A na upalny sierpień…?

Patrząc na długoterminową prognozę pogody, możemy powiedzieć jedno – jest nadzieja na ciepłe lato! Cóż, przynajmniej jego połowę. Jest jeszcze szansa na wielogodzinne plażowanie, opalanie w ogrodzie, zabawie w basenie i mnóstwo innych letnich rozrywek. Po długich deszczowych dniach warto przypomnieć sobie, jak poradzić sobie z codziennymi upałami. Sprawdź!

Odrobina cienia w ogrodzie!

Spędzanie czasu w ogrodzie przy wysokich temperaturach powinnaś dbać o to, by nie odpoczywać poza ocienionymi miejscami. Przegrzanie organizmu może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego unikaj przebywania na zewnątrz w godzinach największego natężenia promieni słonecznych. A gdy przyjdzie popołudnie, korzystaj z miejsc zacienionych. Jeżeli w Twoim ogrodzie brakuje gęstej roślinności, skorzystaj z kilku innych opcji.

Namiot ogrodowy – najlepiej w jasnych odcieniach! Dlaczego? Sprawdź wcześniejszy artykuł: Pawilon ogrodowy – jaki wybrać? Pamiętaj także, aby założyć maksymalnie dwie ścianki. W zamkniętej przestrzeni wewnątrz namiotu cyrkulacja powietrza jest utrudniona i w konsekwencji panująca tam temperatura będzie nie do zniesienia.


Dlaczego warto?

 • duża przestrzeń zacienienia,
 • ścianki umożliwiające znaczne zredukowanie poziomu nasłonecznienia,
 • możliwość stosowania od wczesnej wiosny do późnej jesieni,
 • automatyczny stelaż umożliwia błyskawiczne rozłożenie i złożenie namiotu,
 • osiem kolorów do wyboru.

Parasol w ogrodzie

Kolejnym sposobem na cień w ogrodzie są żagle ogrodowe. Wykonane z wysokiej jakości tworzyw odpornych na działanie promieni UV – wytrzymałych i wodoodpornych. Dzięki linkom znajdującym się na ich brzegach bez trudu znajdziesz odpowiednie miejsce do ich zawieszenia. A w razie ich braku – wystarczą metalowe słupki. W przypadku żagli ogrodowych nie musisz martwić się o brak ruchu powietrza.


Dlaczego warto?

 • wygodne mocowania na sznurze,
 • do ich umieszczenia wystarczą znajdujące się na Twojej działce elementy architektury,
 • częściowe zacienienie bez ograniczenia cyrkulacji powietrza,
 • do użytku także jako zacienieni ogrodowych zestawów wypoczynkowych.

Trzeci sposób zacienienia części wypoczynkowej w ogrodzie są parasole ogrodowe. Wymagają one jednak większej staranności na etapie montażu. Aby prawidłowo spełniały funkcję ochronną, należy zastosować odpowiednio dobraną podstawę. Dla bezpieczeństwa użytkowania i stabilności parasola zalecamy stosowanie podstaw pod parasole nie lżejszych niż zaprezentowane na grafice poniżej.


Dlaczego warto?

 • do zacienienia miejsc stałego użytkowania (zestawy wypoczynkowe, komplety mebli),
 • możliwość stosowania w przydomowych ogrodach, jak i ogródkach kawiarnianych,
 • przy zastosowaniu właściwej podstawy, masz gwarancję dużej stabilności.

Czasze parasoli

Zalecany ciężar podstawy dla klasycznych parasoli ogrodowych.

Rozwiązania warte zachodu?

Zdajemy sobie sprawę, że każdy z powyższych sposobów wiąże się z koniecznością przygotowania odpowiedniego miejsca i odrobiną wysiłku. Jednak dzięki przemyślanym konstrukcjom, sprawdzonym przez specjalistów udało się opracować rozwiązania stosunkowo proste, a przed wszystkim skuteczne.

Nie wiesz co wybrać? Zadzwoń na infolinię! Nasi konsultanci pomogą wybrać Ci produkt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

1 komentuj
 1. stolbar
  stolbar says:

  Takie rozwiązania do ogrodu są świetną opcją, zwłaszcza dla osób starszych i dzieci. W ich przypadku zbyt duże słońce potrafi być niebezpieczne, a dzięki ochronie mogą spokojnie odpoczywać na zewnątrz. Także osoby, które po prostu lubią wypoczywać na świeżym powietrzu i np. czytać książkę lub spędzać czas z rodziną, będą zadowolone z takiego dodatku w swoim ogrodzie. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.