Jakie tunele foliowe wybrać do ogrodu?

Jakie tunele foliowe wybrać do ogrodu?

 

 

Uprawianie przydomowego ogródka może być dobrym sposobem na relaks oraz znacząco wpłynąć na poprawę naszego zdrowia. Świeże warzywa i owoce z własnej uprawy, to źródło cennych składników odżywczych i baza do przygotowania domowych przetworów oraz dań na codzienne posiłki. Częsta pielęgnacja grządek powinna zapewnić nam odpowiednią dawkę ruchu. Będzie to zbawienne zwłaszcza dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

 

Zdrowe warzywa z własnego ogródka.

 

Własne warzywa w każdych warunkach

 

Samodzielnie sadząc ogórki czy pomidory, będziemy mieć nie tylko satysfakcję, ale również znaczny wpływ na to, jak przebiega ich uprawa. Nasze warzywa i owoce mogą być niezwykle smaczne i zdrowe. Uprawianie ogródka jednak, jak wszystko inne, wymaga wprawy. Na wzrost i wygląd roślin czy warzyw duży wpływ ma między innymi odpowiednie nasłonecznienie, ochrona przed zimnem oraz utrzymanie gleby w odpowiednim stanie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wyposażenie działki w tunel foliowy. Daje on możliwość uprawy roślin w różnych warunkach pogodowych i znacznego zwiększenia plonów.

 

Tunel foliowy to świetna opcja uprawiania warzyw i owoców.

 

Wybór odpowiedniego tunelu

 

Szeroka oferta tuneli foliowych daje duże możliwości wyboru. Trzeba jednak zastanowić się wcześniej, jaki tunel foliowy będzie odpowiedni do naszego ogrodu. Decydując o wielkości tunelu, weźmy pod uwagę przede wszystkim to, jak duża jest nasza działka oraz jakie rośliny mamy zamiar hodować.

 

 

 

Dopasuj wielkość tunelu do swoich potrzeb.

 

Folia ogrodowa powinna być ustawiona w takim miejscu, aby rośliny miały dobry dostęp do słońca. Zbyt bliska odległość od budynku czy drzew może znacznie zmniejszyć poziom nasłonecznienia. Powinniśmy również mieć możliwość dobrego przymocowania tunelu do gruntu. Rozmiar folii należy także dostosować do roślin czy warzyw, które będziemy pod nią uprawiać. Jedne warzywa będą potrzebowały więcej miejsca do swobodnego wzrostu, inne mniej.

 

Duże tunele foliowe

 

Pod dużą folią będziemy mogli umieścić więcej roślin, zrobić odpowiedniej szerokości ścieżki czy zamontować inne akcesoria do szklarni takie jak blaty, stoły oraz regały na sadzonki. Duży tunel zapewnia swobodę podczas pielęgnacji roślin. Możemy w nim swobodnie się poruszać i przechowywać wszystkie niezbędne narzędzia.

 

Duża cieplarnia na wysokie i niskie rośliny.

 

Małe tunele foliowe

 

Jeśli nasza działka nie posiada odpowiednich wymiarów na instalację dużego tunelu, nie warto od razu rezygnować z jego posiadania. Sprawdzić mogą się mniejsze folie. Będzie to również dobre rozwiązanie dla osób zaczynających swoją przygodę z uprawianiem przydomowego ogródka.

 

Tunel z oknami czy bez?

 

Tunel zapewnia roślinom niezbędne ciepło i ochronę przed zimnym wiatrem. W celu zachowania odpowiedniego środowiska dla roślin rosnących pod folią, bez grzybów i pleśni, konieczne jest systematyczne jego wietrzenie. Jeśli zdecydujemy się na model z oknami, wietrzenie może okazać się dla nas znacznie prostsze i skuteczniejsze.

 

Wietrzenie w tunelu to codzienna konieczność.

 

Transparentny czy zielony?

 

Jaką wybrać folię? Transparentna folia UV2 to opcja podstawowa. Gwarantuje doskonały dostęp światła do roślin, nawet w pochmurne dni. Tunele z zielonej siatki polipropylenowej wtopionej w folię, są także dobrym wyborem. Dają one nieco większą osłonę przed bardzo jasnym światłem słonecznym. Dodatkowo wtopiona w folię siatka podnosi jej wytrzymałość.

 

Folia wzmocniona siatką to trwałe poszycie tunelu.

 

Wybór odpowiedniego tunelu nie jest taki trudny, jak mogłoby się wydawać. Warto jednak dobrze przeanalizować wszystkie nasze potrzeby i możliwości, aby móc cieszyć się własnymi warzywami i roślinami przez lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl