko doskonale pomieścić wiele przedmiotów, ale stają się również ozdobą pomieszczenia.

 

 

Gdzie powiesić półkę?

Ciekawym rozwiązaniem jest, kiedy półkę zamieścimy nad drzwiami wejściowymi do każdego z pomieszczeń. To ciekawy pomysł i oszczędność miejsca, a jednocześnie dodatkowa powierzchnia w mieszkaniu do ekspozycji ulubionych gadżetów.

Półki zawsze znakomicie sprawdzają się nad niskimi meblami, jako dodatkowa powierzchnia, bez konieczności wymiany mebli na wyższe. Takie wykorzystanie powierzchni ścian to doskonały pomysł zwłaszcza do małych mieszkań, bo użytkownicy mają dla siebie więcej przestrzeni użytkowej.

 

 

 

Półki gotowe czy na wymiar?

Półka wisząca może być wykonana pod wymiar, co jeszcze lepiej pozwoli zaaranżować swoje mieszkanie i w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Półki gotowe, o standardowej wielkości, także dopełnią wystrój każdego wnętrza, poprawiając znacząco jego funkcjonalność.

Montaż półek jest banalnie prosty. Nawet początkujący majsterkowicz sobie z tym poradzi. Pamiętajmy jednak, że przed powieszeniem ich musimy ustalić, z czego ściana jest zrobiona, dobrać rodzaj wiertła i odpowiedniej średnicy kołek. Jest to szczególnie istotne, gdy zamierzamy półkę obciążyć książkami czy doniczkami. Musimy mieć pewność, że kołki wytrzymają obciążenie i półka się nie poluzuje, stwarzając zagrożenie dla użytkowników.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl