Pawilon ogrodowy

Pawilon ogrodowy — jaki wybrać?

Koniec mrozów, chłodu i szarości — wiosna w rozkwicie! Coraz więcej słońca i coraz wyższe temperatury. Powoli zbliżamy się do upalnego lata przeplatanego burzami. Czas rozstawić namiot ogrodowy i cieszyć się chwilami spędzanymi na świeżym powietrzu. Jeżeli jeszcze nie jesteś szczęśliwym posiadaczem tego rodzaju wyposażenia, mamy coś przygotowanego specjalnie dla Ciebie. Sprawdź nasze rady i wybierz model odpowiedni do Twojego ogrodu!

Uwaga! Pamiętaj, że nie ma pawilonów niezniszczalnych i w przypadku intensywnych burz porywy wiatru mogą zniszczyć najtrwalszą konstrukcję. Jeżeli masz informację o mającym nastąpić załamaniu pogody, bezpieczniej jest złożyć namiot, by uniknąć jego uszkodzenia.

Namiot ogrodowy — czy kolor ma znaczenie?

Tak. Kolor namiotu ogrodowego to wbrew pozorom nie tylko kwestia estetyki, ale i potencjalnego zastosowania. Jaki kolor namiotu wybrać? Poniżej lista, która zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć o kolorze i jego właściwościach.

Biały, kremowy, beżowy — jasne odcienie barw sprawiają, że znaczna część promieni słonecznych odbija się od powierzchni materiału, dzięki czemu ogranicza jego nagrzewanie się. Wnętrze pawilonu jest dobrze oświetlone światłem rozproszonym, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego instalacji oświetleniowej przy mniejszym natężeniu promieni słonecznych. Pawilon w takich barwach sprawdzi się podczas imprez plenerowych, do prezentacji produktów na targach (umożliwia przedstawienie ich rzeczywistych kolorów) oraz w przydomowym ogrodzie. W szczególności w miejscach narażonych na nieprzerwane działanie promieni słonecznych.

Paleta kolorów

Czarny, antracyt, brązowy – z powodu pochłaniania znacznej części promieni słonecznych powierzchnia może intensywnie się nagrzewać. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu namiotu, należy zapewnić dobrą cyrkulację powietrza poprzez zdjęcie części ścianek. Czarne i ciemne odcienie znacząco ograniczają dostęp światła, przez co zaleca się stosowanie dodatkowego oświetlenia np. lampek solarnych LED. Tego typu namioty najlepiej sprawdzą się w miejscach mocno ocienionych – parkach, w ogrodzie między gęstą roślinnością.

Zielony, niebieski  i czerwony – barwy o średniej przepuszczalności światła. Zielony kolor namiotu sprawdzi się podczas imprez plenerowych, szczególnie gdy zależy Ci, by uwagę gości przykuwała Twoja oferta, nie zaś użytkowany pawilon. Niebieski jest kolorem lekkim i nie mającym jednego szczególnego przeznaczenia. Zarówno zielony i niebieski pawilon możesz z powodzeniem stosować w przydomowym ogrodzie. Najlepiej prezentuje się w otoczeniu mebli rattanowych i dekoracji z naturalnych surowców.

Pomarańczowy – intensywna barwa sprawia, że pawilon jest bardzo widoczny, a jego wnętrze rozświetlone odbitym światłem. Pomarańczowa poświata wewnątrz nie pozwala na wiarygodne odwzorowanie kolorów namiot przeznaczony raczej do użytku w przydomowym ogrodzie. Ze względu na intensywny kolor pawilon może przyciągać niektóre owady.

Pawilon z oknami czy bez?

Ok, wiemy już jakie kolory pawilonów sprawdzają się w określonych miejscach. Kolejnym pytaniem, na które warto odpowiedzieć to jakie ścianki wybrać. Główną zaletą ścianek z oknami jest dostęp naturalnego światła z zewnątrz. Ma to znaczenie w przypadku ciemnych kolorów namiotu. Dzięki czterem ściankom z oknami wnętrze pawilonu jest stosunkowo dobrze oświetlone, a Ty masz możliwość zauważenia jakiegokolwiek ruchu, który przez czarne lub brązowe ścianki byłby niedostrzegalny.

Wykorzystanie namiotu ogrodowego

Ścianki z wypełnieniem gwarantują maksymalną dyskrecję, która ma znaczenie w przypadku branży handlowej lub gastronomicznej. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego typu ścianek do pawilonówstosuj raczej jasne odcienie lub upewnij się, że przynajmniej jedna ścianka (ta np. od strony wejścia do domu) posiada okno lub zamiast niej znajduje się moskitiera. Dzięki temu będziesz mógł obserwować swój dom relaksując się w ogrodzie.

Pawilon ogrodowy, czyli liczy się miejsce…

… jego użytkowania. Możliwe, że powyższe rady pozwolą Ci trafniej określić jaki namiot nadaje się właśnie do Twojego ogrodu. Pawilon ogrodowy to produkt, który będzie służyć przez wiele sezonów, dlatego warto zadbać o możliwie najbardziej świadomą decyzję dotyczącą jego zakupu.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

 

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.