Jakie kupić zabawki dla dziewczynki?

Jakie kupić zabawki dla dziewczynki?

W połączeniu z nieposkromioną wyobraźnią zabawki dają dzieciom niesamowitą radość i czynią dzieciństwo wartym wspominania. Zobacz, jak wybrać dobry prezent dla dziecka, by sprawić mu radość na długie dni. Jakie zatem wybrać zabawki dla dziewczynki?  

Zabawki dla dziewczynki - co dla najmłodszych?

Zaczniemy od zabawek dla najmłodszych. W tym okresie dziewczynka nie ma szczególnie rozwiniętych zdolności poznawczych. Toteż wybór możliwości jest stosunkowo niewielki i ukierunkowany na rozwój.

 

 

Zabawki dla najmłodszych służą głównie wsparciu nauki chodzenia poprzez na przykład chodziki. Dla dziewczynek przygotowano specjalne chodziki w dziewczęcych kolorach. Przy wyborze modelu warto zwrócić uwagę na oferowane funkcje. Ich różnorodność zapewni dziecku szerokie możliwości szczęśliwej zabawy i doskonałego rozwoju.

 

Zabawki dla większych dziewczynek

Zabawki dla dziewczynek mają jeden wspólny mianownik: dom. Producenci prześcigają się w innowacyjności i kreatywności, ale od wspólnego mianownika nie mogą uciec. Dlatego zabawki dla małych księżniczek to zazwyczaj lalki, domki dla nich, zwierzątka czy też akcesoria do powyższych.  

 

Jeśli chcemy zapewnić dziewczynce możliwość jak największego wczucia się w rolę pani domu i przyszłej matki, warto zainwestować w jak największy realizm. Co prawda dziecięca wyobraźnia nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak granice, jednak dziecko z pewnością będzie uszczęśliwione funkcjonalnym prezentem.

Tak oto na przykład lalki oferują różne stopnie realizmu, a to, jaki wybierzemy na prezent, zależy od nas samych i naszego budżetu. Przykład realizmu stanowi zamykanie oczu, gdy lalka leży. Dzięki temu dziecko będzie mogło sobie wyobrazić, że naprawdę tuli dziecko do snu. Wyższy stopień realizmu osiągamy, gdy lalka oprócz tego płacze i sika. Bawiąc się takim modelem, można poczuć się jak prawdziwa matka. W tym przypadku wszystko jest uzależnione od tego, na ile możemy sobie pozwolić i jak bardzo chcemy uszczęśliwić dziecko.

Zabawki dla dziewczynki - zwierzątka interaktywne

Takie zabawki elektroniczne są istnym błogosławieństwem dla tych, których dziecko domaga się prawdziwego pupila. Nie zawsze rodzice mogą sobie pozwolić na prawdziwe zwierzątko, choćby przez alergię czy uważanie, że dla dziecka po prostu za wcześnie na futrzastego przyjaciela.  

 

Ponownie, tutaj dysponujemy kilkoma stopniami realizmu. Zwierzęta interaktywne dla dziewczynek to przede wszystkim zdalnie sterowane pieski. Tutaj mamy do wyboru pieski po prostu sterowane, jak i te reagujące na komendy w języku angielskim. Oba warianty dobrze zastąpią prawdziwego psa jako świetny towarzysz wielogodzinnych zabaw. Oprócz zapewniania zabawy mogą sprawdzić się jako wdrożenie dziecka do zajmowania się prawdziwym zwierzęciem. Można za ich pomocą łatwo sprawdzić, czy dziecko szybko znudzi się pieskiem, czy też nie.

 

Dla małej rodziny

Reszta zabawek dla dziewczynek jest stricte związana z prowadzeniem domu. Tak oto można kupić wózek dla zabawkowych dzieci lub krzesełko do karmienia.  

 

 

 

Jeśli planujemy taki zakup dla dziewczynki, warto rozważyć dokupienie doń bobasa. Lalki odwzorowują postaci dorosłe, jak i malutkie dzieci. Dla zapewnienia maksymalnego realizmu najlepszy będzie oczywiście drugi wybór.  

 

Domki dla lalek

Domki zawierają rodzinę w komplecie. Wybierając go, możemy kierować się upodobaniami dziecka oraz wygodą użytkowania. Zacznijmy od drugiego względu. Jeśli dziecko szczególnie kocha swoje rzeczy i pragnie zabierać je ze sobą wszędzie, warto poświęcić trochę uwagi wygodzie transportu. Do przenoszenia najlepiej nadaje się domek w walizce. Wystarczy zamknąć walizkę i można jechać z nim nawet na drugi koniec świata.

 

 

Jeśli jednak dziewczynka pragnie dużego domu, zawierającego wszystkie pomieszczenia, jakie powinny być w prawdziwym, taki wybór może nie wystarczyć. Tutaj potrzeba domku z paroma piętrami, pełnym wyposażeniem. Wymiary oraz konieczność składania, niezbyt ułatwiają transport, ale tutaj możliwy jest większy realizm. Można kupić zarówno zwykły domek rodzinny, jak i willę dla bogatej rodzinki. Tutaj wszystko zależy od dziecka – od tego, jakie bajki lubi oglądać i jakie bohaterki najbardziej jej imponują.

 

 

Mamy szczerą nadzieję, że z naszą pomocą uszczęśliwisz dziecko (swoje lub nie) na długie miesiące.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl