Jaki wybrać obraz do salonu?

Jaki wybrać obraz do salonu?

Pokój dzienny to strefa relaksu dla całej rodziny. Dlatego ważne jest, by to wnętrze było wizualnie spójne i sprzyjało odpoczynkowi. Jaki wybrać obraz do salonu? Podpowiadamy w tym artykule.

Obraz do salonu

Wystrój salonu zazwyczaj jest kompromisem. Z jednej strony dbamy o komfort wypoczynku, z drugiej chcielibyśmy, by wnętrze odzwierciedlało nasze upodobania. Nie każdy zdecyduje się na ekstrawaganckie meble do pokoju dziennego czy wyrazisty kolor ścian, bo jest to spora ingerencja w ogólny wygląd pomieszczenia. Z pewnością więc, gdy w grę wchodzi kolor, wzory, fantazyjne motywy – łatwiej jest zdecydować się tylko na odważne dodatki. Obraz jest opcją bezpieczną, nie wymagającą remontu, a efekt, jaki daje – sami zobaczcie!  

 

 

Obraz do salonu – motywy z natury

Zachwycające zdjęcia pięknych miejsc, kwiatów, elementów natury podobają się każdemu. Są kojące i sprzyjają marzeniom. O podróżach, urokliwych zakątkach wartych zwiedzenia i sprzyjają refleksjom nad pięknem świata. Taki obraz sprawia wrażenie okna do innej rzeczywistości. Bardzo realistycznego okna, dzięki znakomitej jakości druku Full HD i niepłowiejącym z czasem kolorom.  

 

 

 

Obraz do salonu – fantazyjne kompozycje

Obrazy z motywami graficznymi łączą wizualnie różne elementy: motywy roślinne, geometryczne, nawiązują do znanych motywów ze świata sztuki, architektury czy muzyki, łączą różne techniki oraz częstokroć dają złudzenie 3D. Takie obrazy to pole popisu dla wyobraźni i z pewnością nigdy się nie znudzą.  

                                     

Obraz do salonu – nowoczesne motywy

Obecne czasy mają swoje charakterystyczne wyznaczniki. Wszechobecna sztuka ulicy graffiti to nasza codzienność. Stąd na obrazach pojawiają się coraz częściej tego typu motywy. Dość surowe w formie, bardziej przypominają sztukę konceptualną. Tutaj ważniejszy jest przekaz określonej idei, tematu, niż wymyślna forma malarska.  

 

                                                

 

Moda na industrialne wnętrza sprzyja wplataniu w motywy graficzne obrazów elementów surowych wizualnie: betonu, recyklingowanego drewna czy kamienia. Takie tło, dość stonowane, staje się doskonałym miejscem do ekspozycji innych ciekawych elementów. Dzięki zachowaniu wizualnej równowagi pomiędzy różnorodnymi częściami kompozycji, całość wygląda spójnie i oryginalnie.  

 

   

 

Spokój Dalekiego Wschodu

Sztuka Dalekiego Wschodu to przemyślane, oszczędne kompozycje, akcentujące urodę detalu. Natura, harmonia, kontemplacja – takie obrazy, choć efektowne, pomagają wyciszyć emocje i sprzyjają odpoczynkowi. Dlatego są tak lubiane.  

 

                                       

 

Obrazy modułowe

Tradycyjnie obraz składa się z jednej części, o spójnej całościowo kompozycji. Jednakże modne obecnie tryptyki, obrazy cztero- i pięcioczęściowe, dają dużo więcej możliwości we wnętrzu. Niektóre z nich można dość dowolnie zawieszać. Obraz poziomy może być powieszony w pionie a obraz modułowy można zawiesić w inny sposób, niż sugeruje producent. W wypadku motywów graficznych spowoduje to zupełnie nowy efekt wizualny. Można też, gdy znudzi się dany motyw, wykorzystać poszczególne części obrazu jako mniejsze, równie ciekawe wizualnie, obrazki. Nie bójmy się eksperymentować, bawić formą, odważnie zestawiać poszczególne części. W ten sposób nie tylko dajemy upust naszej fantazji, ale także sprawiamy, że nasz salon staje się jedyny i niepowtarzalny. I o to chodzi!  

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl