Początki wyposażenia ogrodu

 

Zaraz po zakończeniu budowy domu zazwyczaj na posesji panuje coś, z czym nie chcemy mieć do czynienia. Oczywiście ci z nas, którzy działają systematycznie i sprzątają na bieżąco, mają nieporządku mniej, ale i tak bieżących prac porządkowych jest bardzo dużo. A już budowa od podstaw ogrodu, to prawdziwe wyzwanie!

 

Początki wyposażenia ogrodu

 

Czy już wówczas należy kupować meble ogrodowe, do nieistniejącego jeszcze, własnego zielonego zakątka? To już sprawa indywidualna, niemniej domy posiadają balkony, tarasy czy  werandy i z całą pewnością znajdzie się dla zakupionych mebli ogrodowych na nich miejsce już w tym momencie.

 

 

Niewykończony taras to i tak znacznie lepsze miejsce na odpoczynek po pracy nad tworzeniem ogrodu, niż cztery ściany domu. Jest to nie tylko namiastka odpoczynku na świeżym powietrzu, ale de facto nim jest.

 

 

Poza tym tanie meble ogrodowe są dziś dostępne w tak wielu wzorach, deseniach i kolorach, że każdy coś znajdzie dla siebie z szerokiego asortymentu, bez najmniejszego problemu.

 

 

Planowanie etapów zagospodarowania ogrodu

 

Jest także inna możliwość, która przyspiesza zagospodarowanie posesji. Dotyczy ona nie samej roślinności, ale zabudowy ogrodu. Bo jeśli pragniemy, by nasza ewentualna altanka ogrodowa czy altana narzędziowa porosła w przyszłości bluszczem lub winoroślą, dobrym pomysłem będzie zakupienie gotowej bądź zbudowanie jej samodzielnie. Jej ustawienie we wczesnej fazie tworzenia ogrodu jest ważne, by rośliny miały podparcie i od samego początku mogły się swobodnie rozrastać.

 

Ogród szybko się zmienia

 

Tak naprawdę to nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak szybko powstaje ogród, jak szybko wszystko wzrasta i się zmienia. Tak szybko nasze ponure otoczenie po placu budowy przemienia się z czasem w rajski zakątek. Nawet się nie obejrzymy, a ogrodowe meble w końcu trafią na od początku przeznaczone na nie miejsce w ogrodzie.

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.