Jakie meble ogrodowe wybrać na bieżący sezon?

Jakie meble ogrodowe wybrać na bieżący sezon?
Meble ogrodowe, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, sprawdzą się w każdym ogrodzie, na tarasie, czy nawet na balkonie w bloku. Zaletą takich mebli jest ich funkcjonalność, trwałość, doskonały wygląd, wygoda oraz dobry stosunek jakości do ceny. Podpowiadamy, jakie meble ogrodowe wybrać.
 

 

Jakie meble ogrodowe wybrać do ogrodu i na balkon?

 
Meble ogrodowe to przede wszystkim: stoły ogrodowe, krzesła, ławki, leżaki ogrodowe, huśtawki, a ostatnio coraz bardziej popularne są również ustawiane na ziemi hamaki na stelażu czy podwieszane siedziska - huśtawki ogrodowe. W ostatnim czasie bardzo modne stają się także wyspy ogrodowe. To rodzaj wygodnych kilkuosobowych leżaków dla całej rodziny, które umożliwiają wygodną drzemkę czy wspólny wypoczynek. Bardzo popularne stały się także meble rattanowe. To zazwyczaj bardzo eleganckie meble o charakterystycznym wyglądzie, które stają się oryginalną ozdobą tarasu czy ogrodu.
 
 
 

Pokrowce na meble ogrodowe

 
Ze względu na panującą w Polsce zróżnicowaną pogodę, meble takie zawsze muszą być odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi zjawiskami meteorologicznymi takimi jak: silny deszcz, grad, wiejące silne wiatry czy wystawienie na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Gdy zapowiadane są obfite deszcze, warto jest okryć meble ogrodowe pokrowcem. Zapobiegnie on całkowitemu zmoczeniu mebli, ich zabrudzeniom i odbarwieniom.  Warto zatem jest dobrać do posiadanych mebli odpowiednie pokrowce do mebli ogrodowych, by możliwie długo zachowały swój wygląd. W ofercie są pokrowce na pojedyncze meble lub duże pok rowce na całe grupy mebli.  Takie zabezpieczenia z pewnością się opłacają.

 

 

Drewniane meble ogrodowe

 
Jeśli nasze drewniane meble ogrodowe nie są zabezpieczone fabrycznie, a chcemy, aby nam służyły przez długie lata, należy je pomalować drewnochronem lub polakierować. Takie zabiegi zabezpieczą strukturę mebli przed szybką zmianą koloru drewna, silnymi zabrudzeniami czy zaplamieniem. Do mebli z drewna egzotycznego powinno się stosować preparaty tłuszczowe wzmacniające naturalną odporność tego typu drewna na czynniki atmosferyczne i spowalniające naturalny proces zmiany odcienia drewna.
 
 
 
Olej do pielęgnacji mebli ogrodowych drewnianych.
 

Poduszki na meble ogrodowe

 
Do leżaków czy ławek możemy dobrać kolorowe poduszki do mebli ogrodowych, które znacząco poprawią komfort korzystania z tych mebli. Dzięki nim zyskają one nowy wygląd ale także znacząco poprawimy komfort wypoczynku.

 

 

Parasol ogrodowy

 
Niezbędnym wyposażeniem każdego zestawu mebli do ogrodu jest parasol ogrodowy.  Zacienia on miejsce wypoczynku i chroni przed poparzeniami słonecznymi. Jest to szczególnie ważne w wypadku dzieci i osób starszych. Dodatkowo rozłożony parasol chroni znajdujące się pod nim meble przed zmoczeniem w czasie letnich deszczy.
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl