Nietrafiony prezent - wstydliwy problem

Nietrafiony prezent - wstydliwy problem

Wpadka świąteczna

Dawanie sobie prezentów, niezależnie od okazji, a tych w ciągu roku mamy całe mnóstwo – jest wyrazem miłości, wdzięczności i sympatii do drugiej osoby. Czasami wręczający kierują się obowiązkiem – w pewnych sytuacjach, takich jak ślub, pierwsza komunia czy impreza urodzinowa, prezent po prostu wypada wręczyć. Jednak w znaczącej większości przypadków robimy to ze szczerego serca i czystej sympatii, nie oczekując niczego w zamian.

Jeśli jednak mielibyśmy wskazać czas w ciągu roku, kiedy kupujemy najwięcej prezentów, to oczywiście bez wahania powiemy, że chodzi o Boże Narodzenie. I faktycznie, zakupowy i podarunkowy szał w tym okresie jest po prostu największy, a gama produktów jakie wybieramy – najszersza. W takim zamieszaniu jednak nie jest trudno o wpadkę. A taką wpadką może okazać się nietrafiony, a może lepiej powiedzieć – nieprzemyślany – prezent gwiazdkowy. Jeśli kupowanie prezentów potraktujemy powierzchownie, bez głębszego zastanowienia się, to efekt końcowy może być taki, że nasz prezent nie spowoduje u bliskiej osoby takiej radości, jaką byśmy oczekiwali.

 

sweter świąteczny

 

Prezenty, które nie przypadły do gustu

Z reguły jednak ludzie są dobrze wychowani i nie dają po sobie poznać, że podarunek nie przypadł im do gustu. A powody tego mogą być różne, w zależności od tego co sprezentowaliśmy. Być może osoba, którą obdarowujemy nie lubi akurat tego zapachu perfum, w swetrze o takim kolorze czuje się źle, albo ma już identyczne kolczyki. Sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny czy wędkarski - nie ma praktycznie rzeczy, która nie może być nietrafionym prezentem. W efekcie danej rzeczy często już nigdy u tej osoby nie widzimy. Co się z nimi dzieje? Często lądują one na różnych portalach internetowych w celu wymiany na inne, również nietrafione prezenty. Dwie tak obdarowane osoby wymieniają się swoimi niechcianymi prezentami i każda jest zadowolona. Ewentualnie sprzedadzą je na aukcji.

 

Oryginalne prezenty przede wszystkim

Czasami warto postawić na oryginalność, chociaż życie pokazuje, że na świąteczne prezenty najlepiej nadają się sprawdzone rzeczy takie jak: telefony, urządzenia do ćwiczeń, zabawki dla dzieci czy sprzęt RTV. Amatora łowienia ryb z pewnością ucieszy sprzęt wędkarski, a jeśli ktoś jest aktywny, to warto sprezentować mu odzież sportową. Często tłumaczymy nasze wpadki tym, że nie mamy czasu na wyprawy do sklepów, bo jesteśmy zapracowani albo musimy jeszcze na dodatek odebrać dziecko z przedszkola. Nie jest to jednak żadne tłumaczenie – dobry sklep internetowy zawiera dzisiaj wszystkie niezbędne rzeczy, a zakupy robi się w kilka minut, bez wychodzenia z domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl