Skrzynka pocztowa

Skrzynki na listy — konserwacja i użytkowanie

Długie deszczowe dni to znak, że pora powoli przygotowywać się na coraz mniej korzystne warunki atmosferyczne. Gwałtowne zmiany temperatury i wysoka wilgotność powietrza to niejedyni wrogowie wszelkiego ogrodowego wyposażenia. I choć nie widać tego gołym okiem, z dnia na dzień tracą one swoje właściwości. Niektóre materiały pękają nasiąknięte deszczową wodą, inne korodują, a jeszcze inne rozklejają na łączeniach elementów. Część wyposażenia możemy schować w suche i bezpieczne miejsce. Inne wymagają większej troski i regularnej konserwacji. Dziś, zajmiemy się tematem pielęgnacji elementów ze stali szlachetnej, a konkretnie zewnętrznymi skrzynkami na listy.

Skrzynka na listy — w trosce o Twoją korespondencje

Zamykane na kluczyk, z miejscem na gazety, bezpośrednio do zawieszenia na furtce lub stojące niezależnie — wybór jest bardzo duży. To, na co musisz zwrócić uwagę to rodzaj materiału użytego do produkcji. W naszej ofercie znajdują się modele wykonane ze stali szlachetnej z dodatkową warstwą farby lub lakieru. Zwróćmy jednak uwagę na te, które pozbawione są jakiejkolwiek warstwy okrywającej. Czy stal szlachetna może rdzewieć? Czy jest ona tym samym co stal nierdzewna? Odpowiadamy!

Skrzynka pocztowa zimą

Stal nierdzewna a stal szlachetna

Podwyższona odporność na działanie tlenu to główna właściwość stali nierdzewnej, która potocznie nazywana jest stalą szlachetną. Istnieje bardzo wiele odmian stali różniących się właściwościami fizycznymi, a co za tym idzie, także potencjalnym zastosowaniem.

Stal szlachetna używana do produkcji skrzynek na listy charakteryzuje się zwiększoną zawartością chromu (nawet do 18%). Dzięki temu pierwiastkowi, na powierzchni blachy wykonanej ze stali szlachetnej, tworzy się zbita warstwa ochronna (tlenek chloru). Nawet po uszkodzeniu powinna zregenerować się samoistnie. Niestety, zdarza się, że mimo wysokiej jakości stal szlachetna ulega przebarwieniom, a nawet delikatnemu korodowaniu. Ma to miejsce wówczas, gdy stal narażona jest na ciągłe zawilgocenie, szczególnie wodą zawierającą chlor, sól lub wskutek kwaśnych deszczów.

Warunki atmosferyczne zimą

Zima to trudny czas, w którym całe ogrodowe wyposażenie wymaga szczególnej pielęgnacji.

W przypadku skrzynek na listy regularnie obmywanych przez deszcz możemy stosować dodatkowe środki ochrony. W tym celu regularnie oczyszczaj powierzchnię skrzynki pocztowej z wszelkich zanieczyszczeń — szczególnie zimą. To właśnie wtedy sól używana na drogach może osadzać się na elementach skrzynki, powodując przebarwienia powierzchniowe. Dodatkowe zabezpieczenie powierzchni dostępnymi na rynku środkami chemicznymi wydłuży żywotność produktu. Przy zakupie takiego preparatu sprawdź informacje na etykiecie o przeznaczeniu i sposobie jego aplikacji.

Stal stali nierówna?

Zasada jest prosta, wyżej jakości materiały wymagają bardziej skomplikowanych metod produkcji. Za tym idzie większe zużycie energii i bardziej staranny dobór surowców. Wraz z nimi rośnie także cena. Dlatego warto wziąć pod uwagę fakt, że wraz z nią rośnie jakość i trwałość produktu.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

1 komentuj
  1. Bartek
    Bartek says:

    Importowałem stal z Chin i przekonałem się, że bez spektrometru nie ma co zaczynać z nimi. Strasznie oszukują z gatunkami stali. Proszę uważać!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.