Jaki termos wybrać?

Jaki termos wybrać?

 

Każdy czasem musi przechować dłużej ciepły posiłek czy dysponować pokaźnym zapasem płynnej kofeiny. Gdy kawa lub herbata wystygną, tracą swoją zbawienną moc i smak, zatem niezbędne jest ich właściwe przechowywanie. Podobnie wygląda przechowywanie żywności – ciepłe dania czy napoje możemy zabrać ze sobą do pracy i w plener. Dlatego zobacz, jak dobrze dobrać termos, by dobrać jego wielkość i kształt do potrzeb Twoich i Twojej rodziny.

 

 

Jaki termos wybrać by zawartość była stale ciepła?

 

To chyba najważniejszy czynnik. Im dłużej temperatura jest utrzymywana, tym lepiej. Zasadniczą rolę odgrywa tu rozmiar termosu – im większy, tym lepsze trzymanie temperatury. Na przykład modele o pojemności 0. 5-1 litra utrzymują ciepło dostatecznie długo, by wypić ich ciepłą zawartość w kilka godzin. Są one przeznaczone głównie do użytku domowego czy zabrania ciepłego napoju do pracy. Jednak na podróż czy na wyprawę w plener potrzebujemy termosy o większej wielkości. Tutaj potrzeba pojemności nawet do dwóch litrów.

 

                  

 

W firmie duży termos konferencyjny pomoże przechować kawę czy herbatę dla wszystkich pracowników czy uczestników konferencji. Wyróżnia go maksymalnie profesjonalny design, który zrobi wrażenie na wszystkich.

 

 

Ciepły posiłek gdzie tylko chcesz

 

Termosy to także utrzymywanie temperatury posiłków. Pojemniki stalowe na żywność przydadzą się zarówno podczas wypraw w góry, jak i po codziennym treningu albo w czasie podróży. Tutaj warto zwrócić uwagę na obecność w naczyniach podwójnej ścianki. Takie rozwiązanie techniczne sprzyja jak najdłuższemu utrzymywaniu ciepła.
Co wpływa na temperaturę napoju?

 

Nowoczesny termos do przewożenia trzyskładnikowego posiłku

 

Jeśli zależy nam na jak najdłuższym utrzymaniu temperatury napoju, powinniśmy poświęcić dużo uwagi korkowi, gdyż jego parametry techniczne przeważają szalę w tej kwestii. Korek automatyczny jak najbardziej trzyma temperaturę i wywiązuje się ze swoich zadań, lecz jego często pojawiającą się wadą jest stosunkowe szybkie psucie się uszczelki pod wpływem częstego używania. Termosy z takimi korkami szybko tracą swoją funkcjonalność, toteż mimo zalet warto dwa razy przemyśleć ich zakup.

 

Z kolei korek wkręcany ma tak osadzoną uszczelkę, że częste odkręcanie korka nie narusza jej struktury. Taki korek polecamy szczególnie osobom, które wykorzystują termosy często i szczególnie na czas wypraw turystycznych. Wtedy nie zaskoczy ich nagła awaria i zalanie całego plecaka gorącą cieczą.

 

Wpływ materiału na jakość użytkowania

Materiał zewnetrznej powłoki termosów nie ma większego wpływu na jakość ich użytkowania i każdy z nich spełni przeznaczone mu przez producenta zadanie. Jednak warto jest rozróżnić, czy termos będzie używany tylko w domu, czy też będziemy go ze sobą zabierać. W domu możemy mieć model ciekawy wizualnie, z wzorami, z obudową plastikową. Wtedy mamy pewność, że obudowa zawsze będzie wyglądać estetycznie, nie połamie się i nie obdrapie w transporcie.

 

 

Natomiast jeśli potrzebujemy termos na co dzień lub na wyprawy w plener, warto jest wybrać model z bardziej wytrzymałą powłoką zewnętrzną. Z pewnością termos stalowy lub kubek termiczny wytrzyma każde warunki, a nawet po wgnieceniu (które wystąpi tylko po naprawdę mocnych „przejściach”) będzie nam dobrze dalej służył.
 

 

Z termosem ciepły posiłek możesz zjeść nawet w plenerze.

 

 

Dobry termos - liczy się wnętrze

 

Dawniej wnętrza termosów były szklane. Szkło nie wchodzi w reakcję z napojami i jest higieniczne. Lecz jego wadą jest kruchość i to był najczęstszy problem z termosami. Pod wpływem wstrząsów lub upadku, wnętrza pękały. Dziś wnętrza termosów są zazwyczaj wykonane ze stali szlachetnej, dzięki czemu są trwałe i nietłukące. Takie termosy kupujemy na lata.

 

 

Na chłodno o termosach

 

Nie zapominajmy także o tym, że termos nadaje się również do przechowywania schłodzonych napojów. Woda, słodkie napoje, mrożona herbata - gdy jedziesz w podróż lub gdy doskwiera Ci upał, kubek termiczny czy termos pozwolą się cieszyć ochłodą.

 

   

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl