Jaki chlebak wybrać?

Jaki chlebak wybrać?
Chleb bardzo szybko traci świeżość. Wystarczy kilka godzin ekspozycji na powietrze i będzie niemal niezdatny do spożycia. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór odpowiedniego chlebaka. Dzięki niemu można przechowywać chleb nawet przez kilka dni, bez jakichkolwiek obaw. Jaki chlebak wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę, by wybrać jak najlepiej.
 
 

 

Jaki chlebak wybrać? - Drewno

 
Chlebaki produkowane są przede wszystkim z drewna, metalu oraz plastiku. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, które wpływają na jakość użytkowania.
 
Nowoczesny chlebak drewniany, pasuje do każdej kuchni.
 
 
Drewno oczywiście prezentuje się elegancko i klasycznie. Chlebak drewniany oskonale skomponuje się z każdym wnętrzem. Chleb w nim przechowywany zachowuje świeżość bardzo długo, jednak materiał ten ma poważne wady. Łatwo pochłania wilgoć z otoczenia, co nie wpływa korzystnie na korzystanie z niego do przechowywania chleba. Ponadto drewno nie jest łatwe w czyszczeniu, ze względu na strukturę powierzchni bardziej się brudzi. Jednak chlebaki drewniane są dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących trwałe pojemniki oraz gotowych poświęcać czas na ich konserwację. Chlebaki drewniane wyróżniają się także stosunkowo niskimi cenami, co stanowi istotny czynnik dla tych, którzy dysponują ograniczonym budżetem.

 

Jaki chlebak wybrać? - Metal

 
Chlebaki metalowe wykonane różnią się od swoich odpowiedników z drewna. Przede wszystkim nie chłoną wilgoci czy zapachów, co bardzo korzystnie wpływa na trwałość materiału i jakość przechowywania. Doskonale komponują się one z nowoczesnym wyposażeniem kuchni, co stanowi istotny aspekt dla osób ceniących minimalizm. Są tanie, acz droższe od pojemników na chleb wykonanych z drewna.
 
jaki chlebak                jaki chlebak

 

Wadą chlebaków metalowych jest podatność na korozję. Czyszczone w nieodpowiedni sposób lub stojące blisko zlewu szybko zardzewieją i trzeba będzie je wymieniać. Ponadto należy trzymać je z dala od źródeł ciepła, gdyż metal łatwo się nagrzewa, co może negatywnie wpłynąć na przechowywany chleb oraz na trwałość powłoki, którą są pokryte.
 
Kremowy chlebak metalowy z deska bambusową do krojenia pieczywa
 
 
Chlebaki wykonane ze stali szlachetnej są szalenie modne.  Jednak mają powłokę, na której widać odciski palców. Co za tym idzie, wymagają częstego czyszczenia dla zachowania estetyki.
 
Chlebak ze stali szlachetnej, częściowo lakierowany.
 
 
Podsumowując: chlebaki metalowe są rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, jak i solidnym. Tak naprawdę każda osoba szukająca sposobu zabezpieczenia chleba, może się na nie zdecydować, gdyż zalety tych pojemników rekompensują wady, a inwestycja w nie opłaci się na lata.

 

Jaki chlebak wybrać? - Plastik

 
Chlebaki plastikowe są bardzo przystępną ekonomicznie opcją. W zależności od jakości materiału mogą prezentować się znakomicie lub fatalnie. Ich sporą wadą jest podatność na uszkodzenia. Chlebak plastikowy uderzony czymś lub upuszczony, pęknie i nie będzie możliwości jego naprawy. Decydując się nań, należy sprawdzić rodzaj plastiku. Powinien być dość gruby i solidny, by nie ulegał uszkodzeniu w codziennym użytkowaniu.
 
 
 
 
Istotną zaletą chlebaków plastikowych jest odporność na wilgoć i odbarwienia. Przewagą nad modelami metalowymi będzie z pewnością także ich cena. Za mniejszą kwotę można nabyć tę samą funkcjonalność. Istnieje bogata oferta zdobień chlebaków plastikowych, dzięki czemu można znaleźć model pasujący do każdego wnętrza.
 
Wybierając pojemnik na chleb, należy zatem przeliczyć dostępny budżet i przemyśleć zalety i wady materiałów. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości i zakupisz w naszym sklepie satysfakcjonujący Cię produkt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl