Parasol ogrodowy – komfort wypoczynku w pełnym słońcu.

Parasol ogrodowy to dziś standardowe wyposażenie każdego ogrodu, balkonu czy tarasu. Zapewnia komfortowy wypoczynek i bezpieczne korzystanie ze słońca. Jaki rodzaj parasola wybrać, jakie akcesoria do niego dobrać – podpowiadamy w tym artykule.

Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe, owalne lub kwadratowe, to nieodzowny element zestawu mebli ogrodowych. Mocowane na podstawie lub umieszczane w otworze na blacie stołu ogrodowego i dodatkowo stabilizowane podstawą, zapewniają pewną osłonę przed słońcem. Parasole ogrodowe dają tak pożądany w słoneczne dni cień, ale także w dużym stopniu zabezpieczają użytkowników przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. Nie tylko dzieci czy osoby starsze powinny odpoczywać w cieniu, wszyscy powinniśmy ograniczać ekspozycję skóry na czynniki UVA / UVB. Wygoda użytkowania w sezonie takich parasoli jest bezdyskusyjna. Łatwo się składają, a po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Gdy są złożone, przed zabrudzeniem można je zabezpieczyć pokrowcem na parasole.

          

Parasol ogrodowy na wysięgniku

Ten typ parasoli ogrodowych sprawdza się w wypadku osłonięcia miejsc, gdzie stoją meble ogrodowe. Dzięki wysięgnikowi parasol można ustawić z boku, w miejscu gdzie nie przeszkadza on w swobodnym korzystaniu z mebli wypoczynkowych. Taki parasol ogrodowy na wysięgniku doskonale spełnia swoje funkcje, jest stabilny, a jednocześnie nie zasłania niczego stelażem. Pomimo sporych rozmiarów, takie parasole są łatwe do złożenia dzięki korbce.

 

                                   

  

Stojak pod parasol ogrodowy

Podstawa do parasola ogrodowego musi być ciężka, bo tylko wtedy zapewnia stabilne mocowanie pod parasol ogrodowy. Ciężko jest połączyć funkcjonalność stojaka pod parasol z jego estetycznym wyglądem. Na szczęście w ostatnim czasie pojawiły się ciekawe podstawy łączące funkcjonalność z ładnym projektem. Polerowany granit, granit łączony z drewnem, żeliwne albo betonowe w formie ciekawych figur – każdy rodzaj tych stojaków wart jest uwagi.

       

 

       

 

           

 

 

Parasol balkonowy i na taras

Parasole balkonowe wybieramy mniejsze niż te do ogrodu. Ze względu na to, że balkony znajdują się często na znacznej wysokości, parasol na balkonie trzeba szczególnie zabezpieczyć przed siłą wiatru. Nie mogą się one przewracać, czy wypaść przez balustradę! Najbezpieczniejszym mocowaniem będzie wysięgnik przytwierdzony do ściany.

         

Czasem regulamin dotyczący nieruchomości uniemożliwia montaż parasola na elewacji. W takiej sytuacji sprawdzą się parasole półokrągłe. Ustawiamy je przy ścianie. Kształt takiego parasola zapewnia komfortowy wypoczynek, przy jednoczesnym zmniejszeniu czaszy. Na balkonie sprawdzą się też nieduże parasole ogrodowe mocowane w blacie stołu, który zwiększy stabilizację ustawienia parasola. Można także przymocować stelaż do balustrady balkonu, to również zabezpieczy go przed siłą wiatru.

 

    

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.