Doniczka z kwiatami

Ogród bezpieczny latem

Tegoroczne lato nie dokucza nam szczególnie wysokimi temperaturami i przeciągającą się suszą. Śmiało można powiedzieć że tym, co rzeczywiście psuje większość wakacyjnych planów, są ciągłe opady deszczu, chłodne dni i jeszcze zimniejsze noce. Długoterminowa prognoza pogody napawa nas jednak nadzieją, że szansa na leniwe opalanie w ogrodzie jest jeszcze przed nami. Na wszelki wypadek przygotuj się na wymarzony urlop i sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Zadbaj o każdą roślinę

Szałwia lekarska, mięta, rozmaryn i drobne rośliny ozdobne wymagają utrzymania odpowiednich warunków. Optymalne nasłonecznienie względem wymagań danego gatunku, wilgotność podłoża czy ochrona przed szkodnikami to trzy podstawowe problemy, z którymi przyjdzie Ci się zmagać. Oto kilka uwag, które warto mieć na uwadze.

Zielony ogród

Lekkie doniczki przestaw w miejsce zaciszne, lekko nasłonecznione. Na wszelki wypadek ściągnij doniczki wiszące i ustaw przy domu. Dzięki temu będziesz miała pewność, że po nawet podczas intensywnych porywów wiatru żadna z Twoich ulubionych roślin nie ulegnie zniszczeniu. Ograniczysz także możliwość uszkodzenia elewacji spowodowanej uderzeniem twardą krawędzią doniczki.

Rozważ wymianę starych drewnianych donic na nowe donice z tworzywa sztucznego z systemem nawadniania. W przypadku przedłużającego się urlopu nie będziesz musiała martwić się o ich stan, także podczas upałów.


Jak działają donice z systemem nawadniania?

Tego typu produkty zbudowane są z kilku elementów. W dnie donicy znajduje się zbiornik (nawet 15 l pojemności!), do którego trafia woda wlewana przez specjalny otwór wody. Wyciągnięcie zaślepki gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody w przypadku przemoczenia gleby, np. wskutek nadmiernych opadów. Nad zbiornikiem wody znajduje się dno donicy is system korzeniowy rośliny. Ma on bezpośredni kontakt z tzw. pasami nawadniającymi zapewniającymi odpowiednie nawilżenie gleby. Specjalny wskaźnik poinformuje Cię, gdy należy uzupełnić wodę w zbiorniku.


Meble do ogrodu

Pamiętaj o…

… meblach ogrodowych. Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem ich ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jest ich schowanie w suche miejsce. Sytuacja jest prosta, gdy posiadasz niewielki komplet mebli składanych, które zmieszczą się w garażu czy piwnicy. W przypadku cięższych modeli (stalowych, betonowych czy z techno rattanu) jedynym rozwiązaniem są pokrowce ogrodowe. Wykonane z wodoodpornego materiału i przepuszczające powietrze ochronią meble przed deszczem i promieniami UV.

… wyłączeniu fontanny. Przez wiele dni bez możliwości kontrolowania sytuacji filtry mogą ulec zniszczeniu. Tego typu sytuacje mają miejsce przy zanieczyszczeniu wody liśćmi, piaskiem czy gromadzącymi się nadmiernie glonami.

… napełnieniu pojemnika z karmą dla dzikich ptaków. Zwierzęta te mają tę cechę, że raz zachęcone smacznymi przekąskami będą przylatywały regularnie. Dlatego upewnij się, że pojemnik z karmą wystarczy na czas Twojej nieobecności. Jeżeli nie będzie to możliwe, poproś sąsiada o uzupełnianie zapasów.

Ogród latem przy odpowiedniej trosce potrafi stać się prawdziwą oazą i miejscem do całkowitego wyciszenia. Nie pozwól, by przedłużający się urlop zniszczył Twoją wielomiesięczną pracę!

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

 

1 komentuj
  1. Angela
    Angela says:

    Jejku, te meble ogrodowe są śliczne :). Podobnie jak i roślinki. Musiałabym jednak najpierw zbudować jakąś wiatę ogrodową czy jakiś inny daszek, który by chronił te meble przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, które przecież u nas w Polsce bywają i to nieraz zupełnie z zaskoczenia ;).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.