Sprzęt do siłowni – trening w domu

Sprzęt do siłowni – trening w domu

Ćwiczenia w domu, to sposób na zbudowanie dobrej formy, bez tracenia czasu na dojazdy do klubu sportowego. Różnorodny sprzęt do siłowni, pozwala na dobranie urządzeń pod kątem indywidualnych potrzeb, planu treningowego oraz możliwości kondycyjnych użytkowników. Warto pamiętać również, że ćwiczenia to czas na aktywny relaks i mają one sprawiać nam przyjemność.

Jak dobrać sprzęt do siłowni tak, aby dla domowników był przydatny przez długie lata? Na pewno bazą będzie atlas, na którym kobiety i mężczyźni mogą trenować różne grupy mięśni. Atlas to również urządzenie, które wymusza na użytkowniku przyjęcie właściwej postawy w czasie wykonywania określonych ćwiczeń. To ważne, by budując masę mięśniową, nie obciążać nadmiernie kręgosłupa.

Sprzęt do siłowni – trening w domu   Sprzęt do siłowni – trening w domu

 

Sprzęt do siłowni – klasyczne ćwiczenia.

Wróćmy do podstaw. Ćwiczenia ze sztangą, z ciężarkami czy modnymi w ostatnich lat obciążnikami typu kettlebell, są podstawowym rodzajem ćwiczeń siłowych. Pozwalają na rozbudowanie mięśni tułowia i ramion. Czasem ćwiczący pracują tylko nad tą grupą mięśni, a jest to poważny błąd. Praca nad sylwetką ma na celu harmonijne rozbudowanie rzeźby mięśniowej całego ciała.

 

 

Sztanga siłownia w domu     Siłownia w domu

 

Siłownia – triki dla pomysłowych

Ćwiczenia siłowe wymagają spokojnego tempa oraz kontroli oddechu i przyjmowanej postawy. Dają wymierne efekty, ale są absorbujące i oznaczają duży wysiłek. Gdy chcemy nieco zwolnić tempo treningu, czy pomóc sobie zwiększyć efektywność ćwiczeń, niezbędne będą nam dodatkowe urządzenia i akcesoria. Przykładem jest platforma wibracyjna, która pomoże w ujędrnieniu mięśni bez dużego fizycznego wysiłku. To sprzęt bardzo lubiany przez kobiety, ale i mężczyźni powinni docenić jego walory. Angażuje on partie mięśni, których nie aktywizują typowe ćwiczenia siłowe. Drgania dodatkowo rozluźniają całe ciało, dając poczucie relaksu.

 

Platforma wibracyjna    Dres typu "sauna"

Świetnym pomysłem na podniesienie efektywności ćwiczeń jest dres odchudzający. Wspomaga metabolizm i zwiększa wysiłek energetyczny. Warto również pamiętać, że procesy zachodzące w czasie ćwiczeń w dresie typu „sauna” wspomagają usuwanie z organizmu nadmiaru wody, a co za tym idzie – wpływają na detoksykację organizmu. 2 w 1? Zdecydowanie tak! Skuteczność i wyniki, których efektem jest dobre samopoczucie. Na ten wynik warto zapracować, nie tylko w domowych zaciszu.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.