Sport na świeżym powietrzu

Sport na świeżym powietrzu – to działa!

Wdech i wydech, wdech i wydech. Skłony, rozciąganie i dobre nastawienie – tego potrzebujesz. Sport na świeżym powietrzu umożliwia nie tylko poprawę kondycji i samopoczucia. Sport, zwłaszcza w większych grupach, to zjawisko charakterystyczne także pod względem kulturowym. Kiedyś, starożytne igrzyska olimpijskie gromadziły tłumy i przez kilka dni stanowiły centralne wydarzenie. Dziś, sport jest dostępny dla wszystkich bez wyjątku. Czasem wymaga inwestycji w dobry sprzęt, a czasem wystarczą chęci i motywacja.

Sport, podobnie jak i wiele innych branż posiada swoich tzw. „lobbystów”, którzy zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Są to zarówno organizacje pozarządowe, inicjatywy społeczne, jak i kosztowne kampanie reklamowe największych firm produkujących sprzęt sportowy i akcesoria. W przeciwieństwie do wydarzeń kulturalnych (teatr, koncerty, kina), sport doskonale radzi sobie także poza wielkimi aglomeracjami.

Wycieczka rowerowa

Sport to zdrowie, ale jakie?

Regularne uprawianie sportu wpływa korzystnie na cały organizm – to zapewne wiesz. W zależności od rodzaju, intensywności i czasu poświęcanego na aktywność, może on ograniczyć ryzyko pojawienia się wielu schorzeń. Zmiany zachodzące w całym ciele powodują, że cały organizm pracuje wydajniej.

Nasz propozycje na aktywny wypoczynek:

1. Fitness na świeżym powietrzu – wystarczy niewiele: ekspandery gumowe, skakanki czy hula hop. Proste ćwiczenia mogą być świetną rozrywką w grupie znajomych, którzy staną się dodatkową motywacją.

2. Tenis – coraz więcej miejskich osiedli inwestuje w budowę kompleksów sportowych, także kortów tenisowych. Dlatego już teraz zamów rakiety tenisowe, odpowiedni strój i wskakuj na kort!

3. Joga i ćwiczenia relaksacyjne – wystarczy odpowiednia mata i wygodny strój. Rozciąganie poprawi ruchomość stawów i zmniejszy podatność na urazy mięśni, takie jak naciągniecie mięśni.

4. Pływanie – jeżeli Twój organizm niekoniecznie jest przyzwyczajony do wysiłku, zacznij od pływania. Dzięki temu powoli przygotujesz mięśnie i stawy do coraz większych wyzwań.

5. Skating – to sport nie tylko dla młodszych amatorów aktywności. Poprawiają koordynację ruchową i równowagę. Korzystaj z deskorolek, hulajnogi, łyżworolek, a gdy zabraknie sił – sprawdź deskorolki elektryczne!

Skating

Boisz się urazów, otarć i bólu? Nie pozwól, by strach pokrzyżował Ci plany – wystarczą ochraniacze.

Boisz się wody? Zapisz się na specjalne kursy, podczas których krok po kroku przekonasz się, że woda to frajda! Boisz się… ciekawskich spojrzeń? A może odczuwasz lekkie zawstydzenie? Uprawiaj sport w grupie znajomych!

To tylko kilka z dziesiątek możliwości, z których możesz korzystać każdego dnia.

Dlaczego warto?

  • spalisz zbędną tkankę tłuszczową, zmniejszając ryzyko wystąpienia otyłości,
  • poprawisz pracę układu trawiennego,
  • dłużej zachowasz „dobre zdrowie”,
  • zmniejszysz ryzyko wystąpienia schorzeń sercowo-naczyniowych,
  • zyskasz większą kontrolę nad swoim ciałem, poprawiając koordynację ruchową,
  • poprawisz swoją samoocenę, zyskując większy entuzjazm do działania!

Dziś, masz dostęp do setek form współzawodnictwa – od powszechnego „dla wszystkich”, aż po wyczynowy, dla „odważnych”. Rekreacyjna forma sportu jest szczególnie widoczna – podróżując przez samą tylko Zieloną Górę, na co dzień mijamy dziesiątki zapalonych biegaczy. Wieczorami poza miejską dżunglą, na drogach dominują rowerzyści. I tak każdego dnia, bo lato to czas na sport na świeżym powietrzu!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.