Łóżko polowe przydatne nie tylko na biwaku

Meble turystyczne stworzono z myślą o wypadach w plener. Mają być możliwie lekkie, funkcjonalne i składane. Nowoczesne technologie i nowatorskie patenty sprawiły na przestrzeni lat, że meble te stały się bardzo komfortowe i trwałe. Przykładem są łóżka polowe, które dzięki nowoczesnej konstrukcji stały się wygodne i gwarantują komfortowy wypoczynek. Stąd też nie jest dziwne, że ich posiadacze korzystają z nich w bardzo różnych sytuacjach, nie tylko na biwaku. W jakich sytuacjach sprawdzą się w codziennym życiu takie meble? Podpowiadamy w tym artykule.

Łóżko polowe składane

Najbardziej znanym modelem łóżek polowych są z pewnością te z regulowanym zagłówkiem. Sprawdzają się nie tylko jako meble na biwak. Od zawsze ratują sytuację, gdy mamy w domu gości i brakuje miejsc do spania. Rodzice małych dzieci, w czasie gdy są one chore, wolą spać w pokoju dziecięcym. Dzięki takiemu łóżku składanemu są blisko malucha, ale jednocześnie mają zapewnioną względną wygodę. Amatorom plażowania nie trzeba przypominać, jak wygodnym leżakiem jest łóżko polowe. Możliwość rozłożenia go na płasko lub podniesienia oparcia umożliwia naprawdę komfortowe plażowanie.

 

 

                 

Łóżko polowe turystyczne

Łóżko turystyczne ma płaską powierzchnię i zasadniczo jest meblem do spania. Jednakże w warunkach plenerowych z pewnością sprawdzi się także jako np.: siedzisko. Łóżko składane to także funkcjonalny mebel ogrodowy. Z pewnością sprawdzi się latem na tarasie czy w ogrodzie. Czasem zapominamy, że taki mebel kupiony na wcześniejszy wyjazd, znakomicie sprawdzi się w różnych sytuacjach, w domu i na wakacjach.

             

Łóżko polowe wędkarskie

Odrębnym rodzajem łóżek polowych są łóżka wędkarskie. Mają one dodatkowe udogodnienia, dzięki czemu noc spędzona w plenerze powinna być dość komfortowa. Przede wszystkim jest to łóżko polowe, które może stać na nierównym podłożu. Sposobem na ten problem są nogi o regulowanej wysokości. Dodatkowo są one zabezpieczone poszerzonymi „stopkami”,  które stabilnie stoją na podłożu. Materac jest pogrubiony i wyprofilowany, dla większego komfortu. Powłoka jest odporna na powierzchowne zabrudzenia i łatwa do oczyszczenia. Oparcie jest regulowane, by sprostać każdej sytuacji w plenerze.

 

                 

Meble turystyczne

Wybierając meble turystyczne, trzeba określić swoje potrzeby. Czy będzie to mebel okazjonalnie używany w plenerze, czy też sprzęt wykorzystywany przy różnorodnych okazjach? Koniecznie przed zakupem trzeba też sprawdzić udźwig każdego mebla. To są dość wytrzymałe konstrukcje, ale do pewnych granic. Trzeba zatem pamiętać, że udźwig w wypadku łóżka polowego oznacza: jedną leżącą osobę. Jeśli na takim meblu usiądą 2 – 3 osoby, jego konstrukcja może nie wytrzymać obciążenia. Meble turystyczne użytkowane zgodnie z przeznaczeniem i w rozsądny sposób, z pewnością posłużą właścicielom przez długie lata.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.