Kominki ogrodowe to niezapomniany nastrój spotkań w ogrodzie.

Wiosna ma swoje kaprysy i zdarzają się jeszcze chłodne dni. Zwłaszcza wieczorem czuć, że na ciepłe letnie wieczory trzeba jeszcze poczekać. Czy na czas spotkań towarzyskich trzeba się wtedy przenieść do budynku? Nie, jeśli znajdziemy sposób na ogrzanie biesiadników. Jak to zrobić na tarasie, w altanie lub w ogrodzie? Kominki ogrodowe meksykańskie to proste w obsłudze i efektowne piece, które pokochacie!

Kominki ogrodowe

Kominki ogrodowe meksykańskie to masywne gliniane naczynia. Umieszczone są na podwyższonym metalowym stojaku, po to by powietrze, cyrkulując, swobodnie się od nich ogrzewało. Grube gliniane ścianki kumulują ciepło i długo je oddają do otoczenia. Podobnie działają starego typu piece kaflowe w mieszkaniach. Tu jednak piec jest mniejszy i do tego widoczny ogień stwarza od razu przytulną atmosferę. Siedząc w ich pobliżu wyraźnie czuć przyjemne ciepło.

 

 

Niektóre z kominków ogrodowych mają ruszt, na którym można piec jedzenie jak na grillu.

 

              

 

Urocze kominki meksykańskie

Kolorystyka zewnętrznej części kominków ogrodowych związana jest z rodzajem użytej gliny. Niektóre są pomalowane w stylu etno, większość jest delikatnie barwiona, by podkreślić rodzaj faktury kominka lub zaakcentować jego wypukłe wzory. Kominki meksykańskie pasują do każdego stylu wyposażenia ogrodu i tarasu dzięki naturalnym materiałom i bezpretensjonalnej formie.

 

 

 

Paleniska ogrodowe

Ciekawą alternatywą dla kominków ogrodowych meksykańskich będą metalowe kominki, paleniska i kosze paleniskowe. To propozycja dla amatorów bardziej surowych w formie palenisk ogrodowych. Są to konstrukcje dość mocno eksponujące ogień. Dają możliwość cieszenia się ogniem w dowolnym miejscu w ogrodzie. Paleniska można ustawiać w różnych miejscach, bo nie niszczą podłoża czy trawy, a dają ten sam efekt co tradycyjne ognisko.

 

             

 

         

 

         

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.