Noworoczne postanowienia – podejmij wyzwanie!

Kolejny rok za nami, a wyczekiwana impreza sylwestrowa wydawała się trwać zbyt krótko. Czas wrócić do codziennych obowiązków stawiając czoła dziesiątkom nowych problemów. Jak większość z nas, zapewne Ty również zaplanowałeś sobie kilka zmian do wdrożenia w roku 2017, tzw. noworoczne postanowienia. I jak większość z nas sceptycznie podchodzisz do wyzwania jakim jest ich realizacja. Jak wytrwać i jak radzić sobie, gdy nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli? Oto kilka naszych przemyśleń na ten właśnie temat.

Zaczynając od podstaw

Ok, masz dziesięć noworocznych postanowień. Wspaniale? Niekoniecznie. Im jest ich więcej, tym trudniej będzie Ci im podołać. Skup się na dwóch lub trzech i wykonuj je z największą starannością. W ten sposób nie tylko łatwiej będzie Ci zagospodarować potrzebny do ich realizacji czas ale i poczujesz się dużo lepiej sam ze sobą. Podstawą do wytrwania jest samodyscyplina – nie jest jednak prawdą, że musisz się z nią urodzić, by odnieść sukces. Codzienne stawianie czoła cyklicznym zadaniom sprawi, że część czynności zmieni się w nawyk ułatwiając ich realizację.

Wybierz kilka karteczek i dopasuj je kolorystycznie do konkretnego zadania. Możesz przyczepić je w widocznym miejscu, by świadomość nałożonego na siebie obowiązku towarzyszyła Ci każdego dnia. W takiej sytuacji tłumaczenia typu: „Zapomniałem” nie będą miały prawa się pojawić 🙂

Do zrobienia - noworoczne postanowienia

Wybaczaj – nie zapominaj

Powszechną opinię o tym, że wybaczanie jest zdrowe, odnosi się nie tylko do relacji z drugą osobą. Aby skutecznie realizować postanowienia noworoczne musisz zapanować nad swoim gniewem i rozczarowaniem, gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli. Sądzisz, że mistrzowie w realizacji swoich celów zawsze dopinają wszystko na ostatni guzik? Błąd! Jak każdemu z nas, im również zdarzają się potknięcia. Ale zamiast pogrążać się w rozpaczy nad nieudanym projektem czy niedocenioną powieścią, wstają i idą dalej. Wybaczają sobie niepowodzenie i z czystą kartą ruszają na podbój świata.

Wybaczając sobie łatwiej pozbawisz się przytłaczającego gniewu i chętniej spróbujesz raz jeszcze realizować noworoczne postanowienia. Sprawdź, bo naprawdę warto!

Krok po kroku do celu

Jeżeli boisz się, że kolejny rok przyniesie kolejne rozczarowania – zacznij od czegoś prostego. Zamiast rzucać się na głęboką wodę warto zacząć od zadań prostszych, niemal symbolicznych. Poniżej prezentujemy listę kilku zmian, które możesz wdrożyć – całościowo lub częściowo.

  1. Sport – jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Nie musisz od razu kupować karnetu na siłownię, by tam spędzać godziny na ćwiczeniach, które nie sprawią Ci nawet odrobiny przyjemności. Alternatywą może być spacer na świeżym powietrzu przez piętnaście minut dziennie lub ćwiczenia z kettlebells podczas oglądania ulubionego programu. Spacer zimową porą
  2. Czytanie – doskonały sposób na wyciszenie się przed snem – pół godziny z książką.
  3. Zdrowe odżywianie – nie oznacza to zrezygnowanie ze wszystkich obecnych nawyków, na początek dwa owoce dziennie lub śniadanie przed pracą.
  4. Ogranicz ilość słodkich napojów gazowanych wypijanych każdego dnia. Zastąp je wodą lub sokiem owocowym.
  5. Uśmiechaj się więcej – gdziekolwiek jesteś i jakąkolwiek sprawę musisz załatwić, pamiętaj o naturalnym uśmiechu. Dzięki niemu większość ludzi odwdzięczy się tym samym, a pilne zadania zrealizujesz w miłej atmosferze.
  6. Każdego wieczoru w pięciu zdaniach opisuj wrażenia z każdego dnia. Czytając je po jakimś czasie uda Ci się zdystansować do problemów pojawiających się na Twojej drodze.
  7. Narysuj schody swoich sukcesów – każdy stopień to osiągnięcie. Efekty przedstawione w taki sposób rozbudzą w Tobie chęć starania się jeszcze bardziej!

 

Noworoczne postanowienia nie muszą być skazane na niepowodzenia. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy uda Ci się wytrwać i każdego dnia krok po kroku wypełniać je wszystkie. Miej świadomość, że to Ty odpowiadasz za wszystko, co postanowisz. Profesjonalny sprzęt fitness ułatwi wykonywanie ćwiczeń ale to Twoja inicjatywa zawsze pozostanie czynnikiem kluczowym.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.