Sprzęt sportowy – aktywni latem!

O formę fizyczną warto dbać przez cały rok. To gwarancja sprawności, harmonijnej sylwetki i dobrego samopoczucia. Jednak latem warto pomyśleć o tym, by systematyczne ćwiczenia wykonywać na świeżym powietrzu. Sprzęt sportowy odpowiedni do ćwiczeń w domu można wystawić na taras lub do ogrodu. Wtedy skorzystamy z pogody, poprawimy ogólną wydolność i dobrze dotlenimy organizm.

Jaki sprzęt sportowy wybrać do ćwiczeń domowych?

W mieszkaniu i na tarasie sprawdzi się rowerek treningowy stacjonarny. To bardzo efektywny rodzaj ćwiczeń, angażujący sporo grup mięśni. Choć nie są to najłatwiejsze ćwiczenia, gdy mamy ustawiony w rowerku spory opór, z pewnością na powietrzu będą one przyjemnością.

Trenażer całego ciała to doskonałe urządzenie do ćwiczeń w domu. Nieduży, w miarę lekki, z funkcją składania, nie będzie zajmował dużo miejsca. Trenażer pozwala na wykonywanie efektywnych ćwiczeń, także na tarasie. Dzięki zmianie miejsca wykonywania stałych treningów nie grozi nam nuda!

                            

Sprzęt sportowy w plenerze

Nieduże akcesoria, niezbyt ciężkie, warto ze sobą zabrać w plener. W wolnej chwili miło jest poćwiczyć. Nowe, piękne miejsce, pozytywna energia, to czas na pracę nad sobą. Wrażenia wizualne, kontrola oddechu, spokojne tempo ćwiczeń. To gwarantowany relaks.

Skakanka zmieści się w każdym plecaku. Wystarczy kawałek płaskiego terenu i można ćwiczyć.

 

 

Mata do ćwiczeń potrzebna jest, by izolować ćwiczącą osobę od ziemi, ale też delikatnie amortyzuje przy kontakcie z podłożem. Pozwala na zwiększenie komfortu ćwiczeń w mieszkaniu i w plenerze. W plenerze dodatkowo umili leniuchowanie na trawie. Ale to po ćwiczeniach 🙂

 

 

Warto zadbać o efektywność wykonywanych ćwiczeń. Dzięki temu szybciej wzmacniamy masę mięśniową, szybciej chudniemy, a ciało zyskuje ładną, proporcjonalną budowę. Z pewnością sprawdzi się tutaj ekspander, przydatny do wielu rodzajów ćwiczeń.

 

Męskie wyzwania

Lubiane przez mężczyzn ławeczki treningowe idealnie nadają się do wystawienia na taras. Podnoszenie ciężarów, ćwiczenia z Kettlebell, brzuszki – taki trening będzie dużo przyjemniejszy na świeżym powietrzu. Drążek do podciągania można zainstalować dodatkowo w drzwiach balkonowych lub na framudze drzwi do domu. Te ćwiczenia też można wykonywać na powietrzu.

 

 

Trochę dziecięcej radości

Gdy ćwiczymy regularnie, od dłuższego czasu, organizm przyzwyczaja się do systematycznej dawki ruchu. Poprawa samopoczucia i satysfakcja z odbytego treningu rekompensują wysiłek z tym związany. Żmudnie wykonywane serie ćwiczeń to gwarancja utrzymania formy. Czasem jednak trzeba się nieco rozluźnić. Hula Hop jest dla wszystkich. Sprawia frajdę dzieciom i dorosłym. To znakomite ćwiczenia fitness. Nowoczesne koła mają dodatkowe wypustki, by podczas ćwiczeń masowały okolice talii i bioder. Takie ćwiczenia miło jest wykonywać z przyjaciółmi czy dziećmi. Dadzą nam sporo radości.

 

Ważne!

Ćwicząc na świeżym powietrzu latem, warto zachować umiar. Ćwiczenia nie mogą być zbyt forsujące. Mają dawać przyjemność, a nie prowadzić do omdleń. Nigdy nie ćwiczmy w ostrym słońcu. W cieniu drzew, w cieniu budynku na pewno trening będzie przyjemniejszy.

Nie zapominajmy o piciu odpowiedniej ilości płynów przed, w trakcie i po treningu. Latem łatwo jest o odwodnienie, nie można do tego dopuścić! Zawsze trzeba mieć ze sobą butelkę wody lub napoju izotonicznego.

Wszystkie odkryte części ciała: twarz, uszy ramiona należy zabezpieczyć co najmniej 20 minut przed wyjściem na słońce, preparatem z filtrami. Tutaj pomocny może być także parasol ogrodowy a w plenerze parasol plażowy. Nie dają one 100% ochrony przed słońcem ale gwarantują ochronę i większy komfort ćwiczeń.

Efektywnego letniego treningu życzy sklep internetowy TwójPasaż.pl

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.