Ozdoby do ogrodu decydują o jego klimacie

Ogrody przydomowe i działki to oczka w głowie właścicieli. Pielęgnacja roślinności, nasadzenia, projektowanie elementów ogrodu, to podstawowe czynniki mające wpływ na wygląd zielonych zakątków. Ale o charakterze danego ogródka decydują ozdoby do ogrodu, które w nim umieścimy. To one sprawiają, że teren zielony nabiera indywidualnego charakteru i wiele mówi o upodobaniach właścicieli.

Ozdoby do ogrodu – ławki ogrodowe

Wracamy do klasyki w najlepszym wydaniu. Stylowe drewniane ławki ogrodowe są najbardziej lubianym wyposażeniem ogrodu i jednocześnie jego ozdobą. Kojarzą się ze spokojnym wypoczynkiem, relaksem i kontemplacją przyrody. Trwałe i estetyczne, z czasem nabierają szlachetnej patyny. Idealnie wtapiają się w roślinne tło i stają się naturalnym dopełnieniem zielonego zakątka.

 

Pergole ogrodowe

Pergole ogrodowe to element małej architektury, który pasuje do ogrodu w każdym stylu. Daje szanse na piękne wyeksponowanie roślin pnących, które na efektownych podpórkach wspaniale rosną. Pergole drewniane czy metalowe – każda staje się urokliwym elementem zielonych zakątków.

 

Wiatrak ogrodowy

Wiatrak ogrodowy to element „żywy” w ogrodzie. Jest konstrukcją przyciągającą uwagę ale także praktyczną, bo wskazuje kierunek wiatru. Można też wykorzystać jego działanie jako element odstraszający ptaki przy uprawach i drzewach owocowych.

 

 

 

Kładki, studzienki i koła

Drewniane elementy małej architektury dodają niezwykłego uroku ogrodowym zakątkom. Pięknie wtapiają się w otoczenie i akcentują warte uwagi miejsca w ogrodzie. Drewniana kładka nad oczkiem wodnym to atrakcja dla dzieci i dorosłych. Studzienka do ogrodu doda nieco wiejskiego charakteru ogrodowej kompozycji. Koło drewniane od wozu to jeden z popularniejszych elementów. Lubiany jako ozdoba ścian altany ogrodowej lub jako część stylizacji ogrodowej. Takie elementy są jednocześnie świadectwem przemyślanej koncepcji projektowej i dużego estetycznego wyczucia właścicieli, którzy w umiejętny sposób zestawiają elementy dekoracyjne z roślinnością, by wspólnie tworzyły nowa wizualną jakość.

  

 

Pojnik dla ptaków

Zwierzęta pojawiające się w ogrodzie są integralną częścią każdej zielonej enklawy. Miło jest je obserwować, dzielić z nimi wspólną przestrzeń i cieszyć się ich obecnością. Dzięki nim ogród naprawdę żyje. Pamiętajmy jednak, by wspierać je w ich sezonowych potrzebach. Latem warto wzbogacić wystrój ogrodu o element typu fontanna ogrodowa lub pojnik, w którym będziemy uzupełniać wodę, by móc z bliska obserwować skrzydlatych przyjaciół. Zimą nie zapominajmy o ich dokarmianiu.

 

 

Skrzynki na listy

Czy skrzynka na listy może być ozdobą ogrodu? Te w stylu retro na pewno! Są tak efektowne, że stają się wyjątkową ozdobą frontowej części posesji. Skrzynki na listy w takiej formie są wyraźnym akcentem, świadczącym o artystycznych upodobaniach właścicieli.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.