Przyjęcie w ogrodzie

Przyjęcia w ogrodzie – czym zachwycić gości?

Pobudka o szóstej, śniadanie, potem szkoła lub praca, zajęcia dodatkowe – wszystko w biegu. Powrót do domu kończy się na kanapie przed telewizorem lub z komputerem na kolanach. I po pięciu wyczerpujących dniach rozpoczyna się weekend. Od wielu tygodni planujesz przyjęcie w ogrodzie, ale nadal nie masz pomysłu, czym ująć nawet tych najbardziej wymagających gości? Mamy dla Ciebie gotowe propozycje, sprawdź!

1. Zacznij od oświetlenia!

Nic tak nie buduje nastroju, jak delikatne oświetlenie. W ogrodzie, szczególnie gęsto obsadzonym drzewami możliwości jest wiele. Wystarczy kilka łańcuchów lampek ogrodowych oplecionych wokół gałęzi bezpośrednio nad stołem. Do tego kilka punktowych źródeł światła w postaci świeczników lub lamp solarnych, na przykład szklanych lampionów.

Oświetlenie ogrodowe

2. Figury w ogrodzie

Beton nie kojarzy się ze szczególnym romantyzmem. Określenie „betonowe miasto” to synonim szarości i mało atrakcyjnej formy budownictwa. Mimo to zachęcamy do ich stosowanie, ponieważ betonowe dekoracje w ogrodzie mogą dodać mu magii, jeżeli tylko użyte zostaną w odpowiedni sposób. Jeśli Twój ogród to miejsce o dziesiątkach odcieni zieleni, kilka szarych elementów pozwoli jeszcze lepiej je wyeksponować. Przy okazji, zwykła dekoracja w postaci kolumny stworzy gościom miejsce do rozmów poza stołem. Zauważyłeś, że podczas przyjęć goście chętniej gromadzą się raczej przy jakimś obiekcie niż na pustej przestrzeni?

3. Fontanna – powiew świeżości podczas upalnego lata

Ok, nie oszukujmy się, z tym upałem to może trochę przesadzamy 🙂 ale nic straconego. Prognoza pogody napawa nadzieją, że wyczekiwane długo lato w końcu nastąpi. Dlatego przyda się coś, co odświeży powietrze i pozwoli na odrobinę orzeźwienia. Tak właśnie działają fontanny ogrodowe, szczególnie te kaskadowe. W upalny dzień uwalniają parę wodną, dzięki czemu stojąc w pobliżu, poczujesz przyjemną, ożywczą bryzę.

4. Wieczorny chłód? Mamy i na to radę!

Na razie, powyżej wspomniane upały znajdują się wciąż w perspektywie dalekosiężnej. Bardziej przyda się coś, co rozgrzeje atmosferę, pozwalając uniknąć przeziębienia połowy gości na przyjęciu w ogrodzie. Kominki meksykańskie, więcej o ich zaletach przeczytasz w poprzednim artykule: Kominki meksykańskie – jesteś na tak?

Zastawa stołowa

5. Zastawa stołowa… ogrodowa?

Mało prawdopodobne, aby w Twoim domu znajdowała się cała kolekcja specjalnych naczyń do stosowania tylko i wyłącznie podczas przyjęcia w ogrodzie. Za to możesz bez trudu ująć gości nietuzinkową dekoracją. Potrzebujesz:

 • białe talerzyki,
 • białe filiżanki,
 • dzbanek na gorącą wodę,
 • kubki z zaparzaczem,
 • koszyki wiklinowe,
 • termos konferencyjny.

Jak sprawić, by z na pierwszy rzut oka „standardowej” zastawy stołowej stworzyć coś wyjątkowego? Koniecznie sprawdź punkt szósty! 🙂

6. Jak? Przede wszystkim – świeżo!

Ok, masz już super meble ogrodowe, fontannę, kilka figur betonowych i zastawę stołową. Brakuje smacznych potraw i wyczekiwanych gości. Nim jednak ci drudzy pojawią się w Twoim ogrodzie, mamy jeszcze jeden pomysł.

Przyjęcia w ogrodzie to nie lada wyzwanie. To z pewnością już wiesz. Wystarczy jednak proste rozwiązanie, które sprawi, że Twoja impreza nabierze ciekawszego charakteru i każdy z gości zostanie potraktowany z należytą uwagą. Czego potrzebujesz? Dużej ilości ziół w doniczkach, ciętych – w wazonach lub na półmiskach między potrawami.

Zioła do przyprawiania

W jaki sposób urozmaici to wspólną kolację?

 • czajniczek z gorącą wodą umożliwi samodzielne skomponowanie ziołowego naparu – szałwia lekarska, mięta, rumianek – każdy z gości będzie mógł przygotować napój wedle swoich upodobań,
 • świeże zioła takie jak rozmaryn pomogą podkreślić smak grillowanych potraw. Wystarczy wrzucić gałązkę do żaru, by nasycić danie lekko sosnowym aromatem,
 • zioła zerwane bezpośrednio z doniczki to sposób na indywidualne doprawienie sałatek i sosów przez każdego z uczestników imprezy w ogrodzie,
 • powietrze przy stole nasycone zostanie aromatem naturalnych olejków eterycznych,
 • zioła z tendencją go gęstego rozrastania się wokół doniczki to świeży akcent na stole, który kontrastując z bielą zastawy, nie wymaga niczego więcej!

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Ci do gustu – daj nam znać!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.