Łóżka dla dzieci – zaskakująca różnorodność

Jakość wypoczynku nocnego jest kluczowa, i dla dorosłych, i dla dzieci. Od niego zależy, czy jesteśmy wyspani i pełni energii w ciągu dnia. Dla dzieci, których układ kostny stale się rozwija, komfortowe łóżko jest bardzo istotne. Jeśli chodzi o wygląd, to ważne jest nie tylko to, by mebel był estetyczny. Łóżka dla dzieci, tak jak inne meble dziecięce, powinny być przemyślane pod kątem trwałości i bezpieczeństwa dla małych użytkowników. Jakie łóżka dla dzieci wybierać – podpowiadamy poniżej.

 

 

Łóżka dla dzieci – bezpieczeństwo użytkowania

Dzieci nie zawsze użytkują meble zgodnie z przeznaczeniem. Łóżko dziecięce powinno zatem wytrzymać dziecięce zabawy. Łóżka dla dzieci powinny mieć także dla bezpieczeństwa zaokrąglone kanty. To ważne, by dziecko przy upadku nie poobijało się dotkliwie o brzeg mebli. Warto także zabezpieczyć dziecko przed spadnięciem we śnie z łóżka. To nie przypadek, że wiele modeli ma boczne osłony, zapobiegające takiemu wypadkowi.

Łóżeczko dziecięce dla maluchów

Łóżeczka dla najmłodszych dzieci nie muszą mieć tradycyjnej formy „kojca”. Dla noworodka doskonale sprawdzi się nieduże i przytulne łóżeczko w formie kołyski. Wysokość jest wygodna dla opiekuna, dodatkową jego zaletą jest możliwość kołysania dziecka. To bardzo pomocna funkcja, gdy maluch nie chce zasnąć lub gdy rodzic nie ma już sił, by nosić niespokojne dziecko. Przepiękny wygląd tego mebelka to bonus dla dorosłych – maluszek jeszcze nie potrafi docenić jego urody 🙂

 

Łóżka dla dzieci piętrowe

Łóżko dziecięce piętrowe to obiekt marzeń chyba każdego dziecka. Dzieci kochają wdrapywać się po drabinkach i urządzać sobie „domki” pod częścią do spania. W ten sposób tworzą swój niepowtarzalny dziecięcy świat. Z takich bajkowych łóżek późno się wyrasta…

 

               

Łóżka dla dzieci w tradycyjnej formie

Wiele łóżek tradycyjnych nie ma bocznych paneli zabezpieczających dziecko przed spadnięciem z niego we śnie. Często dzieje się tak w wypadku łóżek, których wielkość pozwala na wykorzystanie go, gdy dziecko jest starsze lub kiedy łóżko ma pełnić w pokoju w ciągu dnia funkcję kanapy. To są dość niskie łóżka i choć dziecku raczej nic się nie stanie, spadnięcie z niego w czasie snu z pewnością nie jest miłe…

 

 

Maluchy zatem powinno się jednak zabezpieczać. Wybierając łóżko z bocznymi panelami, sami możemy spokojnie spać wiedząc, że maluch w nocy z niego nie wypadnie.

 

                     

Łóżka dla dzieci – przydatne akcesoria

Jeśli dziecko marzy o bajkowym łóżku, a rodzice wolą tradycyjne, skromne rozwiązania, to można dokupić do łóżka dziecięcego dodatkowe akcesoria. Gdy dziecko się nimi znudzi lub po prostu wyrośnie z potrzeby ich posiadania, po demontażu łóżko nadal będzie odpowiednie dla rosnącego dziecka.

Torba – organizer z kieszeniami na łóżko lub tunel – daszek na łóżko dziecięce:

                

Latem, gdy dokuczają komary i muchy, moskitiera na łóżko zapewni dziecku spokojny sen. Do wyboru są moskitiery w różnych kolorach, które będą stylowym dodatkiem w każdej dziecięcej sypialni.

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.