Parawany pokojowe drewniane – piękne i praktyczne.

 

Parawany pokojowe cieszą się od lat uznaniem klientów. To wspaniałe meble – akcesoria, które nie zabierając wiele miejsca – pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni. Styl, kolorystyka, wielkość – wybieranie i użytkowanie parawanów pokojowych to czysta przyjemność.

Parawany pokojowe w przestrzeni domowej

Parawany pokojowe drewniane to bardzo funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrza. Nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają na różnorodny podział przestrzeni. Doraźnie można nimi w mieszkaniu zasłonić bałagan w części pokoju, przysłonić okno, wydzielić część pomieszczenia. Gdy mamy gości, którzy muszą dzielić z kimś pokój, parawan jest jedynym sposobem, by wszystkim mieszkańcom dać namiastkę prywatności. Gdy dzieci na stałe mieszkają we wspólnym pokoju, parawan doskonale pomoże przeorganizować przestrzeń. Nie zabiera on dużo miejsca i pozwala na łatwe przestawianie ścianki. Nie wymaga też dużej ilości miejsca na jego przechowywanie, bo każdy po złożeniu zajmuje niewiele powierzchni.

 

       

Parawany drewniane w biznesie

W gabinetach kosmetycznych, gabinetach SPA czy gabinetach lekarskich komfort pacjenta to kluczowa sprawa. Zbyt często w gabinetach zapomina się, że pacjent zawsze potrzebuje odrobiny prywatności: w czasie gdy się przebiera i przygotowuje do badań oraz w czasie zabiegu. Czasem otwarcie drzwi do gabinetu powoduje, że pacjent jest widoczny przez osoby będące w poczekalni, a to bywa kłopotliwe. W takiej sytuacji wystarczy ustawić parawan pokojowy i funkcjonalność pomieszczenia – i co najważniejsze! – komfort pacjenta, znacznie się poprawia. Warto zainwestować w takie udogodnienie!

 

Kawiarnie, restauracje

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego wie z praktyki, że powierzchnia sali dla klientów czy ogródka przed lokalem, pełni czasem różne funkcje. W zależności od rodzaju imprezy, czy codziennego ustawienia stolików, parawany pokojowe drewniane pozwalają na dowolny podział przestrzeni i zagwarantują gościom poczucie prywatności.

 

 

 

Klienci podnajmujący część powierzchni na prywatne spotkania oczekują skutecznego wydzielenia części sali. Również goście w ogródkach kawiarnianych chcą przesłony przed ruchem ulicznym, dającej bardziej przytulną atmosferę. W łatwy sposób dzięki parawanom pokojowym można zaaranżować każdą przestrzeń i zmienić jej funkcjonalność. Nie zapominajmy także o walorach estetycznych parawanów.

Piękno projektu i precyzja wykonania

Parawany drewniane to przepiękne zdobione przenośne ścianki, łączące różne techniki i materiały. Wiele z nich to stylowe i dopracowane produkty, które stają się wyróżnikiem pomieszczenia. Starannie przemyślana koncepcja to gwarancja dużego efektu.

 

               

 

Parawany wywodzą się z kultury azjatyckiej, przede wszystkim z Chin.  Są odwzorowaniem tamtejszej architektury, gdzie przesuwne ścianki zewnętrzne i wewnętrzne domów, były inspiracją do stworzenia ścianek przenośnych. Parawany chińskie pierwotnie były masywne i ciężkie, do tego bogato zdobione i przez to bardzo drogie.

W Europie bardziej przyjęły się parawany japońskie. To konstrukcje lżejsze i skromniejsze od klasycznych parawanów chińskich. I niedrogie!

 

 

Parawany japońskie to ażurowe konstrukcje, wypełnione papierem czerpanym – rodzajem wytrzymałej bibuły, często zdobionej delikatnymi malowidłami. Ponadczasowe piękno i prostota formy do dziś są hitem od wielu lat i niezmiennie znajdują amatorów, pragnących w domu czy w firmie, funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.