Jaki czajnik elektryczny kupić?

Jaki czajnik elektryczny kupić?

 

Nie sposób funkcjonować w domu i w pracy bez gotowania wody. Potrzebujemy jej do kawy, herbaty, naparów ziołowych, zupek błyskawicznych... Wrząca woda jest nam stale potrzebna. Dlatego poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po wybieraniu czajnika elektrycznego. Jaki czajnik elektryczny wybrać?

 

 

Czajnik elektryczny - ten szkodliwy osad

 

Wadą gotowania wody w jakimkolwiek urządzeniu, jest powstawanie osadu, który negatywnie wpływa na jej smak i jakość. Dlatego wybierając czajnik elektryczny, warto sprawdzić, czy posiada on filtr osadu. Taki dodatek sprawia, że woda ma potem przez długi czas krystaliczny smak i nie szkodzi zdrowiu.

 

Czajnik elektryczny - z kablem, czy bez?

 

Czajniki elektryczne starszego typu miały przewód zasilający podłączony na stałe. By nalać do niego wody, trzeba było odczepić od niego wtyczkę. Nowoczesny czajnik bezprzewodowy jest bardzo wygodny, ponieważ można bez problemu przenosić go w kuchni z dala od panelu zasilania. Jeśli zatem dysponujesz małą ilością kontaktów elektrycznych lub chcesz robić sobie herbatę w pokoju bez potrzeby chodzenia do kuchni – czajnik bezprzewodowy jest odpowiedzią na Twoje potrzeby.

 

Względy bezpieczeństwa

 

Nie oszukujmy się, czajniki jako urządzenia elektryczne są w stanie spowodować sporo zagrożeń. Wystarczy, że się go włączy i o nim zapomni... a on nie posiada funkcji automatycznego wyłączania po zagotowaniu wody. Może dojść nawet do pożaru... Dlatego warto sprawdzić, czy produkt jest w nią wyposażony. Funkcja ta może zapobiec naprawdę nieprzyjemnym wydarzeniom.

 

Uwaga! Szkło!

 

Czajniki szklane cechują się wyjątkowo pięknym designem dopasowanym do nowoczesnych wnętrz. Niektóre modele są podświetlane kolorowymi diodami LED, które dają dodatkowy efekt wizualny. Takie czajniki są bardzo lekkie, zatem wygodnie się je przenosi. Jeśli wykonane są ze szkła hartowanego, wysokie temperatury nie spowodują pęknięć. Jednak należy mieć na uwadze stosunkowo niską trwałość szkła. Czajnik szklany upuszczony z wysokości lub uderzony czymś w szklaną część, po prostu się rozbije i nie będzie można go w żaden sposób naprawić.

 

 

Czajnik elektryczny - estetyka

     

Współcześnie mamy do czynienia z tendencją do maksymalnej innowacyjności i wprowadzania nowych technologii przy wyposażaniu wnętrz. Wynika z tego ogromu dostępnych na rynku opcji, także w przypadku czajników elektrycznych. Mamy do wyboru między innymi modele stylizowane na klasyczne, acz wykonane z tworzyw zapewniających lepszy walory użytkowe. Takie sprawdzą się zwłaszcza w kuchniach klasycznych, bardziej kolorowych.

 

                 
 
Inne modele oferują przejrzyste szkło i subtelne podświetlenie. Takie najbardziej zadowolą zwolenników maksymalnego minimalizmu.
 
         

 

Czajnik elektryczny - budżet

 

Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście budżet, jakim dysponujemy. W przypadku dysponowania znacznie ograniczonymi środkami trzeba niestety zdecydować się na plastikowe modele bez szczególnej stylistyki. Są to opcje najtańsze, jednak ich funkcjonalności nie można nic zarzucić.

 

Najdroższe są urządzenia bezprzewodowe. Za takie niewątpliwe udogodnienie trzeba zapłacić spore pieniądze zwłaszcza, jeśli urządzenie jest wykonane ze szkła.

 

Czajnik elektryczny - materiały

 

Nagrzewanie się powierzchni może mieć nieprzyjemne skutki, zwłaszcza jeśli rączka i reszta przedmiotu wykonane są z tego samego materiału. Warto zatem zwrócić na to uwagę.
 
Materiał naczynia wpływa też na jego ciężar. Najlżejsze jest szkło, które nawet przy maksymalnym napełnieniu będzie można bez problemu przenosić. Z kolei metal jest ciężki. Warto uwzględnić to przy wyborze, zwłaszcza jeśli jesteśmy słabsi fizycznie.

 

 

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomogło Ci wybrać odpowiedni model czajnika odpowiedniego dla Twojej rodziny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl