pawilony ogrodowe

Pawilony ogrodowe – praktycznie, kolorowo, na różne okazje.

Pawilony do ogrodu.

W ogrodach przydomowych bardzo praktyczne są ażurowe altany. Są to stałe, zadaszone, drewniane lub metalowe konstrukcje zapewniające gospodarzom i ich gościom ochronę przed deszczem i słońcem w czasie spotkań, przystosowane jednak w większości przypadków dla 4-6 osób, choć spotykane są i większe. Na plenerowe spotkania w większym gronie te niewielkie altanki nie wystarczają. To samo tyczy się ogrodu działkowego gdzie altanki nie są tak często spotykane, a ich właściciele przed słońcem i deszczem chronią się pod zadaszeniem domku ogrodowego lub rozstawiają parasole ogrodowe. Naszym zdaniem zarówno przy domu jak i na działce najlepszym rozwiązaniem są pawilony ogrodowe.

Możliwości wykorzystania pawilonów ogrodowych są nieograniczone – dzięki ich różnorodnym konstrukcjom, kształtom, rozmiarom i przebogatej kolorystyce.

pawilony ogrodowe

Co zyskujemy mając w swoim ogrodzie pawilon?

 1. Pawilony ogrodowe doskonale komponują się z otaczającą zielenią ogrodu, drzew, trawnika i kwiatami. Ich naturalność wtapiania się w otoczenie może wynikać z tego, że nie burzą one porządku ogrodu i pasują do każdego stylu dzięki różnorodności kształtów i kolorów.
 2. Są konstrukcjami tymczasowymi łatwymi w montażu i demontażu wystawianymi, szczególnie w ogrodach działkowych okazjonalnie przeważnie od wiosny do wczesnej jesieni, głównie latem, jako miejsca spotkań, biesiadowania, grillowania i w czasie uroczystości o różnym charakterze.
 3. Radość przebywania na świeżym powietrzu i spożywanie posiłków, które tam dopiero naprawdę smakują.
 4. Ochronę przed warunkami atmosferycznymi szczególnie przed słońcem i niebezpiecznymi skutkami promieniowania UV, deszczem, wiatrem, a także przed dokuczliwymi owadami.
 5. Intymność szczególnie w niewielkich ogrodach z ażurowymi płotami dzielącymi nas od sąsiadów.
 6. Ochronę mebli ogrodowych przed oddziaływaniem środowiska i tym samym wydłużenie ich żywotności.

Jaki pawilon ogrodowy wybrać?

Różnorodność pawilonów pod względem kształtów, kolorów i funkcjonalności jest bogata i trzeba go wybrać stosownie do potrzeb, możliwości ogrodu i stylu ogrodu.

pawilony do ogrodu

Pawilony mają różne kształty, są to: prostokąty, kwadraty, wieloboki i koliste.

kształty pawilonów ogrodowych

Mogą mieć dowolny kolor lub połączenie kilku kolorów dachów i boków. Pawilony mają różne wielkości – od najpopularniejszego 3x3m, poprzez 3x6m, 4x6m, 4x8m aż do dużych o wymiarach 5x10m, 6x12m i większych.

Pawilony mogą być otwarte, półotwarte i zamknięte.

rodzaje pawilonów ogrodowych

Materiały, z których wykonane są pawilony są przede wszystkim wodoodporne, wytrzymałe mechanicznie i odporne na wpływ promieni słonecznych, co sprawia, że kolory utrzymują swoją barwę przez kilka sezonów.

Stelaże, konstrukcje pawilonów ogrodowych wykonane są z aluminium, powlekanego tworzywem metalu, ale i kompozytów z tworzyw sztucznych. Wszystkie te materiały są wytrzymałe na zużycie i odporne na rdzewienie. Bywają też drewniane konstrukcje, które są odpowiedniejsze do ogrodów przy domach z racji ich trudniejszego demontażu.

stelaż pawilonów

Ważnym elementem, podnoszącym komfort korzystania z pawilonów w ogrodzie jest moskitiera ogrodowa. W moskitierę wyposaża się większość pawilonów zamkniętych. Moskitiera zabezpieczy przed osami i pszczołami, które potrafią dokuczyć biesiadującym lgnąc do napoi i owoców. Komary nie dokuczą w czasie spotkań przeciągających się do późnego wieczora. Szybko docenisz walory moskitiery, przy której nie trzeba będzie kupować drogich preparatów chemicznych i wszelkiego rodzaju mało skutecznych kadzidełek.

Jaki pawilon na początek?

Proponujemy kupić podstawową wersję pawilonu. Doskonale przyda się jako ochrona przed deszczem i spotkań w niewielkim gronie. Pod takim pawilonem można umieścić grilla w czasie deszczu. Ta prosta w montażu konstrukcja nie daje ochrony przed wiatrem, ale można do niej dokupić ścianki, które spełnią tę funkcję.

pawilon ogrodowy

Można do tego typu pawilonu zamontować w zależności od potrzeb od 1 do 4 ścianek bocznych, bawiąc się przy tym doborem kolorystyki tak by współgrało on z otoczeniem ogrodu.

W zależności od potrzeb ścianki do pawilonów boczne mogą mieć „okna” z tworzywa. Takie rozwiązanie pozwoli obserwować z jego wnętrza piękno otoczenia.

ścianki do pawilonów

Do stworzenia niewielkiego zadaszenia bardzo dobrze nadadzą się wielokątne proste konstrukcje w kształcie żagla. Są one bardzo proste w montażu i demontażu. Rozpostarte w ogrodzie dadzą cień dla ludzi i np. samochodu. W ogrodzie prezentują się zjawiskowo i będą dla niego niewątpliwą ozdobą.

pawilony odkryte

Prostota montażu i demontażu oraz możliwość przewozu w samochodzie pozwala na instalowanie takich żagli nie tylko w ogrodzie, ale i na wyjazdowych piknikach czy chociażby podczas wędkowania.

Pawilony handlowe i ogrodowe zakupić możesz u nas pod tym adresem:

http://www.twojpasaz.pl/pl/c/Namioty-handlowe-Pawilony-ogrodowe-Pawilony-handlowe/58

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

2 komentarzy:
 1. Virtual server
  Virtual server says:

  Pawilon ogrodowy nie posiada podlogi, ale mozna ja samodzielnie wykonac, na przyklad z desek, czy tez wygospodarowac na dzialce miejsce i wybetonowac je.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.